Logo

LBS valde aicinās LBS padomi akceptēt aizņēmumu Eiropas sieviešu čempionāta sarīkošanai

LBS valde aicinās LBS padomi akceptēt aizņēmumu Eiropas sieviešu čempionāta sarīkošanai

Latvijas Basketbola savienības valde izskatīja Eiropas sieviešu čempionāta sagatavošanas gaitu.

Konstatēts, ka divu mēnešu laikā izdevies nodrošināt budžetā paredzēto sponsoru līdzekļu piesaisti 50 000 EUR apmērā, kā arī sarunās ar Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) panākt izdevumu samazināšanu par 43 000 EUR. Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu atbalstīt čempionāta rīkošanu ar 100 000 EUR, kā paredzēts iepriekš apstiprinātajā tāmē.  

Ņemot vērā minēto, patlaban Eiropas sieviešu čempionāta budžetā saglabājies deficīts 196 000 EUR apmērā.

LBS prezidents Valdis Voins:

“Kopš 2018. gada rudens vairākkārt esam informējuši Izglītības un zinātnes ministriju, Nacionālo sporta padomi un valdību par čempionāta rīkošanas sadārdzinājumu. Diemžēl. par spīti neoficiāli izskanējušajiem solījumiem, LBS lūgumi piešķirt papildus līdzekļus noraidīti, ignorējot argumentu, ka Eiropas čempionāta norise Latvijā sagādā pozitīvu efektu Latvijas ekonomikai, ko NSP iepriekš izvirzīja kā viens no kritērijiem, lai atbalstītu lielu starptautisku sacensību rīkošanu.

Lai nodrošinātu sekmīgu Eiropas čempionāta norisi, LBS valde izskatīs iespējas aizņemties trūkstošos līdzekļus un lūgs LBS padomi akceptēt šādu lēmumu. LBS padomes sēdi sasauksim līdz Eiropas čempionāta sākumam.

LBS izdarīs visu nepieciešamo, lai Eiropas sieviešu čempionāts Rīgā notiktu atbilstoši FIBA standartiem un Latvijas kā augsta līmeņa starptautisko sacensību kvalitatīvas rīkotājas lieliskajai reputācijai starptautiskajā sporta sabiedrībā. Vienlaikus uzskatām, ka konstruktīvas komunikācijas trūkums vairāk nekā pusgada garumā no valsts institūciju puses liecina par būtiskiem trūkumiem sporta nozares pārvaldībā, kā arī “atbildīgo” ierēdņu bezatbildību un nekompetenci.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!