Logo

“Liepājas basketbols”: cerīga pēcgarša ieskrējiena sezonai un apņēmīgs skats nākotnē

“Liepājas basketbols”: cerīga pēcgarša ieskrējiena sezonai un apņēmīgs skats nākotnē

Latvijas Basketbola savienības prezidenta Valda Voina vadītā LBS delegācija, viesojoties Liepājā ar pilsētas domes un sporta dzīves vadītājiem pārrunāja kopīgu projektu īstenošanu, kā arī basketbola dzīves aktualitātes pilsētā un valstī.

Pirms gada Liepājā notika basketbola sistēmas reorganizācija – tiesības pārstāvēt pilsētu Latvijas mēroga sacensībās tika deleģētas jaunizveidotajai biedrībai “Sporta klubs Liepājas basketbols”.

“Klubam ir četru gadu attīstības plāns, kas paredz attīstīt ciešu sadarbību starp lielajām vīriešu un sieviešu komandām un sporta skolu. Lai jaunieši trenētos pēc vienotas metodikas, lai būtu skaidras izaugsmes perspektīvas,” uzsver Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis. “Kluba valdes priekšsēdētājs Artūrs Štālbergs pats aktīvi palīdz sporta skolai treniņnmetodikas izstrādē. Esam ielikuši stabilu pamatu, uz kura būvēt basketbola ēku. No sportiskā viedokļa prieks par meitenēm, kuras cīnās par Latvijas čempionāta medaļām, bet arī vīriešu komandai pirmā sezona nav neveiksme. Svarīgi, ka basketbola spēles Liepājā ir ne tikai sportiskas sacensības – tie ir svētki, ar mūziku un dažādiem priekšnesumiem. Ejam uz priekšu, jau nopietni domājam par nākamo sezonu.”

Pilsētas vadītāja vārdus apstiprināja Latvijas basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš, apliecinot, ka BK “Liepāja” sezonas laikā bijusi trešā apmeklētā vīriešu komanda Latvijā.

Biedrības valdes priekšsēdētājs un vīriešu komandas galvenais treneris Artūrs Štālbergs atzina, ka sezona nav bijusi viegla, un tās gaitā risinātas gan iepriekš paredzētas, gan arī neparedzētas problēmas. “Asi iezīmējās jauniešu nesagatavotība slodzēm, kādas ir lielās komandas treniņos. Sporta skolas darbā iesaistījām fiziskās sagatavotības treneri, taču īsā laikā kardinālus uzlabojumus nevar panākt – jābūt ilglaicīgam regulāram darbam. Turklāt, lai nodrošinātu kvalitāti, katrai sporta skolas grupai vajadzīgi divi treneri. Tās ir papildus izmaksa, taču tā būs lietderīgi iztērēta nauda. Manuprāt, jauniešu fiziskās un tehniskās sagatavotības kontrolei jāpievērš lielāka uzmanība visās Latvijas mērogos, jo situācija dažādās sporta skolās ir ļoti atšķirīga.”

A.Štālbergs vērsa LBS pārstāvju uzmanību uz enerģisku un motivētu jaunatnes treneru deficītu, kā arī izteica konkrētus priekšlikumus treneru tālākizglītības sistēmas pilnveidei. Kluba valde3s priekšsēdētājs un vienlaikus vīriešu komandas galvenais treneris pauda atbalstu OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas izveidei, bet aicināja domāt par spēļu skaita palielināšanu. “Vairāk komandu, vairāk apļu vai, iespējams, Latvijas kausa izcīņa – risinājumi var būt dažādi, bet svarīgi, lai komandai būtu vairāk mājas spēļu un tātad pievilcīgāks piedāvājums atbalstītājiem.”

Komentējot OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pirmo sezonu, LBS prezidents Valdis Voins un ģenerālsekretārs Edgars Šneps uzsvēra, ka kopējā projekta attīstība nav bijis gluds lielceļš. Vairākos organizatoriskos jautājumos abās valstīs līdz šim bijusi atšķirīga pieeja, taču turpmāk kopsaucēju atrašana būšot konstruktīvāka. Problemātiskie jautājumi tiks izrunāti Latvijas klubu pēcsezonas sapulcē, lai pēc tam kopīgu viedokli pārstāvētu apvienotās līgas valdē.

Basketbola pozīcijas Liepājā stiprina īpašas interešu izglītības programmas izveide un īstenošana četros bērnudārzos, kā arī ielu basketbola aktivitātes. Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš informēja, ka šosezon pilsētā notiks jauniešu čempionāts 3x3 basketbolā, kuram paredzēti septiņi posmi. Liepājā, tāpat kā visā Latvijā aktualizējas jautājums par 3x3 basketbola vieta sporta skolu sistēmā, bet šajā aspektā pareizās atbildes vēl jāmeklē.

“3x3 basketbolam ir garantēta vieta vismaz trīs nākamo olimpisko spēļu programmā un lielas izredzes tajā palikt arī turpmāk. Tāpēc, kamēr Latvijas izlases vīri cīnās par ceļazīmi uz Tokiju’2020, basketbola sabiedrībai jāstrādā arī tālākai nākotnei,” uzsvēra E. Šneps. “Viens no svarīgiem virzieniem – kvalitatīvas infrastruktūras attīstība visā valstī, tai skaitā arī Liepājā, kas dotu iespēju rīkot plašu starptautiskus turnīrus, iesaistot ārzemniekus un audzējot valsts reitingu.”

Pērn Liepājā risinājās Eiropas U18 čempionāta spēles un starptautisks U17 meiteņu izlašu turnīrs ar ASV, Kanādas, Ķīnas un Latvijas komandu līdzdalību. Šovasar tik skaļu starptautisku plānu nav, bet pilsēta ir atvērta sadarbībai. “Esam gatavi uzņemt valstsvienības un jaunatnes izlases gan treniņnometnēs, gan spēlēs. Ja mūsu piedāvājums šķiet izdevīgs – laipni lūgti Liepājā!” norādīja BK “Liepāja” direktors Normunds Atvars.

“Šoreiz, iespējams, braucāt izteikt mums līdzjūtību sakarā ar neiekļūšanu Latvijas vīriešu čempionāta izslēgšanas turnīrā, bet ceru, ka nākamgad varēsiet braukt, lai apsveiktu ar panākumiem. Savukārt mums nebūs jādomā, ko darīt aprīlī,” BK “Liepāja prezidents Aris Ozoliņš iezīmēja kluba sportiskās ambīcijas. Lai piepildās!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!