Logo

Mārtiņš Kozlovskis tiesās Tokijas olimpiskā turnīra spēles

Mārtiņš Kozlovskis tiesās Tokijas olimpiskā turnīra spēles

Latvijas basketbola tiesnešu korpuss trešo reizi pēc kārtas būs pārstāvēts augstākajā starptautiskajā līmenī – Mārtiņš Kozlovskis uzaicināts strādāt Tokijas olimpisko spēļu turnīrā.

“neslēpšu, ka strādāt olimpiskajās spēlēs bija mans sapnis, uz ko mērķtiecīgi gāju. Zinot, cik Eiropas tiesnešu saņem šādu norīkojumu, neloloju ilūzijas, ka tas notiks tik ātri. Tagad ir liels šoks un saviļņojums. Braucu mājās no kārtējās spēles un izbaudu šo brīdi,” Mārtiņš neslēpj emocijas.

Tagad Mārtiņam priekšā akreditācijas dokumentu kārtošana un nu jau ierastais gatavošanās process, kas, visticamāk, būs tāds pats, kā pērn pirms Pasaules kausa izcīņas – jāstudē FIBA sūtītie skautinga materiāli un video ar dažādu situāciju interpretācijām, jāpilda fiziskās sagatavotības programma un noteikumu testi. “Ikdienas ritms īpaši nemainīsies, bet darba apjoms būs liels. Par psiholoģisko slogu gan neuztraucos. Turpināšu darīt savu darbu, kā protu.”

1986. gada 9. septembrī Grobiņā dzimušais Mārtiņš Kozlovskis basketbolu mācījies spēlēt Liepājas “Melnajos vanagos” pie trenera Edvīna Sprūdes. Kopš 2005. gada tiesājis dažāda līmeņa spēles Latvijas līgās. 2015. gada februārī ieguva FIBA licenci. Strādājis 2017. gada Eiropas sieviešu čempionātā (tiesājis bronzas spēli), 2017. gada Eiropas vīriešu čempionātā, 2019. gada Eiropas sieviešu čempionātā (tiesājis bronzas spēli) un 2019. gada Pasaules kausa izcīņā. 2018. un 2019. gadā tiesājis FIBA Čempionu līgas finālspēles.

2012. gadā Londonas spēlēs un 2016. gadā Riodežaneiro strādāja Oļegs Latiševs.                                       

Latvijas basketbola vēsturē olimpiskā pieredze ir diviem treneriem – Valdemāram Baumanim 1936.gadā un Aleksandram Gomeļskim 1956.gadā –, kuri attiecīgi no Berlīnes un Melburnas spēlēm atgriezās ar FIBA tiesnešu licencēm, taču bez skaidras norādes, kādā statusā darbojušies. Visticamāk, strādājuši sekretariātā, kā 1980.gadā Maskavas spēlēs to darīja Mariss Bernāts.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!