Logo

“Minūte” ar LBS prezidentu Valdi Voinu: treneru aktivitāte un citātu precizitāte

“Minūte” ar LBS prezidentu Valdi Voinu: treneru aktivitāte un citātu precizitāte

Kas notiek Latvijas basketbolā un kāpēc notiek tā, kā notiek – basket.lv piedāvā atbildes no pirmavota par tēmām, kas bijušas aktuālas medijos, sociālajos tīklos un līdzjutēju/speciālistu sarunās. Ja ir kas jautājams: lbs@lbs.lv (ar norādi “jautājums minūtei”).

LBS valde apstiprinājusi U20 izlašu galvenos trenerus – sievietes Eiropas čempionātā vadīs Aigars Nerips, vīriešus – Agris Galvanovskis. Kādi argumenti noteica tieši šādu izvēle?

Prieks, ka uz abiem amatiem bija pieteikušies pa trim speciālistiem. Visu pretendentu kvalifikācija neradīja šaubas, tāpēc Treneru komisijai nebija viegli izvēlēties. Argumentācijā par labu Agra Galvanovska kandidatūrai norādīts uz viņa pieredzi darbā gan ar U20 vecuma grupas izlasēm, gan pieaugušo komandām. Savukārt Aigara Neripa pluss ir konkrētā vecuma spēlētāju pārzināšana – daudzas jau ikdienā trenējas un spēlējušas Eiropas čempionātos viņa vadībā. Papildus pluss – Aigars Nerips strādā arī valstsvienības treneru kolektīvā, tātad palielinās iespēja U20 un pieaugušo izlases darbu organizēt pēc vienotas sistēmas.

Decembra beigās LBS valde apstiprināja jaunatnes izlašu reglamentu, kurā formulētas arī prasības treneriem. Viens no punktiem – apliecinājums par kritērijiem atbilstošu izglītību. Tā kā šis dokuments pieņemts jau pēc vairāku izlašu galveno treneru apstiprināšanas, šosezon piemērojam pārejas noteikumus – līdz jūnijam treneriem jānokārto nepieciešamās formalitātes.

Paldies visiem treneriem, kuri pieteicās un ceru uz tādu pašu atsaucību arī turpmāk. Turklāt gan Treneru komisija, gan valde aicināja galvenos trenerus īpaši izsvērt iespēju iesaistīt treneru komandās savus līdzšinējos “konkurentus”.

Abas komandas vasarā gaida interesanti izaicinājumi. Sievietēm ir iespēja nokomplektēt labu komandu ar spēlētājām, kuras ir pat divu pasaules čempionātu pieredzi, tāpēc jāmērķē uz visaugstākajām vietā. Vīriešiem jāatgūst pērn zaudētā vieta A divīzijā.

Internetā publicēts materiāls ar kliedzošu virsrakstu “Jurists teica, ka par apvainojumiem LBS būtu jāiesūdz tiesā”. Par kādiem apvainojumiem ir runa?

Tas ir vecais stāsts par Rodiona Kuruca spēlēšanu/nespēlēšanu jaunatnes izlasēs un kliedzošais virsraksts, acīmredzot, likts, lai pievērstu uzmanību rakstam, kas pilnībā internetā nemaz nav publicēts.

Būtība. Par šo tēmu bija ir daudz dažādu viedokļu, tai skaitā arī Latvijas Basketbola savienības valdē. Katram cilvēkam, neatkarīgi no statusa, ir tiesības pastāvēt pie sava viedokļa un to izteikt publiski. Manuprāt, viedokļu daudzveidība Basketbola savienībai palīdz kļūt stiprākai, lai arī dažās situācijās padara darbu sarežģītāku. Tomēr pastāv noteikta kārtība, kādā tiek pausta LBS oficiālā pozīcija, ko pārstāv valdes vairākums.

Konkrētajā gadījumā uz spēlētāja aģenta aicinājumu, lai LBS atvainojas viņa klientam par nepatiesajiem apvainojumiem, tika atbildēts, ka LBS oficiālajā publiskajā komunikācijā nekādi apvainojumi nav izteikti. Veids, kādā šo epizodi atstāsta aģents, kā arī viņa secinājumi, versijas utt. paliek uz viņa sirdsapziņas. Tikai atgādinu mediju pārstāvjiem, ka precīzu informāciju par LBS pozīciju, lēmumiem utt. produktīvāk ir gūt no pirmavota, nevis trešo personu pārstātiem.

Savukārt spēlētāju aģentus, pārstāvjus u.c., kuri sākuši publiskajā telpā “mērīties”, kurš ir lielāks un nesavtīgāks Latvijas basketbola patriots, aicinu savstarpējās konkurences cīņas un PR akciju karstumā tomēr nezaudēt cieņu pret kolēģiem basketbola darbalaukā un sevi. 

Komentāri (1)

Seko mums!