Logo

Muzeju naktī kopā ar LU basketbolu iejūties ,,Sapņu komandas 1935’’ tēlā

Muzeju naktī kopā ar LU basketbolu iejūties ,,Sapņu komandas 1935’’ tēlā

20. maijā notiekošās ,,Muzeju nakts’’ ietvaros Latvijas Universitātes galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, LU basketbola sistēma piedāvās iespēju ikvienam interesentam izmēģināt metienu pa grozu ar Aigara Graubas filmas ,,Sapņu komanda 1935’’ veidošanā izmantoto basketbola bumbu, kā arī aplūkot citas interesantas un Latvijas basketbolam nozīmīgas relikvijas.

Viena no tām, sadarbībā ar Latvijas basketbola muzeja krātuvi, būs 1969. gadā ar oriģināliem parakstiem dāvināta basketbola bumba vienai no visu laiku labākajām Latvijas basketbolistēm Silvijai Ravdonei-Kroderei. Viņa bija izcila centra spēlētāja, viena no TTT meistarkomandas līderēm sešdesmitajos gados, turklāt arī ilggadēja Padomju Savienības izlases dalībniece.

Tāpat interesentiem būs iespēja aplūkot oriģinālu Valda Muižnieka basketbola formu, kurš ir trīskārtējs Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, kā arī trīskārtējs Eiropas čempions. Muižnieks bija viens no Latvijas labākajiem basketbolistiem piecdesmitajos un sešdesmitajos gados, ātrs, agresīvs un rezultatīvs uzbrucējs. Ilggadējs Rīgas ASK līderis un lielāko panākumu līdzautors, Padomju Savienības izlases dalībnieks.

Zīmīgi, ka gan Silvija Ravdone-Krodere, gan Valdis Muižnieks ir absolvējuši LU Juridisko fakultāti – ēku, kurā būs iespēja aplūkot minētos priekšmetus.

Šīs ,,Muzeju nakts’’ ietvaros LU basketbols piedāvās publiski vēl nebijušu iespēju – pašiem rokās aptaustīt un pat izpildīt metienus ar Aigara Graubas filmas ,,Sapņu komanda 1935’’ filmēšanā izmantoto bumbu, kas ir mūsdienās veidots prototips tā laika basketbola bumbai. Zīmīgi, ka filmas ,,Sapņu komanda 1935’’ stāsts balstās uz patiesiem notikumiem par Latvijas izlasi kā pirmo Eiropas čempioni, turklāt tolaik daļu izlases veidoja tieši ,,Universitātes sports’’ studenti, kuru lomu mūsdienās ieņem LU studentu basketbola komanda startam Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijā.

Lai vieglāk būtu izjust šo vairāk nekā 80 gadu atšķirību, interesenti varēs paralēli izmēģināt metienus ar oriģinālo EuroBasket 2015 treniņbumbu.

LU basketbola sistēma pateicas Aigaram Graubam par uzticēto oriģinālo filmēšanas bumbu, kā arī Latvijas basketbola muzeja krātuvei par sarūpētajām relikvijām. 

,,Muzeju nakts 2017’’ risināsies sestdien, 20. maijā. LU basketbola piedāvātās aktivitātes būs pieejamas no 19:00 līdz 24:00.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!