Logo

Raimonds Vējonis: “Dzimšanas dienas torti griezīsim, kad būs apturēts bīstamais pretinieks”

Raimonds Vējonis: “Dzimšanas dienas torti griezīsim, kad būs apturēts bīstamais pretinieks”

Novembra nogale Latvijas basketbola sabiedrībai allaž bijis īpašs laiks.

Pirms 97 gadiem – 1923. gada 26. novembrī – lielāko sporta biedrību pārstāvji nodibināja Latvijas Basketbola savienību, lai organizētu sacensības, kā arī pārstāvētu valsti starptautiskajā sporta dzīvē. Pēdējos gados basketbola sabiedrība šajā laikā atskatījās uz aizvadīto sezonu, pasniedzot Gada balvas, kā arī pārrunāja aktualitātes un darāmo LBS biedru ikgadējā sapulcē.

Šīs tradīcijas noteikti turpināsim, taču patlaban realitātes piespiedušas daudzus svētkus svinēt klusāk un attālināti. Mūsējie nav izņēmums. Ņemot vērā pusvārdā pārtraukto 2019./2020. gada sezonu un daudzās nenotikušās starptautiskās spēles, LBS valde nolēma nepiešķirt Gada balvas’2020. Savukārt sarunu ar visu LBS biedru pārstāvju piedalīšanos rīkosim, tiklīdz atkal būs iespējama sapulcēšanās klātienē.

Ārkārtējie apstākļi ietekmējuši arī basketbola ikdienu, nobremzējot sacensību norisi un jaunu ideju īstenošanu. Tomēr tas nenozīmē, ka basketbola dzīve Latvijā apstājusies. Basketbola sabiedrībā netrūkst enerģijas un radoša gara, kas nestandarta situācijā meklē un atrod nestandarta risinājumus.

To apliecina aktīvā informācijas aprite sociālajos tīklos, kur treneri dalās idejās un pieredzē, kā organizēt darbu, kad komandu treniņi zālēs nav iespējami.

To apliecina LBS komisiju aktīvā darbība, piespiedu pauzi izmantojot jaunu ideju attīstīšanai.

To apliecina Latvijas labāko 3x3 basketbolistu uzvaras augstākā līmeņa starptautiskajos turnīros.

To apliecina Latvijā veiksmīgi noorganizētais Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīrs.

Gandrīz 100 gados Latvijas basketbols piedzīvojis dažādus laikus un pieveicis dažādus pretiniekus. Tiksim galā arī ar 2020. gada lielo izaicinājumu un 2021. gada nogalē varēsim atskatīties uz interesantu sezonu.

Sveicu visus basketbola cilvēkus jubilejā un aicinu nedēļas nogalē neklātienē atbalstīt vīriešu valstsvienību cīņā par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru!

Mūsu zeme – Latvija!

Raimonds Vējonis

LBS prezidents

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!