Logo

Rīgā sākusies NBA, FIBA un LBS rīkotā jauno basketbola talantu nometne “Basketball without borders”

Rīgā sākusies NBA, FIBA un LBS rīkotā jauno basketbola talantu nometne “Basketball without borders”

Svētdien, 9. jūnijā Elektrum Olimpiskajā centrā atklāta Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) un Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotā 18. “Basketball Without Borders” (BWB) jauno talantu nometne, kurā piedalās 40 puiši un 24 meitenes līdz 17 gadu vecumam no visas Eiropas.

“Šī ir lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi, gan iepazīstoties ar jauniešiem no citām valstīm, gan iemācoties daudz jauna no treneriem un NBA spēlētājiem,” atklāšanas ceremonijā uzsvēra viens no nometnes direktoriem Pasaules Basketbola treneru asociācijas prezidents Patriks Hants (Patrick Hunt, Austrālija).

LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps: “Esam priecīgi, ka Latvija novērtēta, uzticot rīkot prestižo starptautisko jauno talantu nometni. Novēlu nometnes dalībniekiem lietderīgi izmantot šīs neaizmirstamās dienas.”

NBA kluba “Dallas Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails (Rick Carlisle): “BWB nometnes tiek rīkotas kopš 2001. gada un šajā laikā 60 dalībnieki iekļuvuši NBA klubos – tātad jums priekšā ir izcila iespēja. Izmantojiet to lietderīgi – komunicējiet ar visiem, iemācieties kaut ko jaunu u iegūstiet vērtīgas prasmes un zināšanas.”

NBA viceprezidente, Kima Bohunija (Kim Bohuny) iepazīstināja ar treneriem un spēlētājiem, kuri piedalās nometnes darbā.

Ar jaunajiem basketbolistiem strādā Riks Kārlails, NBA klubu galveno treneru asistenti Džamals Mozlijs (Jamahl Mosley; “Dallas Mavericks”) un Pablo Pridžioni (Pablo Prigioni; “Brooklyn Nets”), kā arī NBA spēlētāju attīstības treneri Kamerons Hodžs (Cameron Hodges; “San Antonio Spurs”), Maikls Rafins (Michael Ruffin; “New Orleans Pelicans”) un nometnes fiziskās sagatavotības treneris Keisijs Smits (Casey Smith; “Dallas Mavericks”). Nometnes direktori ir Patriks Hants un Marins Sedlāčeks (Marin Sedlaček; “Philadelphia 76ers”, Serbija).

Nometnes darbā iesaistīti bijušie un esošie NBA spēlētāji Anete Jēkabsone-Žogota, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs, Kristaps Porziņģis, kā arī Sems Dekers (Sam Dekker; “Washington Wizards”), Džonatans Aizeks (Jonathan Isaac; “Orlando Magic”) un Rafaela Maskiadri (Raffaela Masciadri;  “LA Sparks”, Itālija), kā arī bijusī Latvijas sieviešu valstsvienības spēlētāja Gunta Baško.

Uz nometni uzaicināti arī Latvijas jaunie basketbolisti Madlēna Ģērķe (BJBS “Rīga/Jugla”), Vanesa Jasa (BK “Kolibri”), Kristiāna Kulačkovska (Saldus), Marta Daniela Leimane (BK “Kolibri”), Līna Loceniece (Liepājas SSS), Krišs Helmanis (BJBS “Rīga/DSN”), Rodijs Mačoha (Liepājas SSS) un Toms Skuja (BJBS “Rīga/Rīdzene”).

Dalībniekiem būs gan praktiskās treniņnodarbības laukumā un basketbola spēles, gan ikdienas prasmēm – veselīgs uzturs, savainojumu profilakse, komunikācija – veltīti semināri. Programmas “NBA Cares” ietvaros spēlētāji un treneri apciemos Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu. Nometnes laikā ar NBA pārstāvju līdzdalību notiks starptautiski treneru, tiesnešu un mārketinga semināri.

“BWB” kopējās izmaksas provizoriski tiek lēstas 500 000 EUR apmērā, 90 procentus no izmaksām sedz NBA. Sagaidāmais pozitīvais ekonomiskais efekts – vairāk nekā miljons EUR.

Seko “BWB” izmantojot Hastag #BWBEurope Facebook, Twitter un Instagram.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!