Logo

Sēru vēsts: mūžībā aizgājis FIBA ģenerālsekretārs Patriks Baumans

Sēru vēsts: mūžībā aizgājis FIBA ģenerālsekretārs Patriks Baumans

51 gadu veco Patriku Baumanu, kurš kopš 2002. gada pildījis Starptautiskās Basketbola federācijas ģenerālsekretāra pienākumus, pasaules jaunatnes olimpiādes laikā Buenosairesā piemeklējusi sirdslēkme un nekavējoties sniegtā medicīniskā palīdzība šoreiz bijusi bezspēcīga.

“FIBA ģimenes vārdā izsaku visdziļāko līdzjūtību Patrika dzīves biedrei un bērniem, kā arī visiem viņa tuviniekiem,” uzsvēris FIBA prezidents Horasio Muratore. “Patriks bija kas vairāk nekā FIBA ģenerālsekretārs un Starptautiskās Olimpiskās komitejas loceklis. Viņš bija tuvs draugs daudziem basketbola sabiedrības un pasaules sporta saimes cilvēkiem.”

FIBA prezidents atgādinājis, ka Patrika Baumana vadībā FIBA veiksmīgi attīstījās un modernizējās, kļūstot par paraugu daudzām starptautiskajām sporta organizācijām. Viņa vadībā tika radikāli reformēta FIBA vadības struktūra, apvienotas FIBA reģionālās organizācijas, panākta 3x3 basketbola iekļaušana olimpisko spēļu programmā, kā arī ieviesta jauna starptautisko sacensību sistēma.

Patriks Baumans dzimis 1967. gada 5. augustā Šveicē. Bijis spēlētājs, treneris un tiesnesis, bet 1994. gadā kā advokāts iesaistījies FIBA darbā.

2002. gadā Patriks Baumans kļuva par tikai trešo ģenerālsekretāru FIBA vēsturē pēc Viljama Džonsa un Borislava Stankoviča. 2007. gadā viņš kļuva par Starptautiskās Olimpiskās komitejas locekli. Patriks Baumans darbojies daudzās SOK komisijās, Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā, Pasaules antidopinga aģentūrā, Vasaras olimpisko spēļu starptautisko federāciju asociācijā un citās sporta organizācijās.

“Esam zaudējuši jaunu līderi, kas konsekventi iestājās par sporta attīstību,” teicis SOK prezidents Tomass Bahs.  

Latvijas Basketbola savienība izsaka visdziļāko līdzjūtību Patrika Baumana tuviniekiem.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!