Logo

Sēru vēsts: mūžībā aizgājis FIBA Goda prezidents Aivens Mainīni

Sēru vēsts: mūžībā aizgājis FIBA Goda prezidents Aivens Mainīni

1944. gada 26. decembrī Francijā dzimušais Mainīni agri kļuvis par dzimtās pilsētiņas komandas treneri, bet starptautiskajā basketbolā autoritāti ieguva kā izcils tiesnesis. No 1973. līdz 1988. gadam viņš vadījis vairāk nekā 300 oficiālās starptautiskās spēles, tiesājis trijos olimpiskajos turnīros un trijos pasaules čempionātos, kā arī vadījis pasaules čempionātu finālspēles ASV – PSRS 1982. un 1986. gadā. No 1992. līdz 2010. gadam bijis Francijas Basketbola federācijas prezidents.

No 2010. līdz 2014. gadam Aivens Mainīni bija FIBA prezidents. Viņa laikā tika nostiprināta FIBA struktūra un pozīcijas, reformēta sacensību sistēma, kā arī Ženēvā (Šveicē) uzcelta FIBA jaunā mītne – “Basketbola māja”. Mainīni devis lielu ieguldījumu 3x3 basketbola pozīciju stiprināšanā, kas vainagojās ar šīs basketbola disciplīnas iekļaušanu Tokijas olimpisko spēļu programmā

Pēc pilnvaru beigām 2014. gadā FIBA kongress viņam piešķīra FIBA Goda prezidenta titulu.

“Esmu zaudējis draugu un cilvēku, kura paraugam varēju sekot,” teicis FIBA prezidents Horasio Muratore.

 “FIBA vārdā izsaku visdziļāko līdzjūtību Aivena Mainīni piederīgajiem. Viņš sekmējis svarīgas pārmaiņas, bez kurām FIBA un starptautiskais basketbols nebūtu tik labās pozīcijās, kādās esam  patlaban. Mainīni atstājis neizdzēšamas pēdas basketbola vēsturē,” uzsver FIBA ģenerālsekretārs Patriks Baumans.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!