Logo

Sveicam Ainaru Bagatski apaļajā jubilejā!

Sveicam Ainaru Bagatski apaļajā jubilejā!

Dzīve sagādā nevis problēmas, bet gan iespējas – šī tēze, šķiet, visprecīzāk raksturo Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska profesionālās karjeras un, šķiet, arī dzīves credo.

Nepilnos 18 gados debitējis VEF meistarkomandā, Bagijs teju pilnas 20 sezonas bija viens no spilgtākajiem Latvijas basketbola elites pārstāvjiem – snaiperis ar basketbola dievu dotu un pacietīgā darbā visas karjeras garumā slīpētu talantu.

Izspēlējies gan padomju laika meistarkomandās VEF un ASK, gan neatkarības gadu topa komandās “Brocēni”, BK “Ventspils” un “Barons”, kļūstot par seškārtēju Latvijas čempionu un Latvijas līgas visu laiku rezultatīvāko spēlētāju, ja ņem vērā vidēji spēlē gūtos punktus (25,24) starp basketbolistiem, kuri LBL spēlējuši ilgāk par dažām sezonām.

Latvijas valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs: 2165 punkti 143 spēlēs (1992-2003), četru Eiropas čempionāta finālturnīru dalībnieks.

Karjeru ārzemēs sācis kā Norvēģijas čempions, bet 38 gadu vecumā pabeidzis kā divkārtējs Lietuvas čempions un Eirolīgas turnīra dalībnieks Kauņas “Žalgiris” sastāvā.

Trenera karjeras laikā vadījis komandas Latvijā (“Barons/LU” un “Valmiera/Lāčplēša alus”), Lietuvā (Kauņas “Žalgiris”), Krievijā (Krasnojarskas “Jeņisej” un BC “Nizhny Novgorod”), Gruzijā (“Sokhumi”), Ukrainā (Krivojrihas “KrivbasBasket” un Kijevas “Budiveļņik”) un tagad Izraēlā (Telavivas “Maccabi” kopš 2016. gada decembra). Ar savām komandām divreiz kļuvis par Ukrainas čempionu un izcīnījis Izraēlas kausu.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris kopš 2010. gada, ar krasi atjaunināto komandu veicot ceļu no 22. līdz 8. vietai Eiropas basketbola rangu tabulā. Vadījis valstsvienību 98 spēlēs (46 uzvaras) un trijos Eiropas čempionātu finālturnīros.

Aiz sausajiem biogrāfijas datiem un statistikas skaitļiem slēpjas basketbola zālē pavadīto stundu tūkstoši, caur kuriem Ainars cauri iznesis neizsīkstošu interesi ne tikai par basketbolu, bet arī dzīvi tās daudzpusīgajās izpausmēs un gatavību atsaukties aizvien jauniem izaicinājumiem.

Tāpēc nešaubos, ka viņa spožākās uzvaras vēl ir priekšā.

Guntis Keisels, Basket.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!