Logo

Valdis Voins: “Basketbola pozīcijas Daugavpilī kļūst stiprākas”

Valdis Voins: “Basketbola pozīcijas Daugavpilī kļūst stiprākas”

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kā arī Latvijas basketbola līgu un 2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta rīcības komitejas pārstāvji viesojās Daugavpilī. Tiekoties ar Daugavpils domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, kā sporta dzīves vadītājiem pārrunātas basketbola aktualitātes un sadarbības projekti.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Daugavpiliešu ieguldījums Latvijas basketbola dzīvē ar katru gadu pieaug. Meiteņu komandas pēdējos gados regulāri izcīnījušas godalgas Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionātos, trenere Irina Romaņenko iesaistīta jaunatnes izlašu vadīšanā, bet Ligita Golovko un Laura Okuņeva pēc veiksmīga starta Eiropas junioru čempionātā 3x3 basketbolā uzņemtas Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā. Daugavpilī regulāri tiek rīkoti Jaunatnes līgas finālturnīri. Jaunu impulsu basketbola attīstībai pilsētā un novadā devusi Daugavpils Universitātes komandas iesaistīšanās  Baltijas valstu apvienotajā sieviešu čempionātā. Ar pilsētas vadītājiem pārrunājām iespējas paplašināt sadarbību un virknē jautājumu vienojāmies par konkrētiem darbiem.”

Daugavpilī turpinās Kultūras un sporta pils sporta zāles renovācija, ko plānots pabeigt 2019. gada rudenī. Sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu jau iegādāts jauns tablo. Paredzams, ka atjauninātā zāle kļūs par mājvietu Daugavpils basketbolistēm un basketbolistiem.

Iespēja trenēties basketbolā tagad nodrošināta arī Daugavpils puišiem – Sporta skolā atvērta treniņgrupa, kurā trenējas zēni, sākot ar 2005.dzimšanas gadu.

Pie Daugavpils Olimpiskā centra (Sporta ielā 8) 2020. gadā tiek plānots izveidot laukumus 3x3 basketbolam, turklāt vismaz vienu no tiem aprīkot atbilstoši FIBA prasībām starptautiska līmeņa turnīru rīkošanai.

Daugavpils Universitātes sieviešu komanda šosezon Baltijas sieviešu čempionāta Starptautiskajā grupā 10 komandu konkurencē ieņem 2. vietu. No 19. līdz 21. aprīlim Daugavpilī notiks Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīri meiteņu komandām U13 un U16 grupās. Ar pilsētas domes atbalstu Daugavpils jaunajiem basketbolistiem tiks nodrošinātas iespējas jūnijā apmeklēt Eiropas sieviešu basketbola čempionāta spēles “Arēnā Rīga”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!