Logo

Valdis Voins: Paldies komandai, ceru, ka Eiropas čempionāts palielināja interesi par sieviešu basketbolu

Valdis Voins: Paldies komandai, ceru, ka Eiropas čempionāts palielināja interesi par sieviešu basketbolu

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Paldies komandai – sieviešu basketbola valstsvienība bija un ir priekšzīmīgs kolektīvs. Protams,  šodien pēc zaudējuma ir negatīvas emocijas, taču visā četru gadu ciklā treneru kolektīvs ir strādājis labi. Paldies trenerim Zībartam, kura vadībā komanda pakāpās jaunā kvalitātē.

Mums bija un ir labas spēlētājas, un nospēlējām cienīgi, lai arī no sastāva, kas piedalījās Pasaules kausa izcīņā, šoreiz dažādu iemeslu dēļ nebija piecu spēlētāju. Pats tikos ar Aneti Šteinbergu, uzklausīju viņas argumentus un respektēju lēmumu. Arī iepriekšējos gados līderes ir izlaidušas kādu Eiropas čempionātu.

Zinot, mūsu problēmas, izšķīrāmies sākt saspēles vadītājas  Šeilanijas Pedijas naturalizācijas procesu un esmu pārliecināts, ka viņas līdzdalība stabilizētu komandas spēli. Diemžēl politiķi mūs neatbalstīja.

Izvērtēsim arī čempionāta organizatoriskos aspektus. Nenožēloju savulaik LBS pieņemto lēmumu cīnīties par Eiropas čempionāta rīkošanas tiesībām. Valstij tas bijis izdevīgi. Savukārt LBS tikko noslēdza vienošanos ar FIBA par aizņēmumu, lai nosegtu tēriņus. Galvenais, ka komanda necieta – gatavošanās bija nodrošināta pilnā apmērā.

Treneris Zībarts pievērsa uzmanību nelielajam profesionālo basketbolistu skaitam Latvijā un tā ir reāla problēma. Basketbola savienībai sieviešu basketbols ir viena no prioritātēm, kaut gan iespējas ietekmēt situāciju ir ierobežotas. Atbalstām “TTT Rīga” piramīdas attīstību, vienojoties par  Rīgas atbalstu 47. vidusskolas internāta atjaunošanai. Strādājam ar sieviešu basketbola centriem dažādās Latvijas pilsētās. Nodrošinām jaunatnes izlašu sekmīgu darbu – jau četrus gadus pēc kārtas startējam Pasaules kausa izcīņā. Tur aug papildinājums valstsvienībai.

Arī šī čempionāta rīkošana bija solis, lai popularizētu sieviešu basketbolu. Mums nebija ilūziju, ka nopelnīsim, bet ceru, ka Eiropas čempionāta vairāk meiteņu pievērsīsies  basketbolam.

Eiropas čempionāta sportiskos aspektus izvērtēs Treneru komisija, pēc tam valdē lemsim, kā rīkoties turpmāk – kā meklēsim galveno treneri.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!