Logo

Valdis Voins: Vērtēsim pēc darbiem, nevis populistiskiem saukļiem

Valdis Voins: Vērtēsim pēc darbiem, nevis populistiskiem saukļiem

Vērojot politiskās debates un politisko spēku centienus pozicionēties uz Latvijas sporta sistēmas  reālo un izdomāto problēmu fona, Latvijas Basketbola savienības vadība un visa basketbola sabiedrība ar interesei seko diskusijām, kurās izskan konstruktīvās idejas un cer, ka interese par mūsu jomas problēmu risināšanu saglabāsies arī pēc priekšvēlēšanu kampaņas beigām.

Ko darīt ir – gan sakārtojot sporta jomas finansēšanas sistēmu, gan beidzot izveidojot loģikai atbilstošu sporta pārvaldības modeli, kurā sporta nebūtu tikai apgrūtinošs piedēklis radniecīgu, tomēr atšķirīgu nozaru saimniecībā.

Īpaši ceru, ka, pirmsvēlēšanu kaislībām norimstot, politiķi spēs rast konstruktīvu risinājumu Basketbola mājas projektam galvaspilsētā, darbos apliecinot spēku rūpēties par jaunatnes sporta infrastruktūras uzlabošanu

Izdarot izvēli, par kuru partiju balsot, aicinām izvērtēt partiju un to pārstāvju līdzšinējo rīcību, kā arī reālajā darbībā, ne tikai vārdos, demonstrēto izpratni par sporta un konkrēti basketbola, attīstībai svarīgiem jautājumiem.

Vienlaikus aicinu kritiski izvērtēt populistiski skaļos paziņojumus, kuri pēc būtības neatbilst patiesībai un ir vērsti uz lētas popularitātes meklēšanu nevis reālu darbu, risinot sarežģītas problēmas.

Lai nebūtu pārpratumu, atgādinu, ka Latvijas Basketbola savienības statūti mūsu organizācijai paredz vairāku pakāpju vadību, kas tiek īstenota sabiedriskā kārtā, nesaņemot atalgojumu. Profesionālo kompetenci nodrošina LBS pastāvīgās komisijas, kurās darbojas treneri, sporta skolu un privāto klubu pārstāvji, starptautiskās kategorijas tiesneši. Operatīvo vadību veic valde, vispārējo pārraudzību – padome. Šāds vadības modelis devis iespēju basketbolam veiksmīgi attīstīties, un to par labu atzinušas arī citas sporta organizācijas, pārņemot LBS pieredzi. Izmantojot gadījumu vēlos vēlreiz pateikties cilvēkiem, kuri basketbola problēmu risināšanai ziedo savu laiku un enerģiju.

Visos līmeņos personāliju izraudzīšanā izšķiroša nozīme ir LBS biedriem, kas ievēlējuši gan prezidentu, gan padomi un, ir tiesīga veikt izmaiņas Statūtos paredzētā kārtībā.

Basketbols ir sacensība, basketbols ir cīņa. Bieži – nežēlīga cīņa. Bet – cīņa noteikumu robežās, ievērojot godīgas spēles principus. Uz to aicinām arī politiķus.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!