Logo

Čempionu līga: BK "Ventspils" pirmais izbraukums pie turkiem un Freimaņa

Čempionu līga: BK

Abas komandas savstarpējo spēli sagaida līdzīgos noskaņojumos – ar zaudējumiem nacionālajos čempionātos. BK Ventspils viņsestdien piedzīvoja tikai pirmo zaudējumu LBL čempionātā , bet Muratbey (arī sestdien) viesos piekāpās Eirolīgas klubamAnadolu Efes (73:86). Turcijas čempionātā Muratbey tas bija jau otrais zaudējums četrās aizvadītajās spēlēs un ar diviem panākumiem komanda meklēja turnīra tabulas 9. vietā.

Mazāk sekmīgi Muratbey spēlē Čempionu līgā. Ventspilnieku nākamais pretinieks bija viena no daudzajām komandām, kurai vieta pamatturnīrā bija jāizcīna kvalifikācijas turnīrā, kurā pretinieks bija UBT Cluj no Rumānijas. Pirmajā spēlē savā laukumā Muratbey izcīnīja mazpārliecinošu uzvaru (93:90), taču atbildes spēlē pārsvars bija krietni lielāks (85:66). Tiesa, lielais pārsvars tika panākts tikai pēdējās ceturtdaļas ievadā, kad tika gūti 17 punkti pēc kārtas…

Pamatturnīrā Muratbey aizvadījusi divas spēles un abos mačos piedzīvojusi minimālus zaudējumus. Vispirms pirmajā kārtā savā laukumā ar 65:67 zaudēts Klaipēdas Neptunas, bet pagājušajā nedēļā viesos arī Grieķijas PAOK (52:59).

Devītais latvietis. Rolands Freimanis būs devītais latvietis, kurš Eiropas klubu turnīros citu valstu komandu sastāvos spēlēs pret BK Ventspils. Šajā sezonā Freimanis ir piedalījies visās sešāsMuratbey oficiālajās spēlēs un pagaidām viņam labāk sekmējas Turcijas čempionātā. Aizvadītajos četros mačos Freimanis laukumā vidēji pavadījis 24,8 minūtes un ar tajās gūtajiem 9,5 punktiem ir ceturtais rezultatīvākais komandā. Savukārt 5,8 izcīnītās atlēkušās bumbas ir otrs labākais rādītājs. Līdz šim labāko spēli Freimanis aizvadīja 30. oktobrī pret Anadolu Efes, kad 23 minūšu laikā viņam izdevās gūt 15 punktus…

Čempionu līgā Freimanis piedalījies visos četros mačos un ik spēlē laukumā bijis vidēji 20 minūtes. Gūstot 6,3 punktus, Rolands ir tikai septītais rezultatīvākais komandā, bet ik mačā izcīnītās 3,3 atlēkušās bumbas ir ceturtais labākais rādītājs.

Kā pirmais latvietis, kurš citas komandas sastāvā piedalījies mačā pret BK Ventspils, ir Roberts Štelmahers un tas notika 1998./99. gada Saporta kausa izcīņā, kad viņš pārstāvēja Polijas Zepter Idea. Tiesa, abos mačos Štelmahers bija pieteikumā, taču laukumā neizgāja. Vēl pret BK Ventspils ir spēlējuši Armands Šķēle, Trojs Ostlers, Kristaps Valters, Gatis Jahovičs, Edgars Jeromanovs, Agnis Čavars un Lauris Blaus. Kā nākamais šajā rindā ir vēl pērn BK Ventspils sastāvā spēlējušais Žanis Peiners, kurš šogad pārstāv Grieķijas PAOK.

Informācija: bkventspils.lv

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!