Logo

Čempionu līga: "Ventspils" trīs izbraukuma spēļu sērija sāksies pie Peinera

Čempionu līga:

Tikai Saloniki. Līdz šim ar Grieķijas klubiem aizvadītas astoņas spēles un tā nu ir sanācis, ka nekur tālāk par Salonikiem nav tikts – gan Aris, ar kuru spēlēts sešas reizes, gan PAOK (divas reizes) ir pierakstītas tieši šajā pilsētā. Bilance ar griķu klubiem nav tā labākā – tikai divas uzvaras un tās pašas izcīnītas pirms desmit un vairāk gadiem. Interesanti, ka pirmās četras spēles ar kādu no Grieķijas komandām (ar Aris) bija izslēgšanas spēļu turnīros. BK Ventspils Eiropas klubu turnīru debijas gadā (1997./98. g. Korāča kausā) ar Aris spēlējām otrajā play off kārtā un šīs spēles nav palikušas gaišākajā atmiņu stūrītī. It īpaši pirmā spēle 1998. gada 14. janvārī Salonikos, kad ventspilnieki piedzīvoja vienu no lielākajiem zaudējumiem spēlējot Eiropā. Toreiz no Salonikiem mājās tika pārsvests 66:102 sagrāve un nekādu izredžu uz atspēlēšanos divu spēļu summā. Iespējams, ka rezultāts būtu nedaudz savādāks, ja šajā mačā būtu piedalījies arī savainotais Kārlis Muižnieks… Starp citu, 102 zaudēti punkti ir tikai viena no divām kluba vēsturē (2010. gada 5. janvāra spēlē pret Brose Baskets tika zaudēti 100 punkti), kurā pretiniekam ļauts gūt simts vai vairāk punktu. Savukārt -36 deficīts ir trešais lielākais spēlējot Eiropas klubu turnīros.

Pēdējo reizi ar kādu no Grieķijas komandām spēlēts pavisam nesen – 2014./15. gada ULEB Eiropas kausa izcīņā, kad pirmajā posmā vienā apakšgrupā bijām ar PAOK. Diemžēl abās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi un īpaši kaulā iekoda zaudējums izbraukuma spēlē, kurš praktiski liedza ventspilniekiem izkļūt no grupas un turpināt dalību šajā turnīrā. Toreiz grupā BK Ventspils ar divām uzvarām 10 spēlēs palika pēdējā vietā, bet PAOK ieguva otro vietu un iekļūšanu otrajā posmā

Kopš iepriekšējās tikšanās reizes abu komandu sastāvi ir krietni izmainījušies. It īpaši PAOK. Komandas galvenais treneris palicis iepriekšējais (Sulis Markopulos, kuram šī ir jau astotā sezona komandā šajā amatā), bet starp spēlētājiem komandā palicis vien Apolons Coklas (pirmajā spēlē viņam 7 punkti, otrajā 10). Komandā ir palicis arī Kostas Harlampidis, kurš iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē piedalījās tikai otrajā mačā (7 punkti), taču vairs ne kā spēlētājs, bet gan kā galvenā trenera palīgs.

Ventspilī iepriekšējo tikšanos ar PAOK ir piedzīvojuši vairāki spēlētāji. Tiesa, tikai Artis Ate rīt būs spēlētājs, bet Andrejs Gražulis un Māris Gulbis turpina dziedēt savus savainojumus. Ir vēl viens spēlētājs, kurš piedzīvojis un pārdzīvojis iepriekšējās spēles un tas ir Žanis Peiners, kurš tad bija ventspilnieks, bet tagad pārstāv pretinieku nometni. Tiesa, vēl nav zināms, vai Peiners varēs piedalīties trešdienas spēlē, jo nesen viņš iedzīvojās savainojumā.

Skaistie deviņdesmitie. PAOK ir viens no vecākajiem basketbola klubiem Grieķijā (dibināts 1928. gadā), taču ziedu laiki piedzīvoti tikai deviņdesmitajos. PAOK divas reizes kļuvusi par Grieķijas čempioni un pēdējais zelts viņiem ticis tieši deviņdesmitajos. Pēc tam, kad trīs gadus pēc kārtas PAOK bija zaudējusi finālā, ceturtajā (1992. gadā) beidzot tika izcīnīts čempionu tituls (pirmais zelts bija 1959. gadā). Pēc zelta finiša deviņdesmitajos bija vēl trīs Grieķijas čempionāta fināli, taču visos piedzīvoti zaudējumi.

Deviņdesmitajos četras reizes spēlēts Grieķijas kausa izcīņas finālā un divos no tiem izvilktas pilnās lozes (94/95, 98/99). Pieminētajā desmitgadē PAOK uzspīdējusi arī Eiropas klubu turnīros. Vispirms 1991. gadā tika izcīnīts FIBA Čempionu kauss (finālā ar 76:72 pieveikts Spānijas CAI Zaragoza), bet pēc gada šajā turnīrā spēlēts finālā. 1993. gadā piedzīvots augstākais lidojums Eiropā – Eirolīgā izcīnīta augstā 3. vieta (bronzas finālā ar 76:70 pārspēts Madrides Real). Vēl pēc gada uzvarēts Korāča kausa izcīņā un skaistā dzīve ir beigusies (divu spēļu summā pārspēta Triestes Stefanel). Pēdējais zīmīgais ieraksts PAOK CV ir 2004./05. gada ULEB Kauss, kad ceturtdaļfinālā divu spēļu summā tika zaudēts vēlākajiem kausa ieguvējiem Viļņas Lietuvos rytas ar tajā spēlējošo Robertu Štelmaheru. Tā bija sezona, kad par visa turnīra favorīti tika uzskatīta BK Ventspils, kura ceturtdaļfinālā divu spēļu summā tikai ar -1 zaudēja serbu Hemofarm…

Grieķijā ceturtie. Nacionālajā čempionātā PAOK šobrīd ieņem ceturto vietu – astoņās spēlēs izcīnītas piecas uzvaras. Pēdējo maču PAOK aizvadīja 26. novembrī, kad savā laukumā ar 77:75 tika pārspēta tuvākā konkurente Rethymno. Mačam bija pieteikts arī Žanis Peiners, taču pie spēlēšanas vēl netika. Acīmredzot vēl nebija pilnībā atlabis pēc savainojuma.

PAOK sezonu savā valstī iesāka ar kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēli pret Panathinaikos un zaudēja ar 69:88. Tā pagaidām ir vienīgā reize, kad savā valstī spēlēts ar kādu no Grieķijas dižkomandām (vēl Olympiacos).

Žanis Peiners. Bijušajam BK Ventspils spēlētājam pievienošanās Saloniku PAOK ir otrā darba vietu ārpus Latvijas (pirms tam bija Ukraina). Grieķijas čempionātā Peiners aizvadījis sešās spēles, kurās atzīmējies ar vidēji ik mačā gūtajiem 9,5 punktiem un 3,8 izcīnītajām atlēkušajām bumbām, bet Čempionu līgā piecos mačos gūti 6,2 punkti (trīspunktnieki – 1/13) un izcīnītas 3,6 bumbas. Pagaidām savu rezultatīvāko spēli Žanis aizvadījis pret Openjobmetis, kurā guvis 14 punktus (soda metieni 7/7) un izcīnījis 6 atlēkušās bumbas.

BK Ventspils un PAOK salīdzinājums pa pozīcijām (pēc 6 spēlēm)

2p128/252-51%100/236-42%
3p45/127-35%33/119-28%
1p53/84-63%106/156-68%
REB65/159-22470/184-254
AS9881
ST4543
TO79108
rezervistu punkti34,356,0
punkti pēc kļūdām11,09,3
punkti ātrajos uzbrukumos9,5

6,8

 

Informācija: BKVentspils.lv

 

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!