Logo

Čempionu līgas otrā sezona: trešdien BK “Ventspils” pret čempioniem

Čempionu līgas otrā sezona: trešdien BK “Ventspils” pret čempioniem

Trešdien, 11. oktobrī, plkst.19 BK “Ventspils” Basketbola Čempionu līgas (BCL) otrā turnīra ievadspēlē tiksies ar pirmā turnīra uzvarētājiem “Iberostar Tenerife” no Spānijas.

Čempionu līgas otrajam turnīram pieteicās 66 komandas no 32 valstīm, tai skaitā 21 valsts čempionvienība un 11 nacionālo čempionātu finālisti. Ņemot vērā pirmās sezonas rezultātus, 24 komandas tika iekļautas pamatturnīrā un to vidū bija arī BK “Ventspils”. Pēc 2017. gada sezonas klubu rangu tabulā ventspilnieki ieņēma 21. vietu (20 punkti – 5 par līdzdalību pamatturnīrā, 14 par 7 uzvarām pamatturnīrā, 1 par uzvaru sešpadsmitdaļfināla spēlē), bet valstu rangu tabulā Latvija dalīja 9. vietu. Pārējās 42 komandas trijās kvalifikācijas kārtās noskaidroja astoņas komandas, kas pievienojās pamatturnīra dalībniekiem.

Ventspilnieki un “Iberostar” ielozēti FIBA Čempionu līgas B apakšgrupā kopā ar pērnās sezonas pretiniekiem Klaipēdas “Neptūnas” un Saloniku PAOK, kā arī “Challon” (Francija), “Gaziantep” (Turcija) un kvalifikācijas spēļu uzvarētājiem “MHP Riesen” (Vācija) un “Capo d’Orlando” (Itālija) vienību, kurā spēlē arī Artūrs Strautiņš.

Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās komandas iekļūs BCL izslēgšanas turnīrā, bet 5. un 6. vietas ieguvēji varēs piedalīties FIBA Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā. BCL astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā. Izšķirošās spēles – Final 4 – notiks no 4. līdz 6. maijam.

Basketbola Čempionu līgas otrajā sezonā uzlabojušies finansiālie nosacījumi. Rīkotāji sedz tiesnešu izdevumus, piedevām katra pamatturnīra dalībniece saņem 50 000 eiro prēmiju. Papildus prēmijas paredzētas arī par iekļūšanu katrā nākamajā kārtā: astotdaļfinālā 70 000, ceturtdaļfinālā 100 000, 4. vietu – 140  000, 3. vietu – 200 000, 2. vietu – 400 000 kausa izcīnīšanu – miljons EUR.

Publiskota arī sistēma klubu un valstu reitinga aprēķinam, kas izšķiroši ietekmēs 2018./2019. gada sezonas dalībnieku sastāvu. Par līdzdalību pamatturnīrā komanda saņem 5 punktus, par iekļūšanu astotdaļfinālā – 5, iekļūšanu ceturtdaļfinālā – 3, iekļūšanu Final 4 – 4, izcīnīto 3. vietu – 1, 2. vietu – 2, 1. vietu – 4. Piedevām katra uzvara spēlē (gan pamatturnīrā, gan izslēgšanas turnīrā) tiek novērtēta ar papildus 2 punktiem. Valstu reitings tiek noteikts, saskaitot visu pārstāvējušo klubu izcīnītos punktus un summu izdalot ar startējušo komandu skaitu (mūsu gadījumā BK “Ventspils” un Latvijai būs vienāds punktu skaits).

BK “Ventspils” vienība sezonu sākusi ar četrām uzvarām OlyBet LBL čempionātā. No pagājušā gada sastāva ierindā palikuši Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Rihards Lomažs, Māris Gulbis un Ronalds Zaķis.

“Iberostar Tenerife” sezonu sāka ar uzvaru Starpkontinentālā kausa izcīņa spēlē pret Kolumbijas vienību “Guaros de Lara” (76:71), bet Spānijas līgā pirmajās trijās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras. Sastāvā ir 4 Spānijas spēlētāji, 3 amerikāņi, Senegālas, Ungārijas, Polijas, Bosnijas un Hercegovinas, kā arī Itālijas basketbolisti. Raženākais vīrs komandā ir amerikānis Maiks Tobijs (213 cm), kurš vidēji spēlē guvis 14,7 punktus un izcīnījis 8,3 atlēkušās bumbas. Polim Mateušam Ponitkam 14+4,3 atlēkušās, itālim Nikolasam Ricoti 6,3 +3,3 piespēlas

BK “Ventspils” mājas un izbraukuma spēles translēs Lattelecom kanālā Best4Sport TV. Biļetes uz komandas mājas spēlēm var iegādāties visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Klubs aicina biļetes iegādāties savlaicīgi gan Biļešu servisa kasēs, gan arī internetā www.bilesuserviss.lv.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!