Logo

LU studentu komandai ISBL finālturnīrā palīdzēs Magone un Pļavnieks

LU studentu komandai ISBL finālturnīrā palīdzēs Magone un Pļavnieks

Kā zināms, Renārs Magone sezonas lielāko daļu aizvadīja LU komandā, vien marta sākumā pievienojoties basketbola klubam ,,Jēkabpils’’, tiesa, izvirzītos sezonas mērķus klubam tā arī nesasniedzot. Ņemot vērā, ka sezona ir noslēgusies, Magone, kurš kopā ar Latvijas Universitāti šosezon piedalījās visos ISBL kvalifikācijas posmos un bija viens no komandas līderiem (vidēji 11,2 punkti), ir gatavs palīdzēt studentiem arī finālturnīrā.

Tomēr tas nav vienīgais LU pastiprinājums – studentu komanda panākusi vienošanos ar aizsarga pozīcijas spēlētāju Kristapu Pļavnieku, kurš aizvadītajā sezonā bija viņš no BK Jelgava līderiem Aldaris LBL (vidēji 13,9 punkti). Balstoties uz turnīra nolikumu, komandas sastāvam drīkst pieteikt līdz diviem spēlētājiem, kas nav konkrētās augstskolas studenti, līdz ar to Pļavnieku būs iespējams redzēt LU kreklā jau šo ceturtdien un piektdien ISBL finālturnīrā, tiesa, klubā norāda, ka Pļavnieka piesaiste šajā turnīrā vērtējama arī no nākotnes perspektīvas..

Starptautiskā Studentu Basketbola līga (ISBL) ir spēcīgākais Austrumeiropas studentu basketbola čempionāts, kurā piedalās vairāku Eiropas valstu studentu komandas ar visplašāko Krievijas pārstāvniecību.  Šogad čempionāts tika izspēlēts ar vairākām kvalifikācijas kārtām, līdz finālturnīram nokļūstot Tallinas Tehnoloģiju universitātei, Lietuvas Sporta universitātei, Maskavas Valsts fiziskās kultūras institūtam un Latvijas Universitātei. Čempionāta finālturnīrs tiks aizvadīts jau šonedēļ, 28. un 29. aprīlī, Rīgā, Elektrum olimpiskajā sporta centrā. LU finālturnīra pusfināla spēlē tiksies ar spēcīgo Lietuvas Sporta universitāti, tiesa, komandas tikās jau čempionāta 1. kvalifikācijas kārtā, kas septembra sākumā notika Kaļiņingradā. Toreiz cīņā par 1. vietu grupu turnīrā (abām komandām jau tobrīd garantējot vietu nākamajā kvalifikācijas kārtā) uzvaru izcīnīja Latvijas studenti, esot pārāki ar 97:89.

Interesanti, ka vēl pirms finālturnīra sākuma ceturtdien tiks aizvadīta aizraujoša basketbola sadraudzības spēle starp ISBL organizatoru un Latvijas basketbola vecmeistaru komandām. Starp skaļākajiem uzvārdiem pretinieku rindās jāmin izcilā krievu basketboliste, 2008. gada Pekinas Olimpisko spēļu bronzas medaļniece Svetlana Abrosimova, kura šobrīd darbojas kā ISBL izpilddirektore, savukārt Latvijas vecmeistaru komandā dalību apstiprinājuši tādi pašmāju bijušie sportisti kā Gundars Vētra, Kārlis Muižnieks, Aigars Zeidaks un citi. Spēle Elektrum Olimpiskajā centrā ceturtdien, 28.aprīlī, sāksies jau pl.14:00, un ieeja apmeklētājiem būs bez maksas.

Turnīra pirmā pusfināla spēle starp igauņu un krievu studentu komandām sāksies pl.15:30, savukārt oficiālā atklāšanas ceremonija plānota 17:45. Tās ietvaros ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies bundzinieks Kristers Hartmanis. Latvijas un Lietuvas studentu komandu spēle sāksies pl.18:00.

Starptautiskā Studentu Basketbola līga | FINAL 4 (Rīga, Latvija)

DatumsLaiksMājiniekiViesiRezultāts
28.04. 15:30 Tallinas Tehnoloģiju univ. MFFKI -
28.04. 18:00 Latvijas Universitāte Lietuvas Sporta universitāte -
29.04. 14:30 Par 3.vietu   -
29.04. 17:00 Fināls   -

Norises vieta: Elektrum Olimpiskais centrs. Ieeja apmeklētājiem uz visām spēlēm bez maksas.

 

Izmantotie resursi:
isbl-basket.com

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!