Logo

LU svarīgā spēlē pieveic Maskavas Federālo universitāti

LU svarīgā spēlē pieveic Maskavas Federālo universitāti

Spēles sākums ļoti bija līdzīgs – abas komandas dzinās pēc punktiem, rādot rezultatīvu basketbolu pirmajās minūtēs. Rezultātu atklāja Maskava ar trīspunktnieku, tam uzreiz atbildēja LU ar Jaunzema precīzo tālmetienu. Nedaudz mierīgāka bija ceturtdaļas otrā puse, kurā liela daļa punktu tika gūti no soda līnijas, bet no spēles – salīdzinoši maz. Kopumā ceturtdaļu LU studenti noslēdza ar 4 punktu deficītu. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Krievijas komanda spēja palielināt pārsvaru, taču Artūra Visocka-Rubeņa pieprasītais minūtes pārtraukums spēja ""sapurināt"" LU studentus un spēles gaita atkārtoti izlīdzinājās. Turpinājumā jau rīdzinieku sniegums uzlabojās, galvenkārt pateicoties labākai aizsardzībai, taču ne katru reizi tas tika atalgots ar gūtiem punktiem ātrajos uzbrukumos. Pēc puslaika 38:36

Jau otrā puslaika pirmajā uzbrukumā MFU izlīdzināja rezultātu, taču tad ""uguņot"" sāka Dmitrijs Brizgalovs - divi tālmetieni pēc kārtas un pakāpeniski iniciatīvu pārņēma LU. Šīs ceturtdaļas pēdējās minūtes iezīmējās ar daudzām kļūdām no  puses – neprecīzas piespēles un pazaudētas bumbas bija vairāk nekā vajadzētu. Svarīgas emocijas spēles izskaņā deva Jāņa Eiduka divi punkti ar sodu, kam sekoja arī Brizgalova lieliski izpildītie soda metieni, nodrošinot komandai uzvaru ar 76:69.

LU rindās rezultatīvākie bija abi pieminētie spēlētāji - Dmitrijs Brizgalovs guva 18 punktus, savukārt Jānis Eiduks 15. 

Jau rīt plkst. 8:00 pēc Latvijas laika LU studenti aizvadīs svarīgu spēli par vietu ISBL ""FINAL 4"" turnīrā, tiekoties ar Igaunijas čempionātā un Baltijas Basketbola līgā spēlējošo Tallinas Tehnoloģiju universitāti. Līdz šim igauņi izcīnījuši tikai uzvaras, taču precīzs komandu vietu sadalījums noskaidrosies vien pēc pēdējās spēles noslēguma, kurā tiksies Urālu Federālā universitāte un Maskavas Federālā universitāte.

Pirmo gadu ISBL turnīrs tiek aizvadīts pēc sabrukumu principa, tiesa, tieši šis faktors bija izšķirošais, lai dalību tajā apstiprinātu arī LU. Kopumā turnīrs tiek aizvadīts 3 posmos – kvalifikācija, pusfināls un ""FINAL 4"". Latvijas Universitātes studenti kvalifikācijas posmu aizvadīja jau septembrī, kad Kaļiningradā spēja uzvarēt savā kvalifikācijas grupā, pārspējot tādas augstskolas kā Baškīrijas Valsts Agrāro universitāti (72:60), Baltijas Federālo universitāti (98:68) un spēcīgo Lietuvas Sporta universitāti (97:89). Cīņā par divām ceļazīmēm uz ""FINAL 4"" turnīru šajā nedēļas nogalē LU spēkojas ar Urālu Federālās universitātes (Jekaterinburga), Maskavas Valsts universitātes un Tallinas Tehnoloģiju universitātes studentu komandām.

Starptautiskā Studentu Basketbola līga | pusfināls, Jekaterinburga (Krievija)

DatumsLaiksMājiniekiViesiRezultāts
04.03. 14:00 Urālu Federālā univ. Latvijas Universitāte 70:67
04.03. 16:15 Maskavas Valsts univ. Tallinas Tehnoloģiju univ. 71:91
05.03. 12:00 Tallinas Tehnoloģiju univ. Urālu Federālā univ. 76:59
05.03. 14:15 Maskavas Valsts univ. Latvijas Universitāte 69:76
06.03. 08:00 Latvijas Universitāte Tallinas Tehnoloģiju univ. -
06.03. 10:30 Urālu Federālā univ. Maskavas Valsts univ. -

Spēļu sākumi norādīti pēc Latvijas laika

 

ISBL pusfināla posms | Jekaterinburga

MFU - LU: 69:76 (22:18, 14:20, 14:18, 19:20)
Latvijas Universitāte: 
Brizgalovs 18, Eiduks 15, Krūmiņš 11, Jaunzems 10, Lasenbergs 8, Saulītis 5, Rēķis 4, Magone 3, Grīnbergs 2, Engers, Ozolinkēvičs

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!