Logo

M.Kozlovskis: “Milzīgajā OAKA zālē varēja dzirdēt katru treneru repliku”

M.Kozlovskis: “Milzīgajā OAKA zālē varēja dzirdēt katru treneru repliku”

Mārtiņš Kozlovskis trešo gadu pēc kārtas piedalījies basketbola Čempionu līgas izšķirošo spēļu tiesāšanā. Pagājušās nedēļas nogalē Atēnās notikušajā 20219./2020. gada sezonas Final 8 turnīrā Mārtiņš piecās dienās strādāja četrās spēlēs, ieskaitot bronzas maču “JDA Dijon” – “Zaragoza” (70:65).

Kāda bija sajūta, izejot laukumā pēc pusgada pārtraukuma?

Labi, ka šīs nebija pirmās spēles. Basketbola garšu varēju atgūt pirmssezonas pārbaudes spēlēs, arī Čempionu līgas kvalifikācijas mačos, kas notika Bulgārijā. Ja nebūtu šīs “iesildīšanās”, klātos krietni grūtāk. Garās pauzes ietekme  bija jūtama arī spēlētāju darbībā. Bet – labi, ka Čempionu līgu izdevās pabeigt.

Eirolīga to neizdarīja. FIBA apsteidza principiālos sāncenšus?

Par šādu aspektu nekādu publisku runu nebija, bet tika darīts viss iespējamais, lai finālturnīrs izdotos. Dalībniekiem bija nodrošināti labi dzīves apstākļi, zālē bija krāšņs amerikāņu rīkots gaismas šovs, ko varēja novērtēt TV skatītāji. Protams, spēļu laikā milzīgajā olimpiskajā arēnā, kur 20 000 skatītājiem paredzētās tribīnes bija tukšas, sajūta bija īpatnēja.

Tribīņu spiedienu taču nejuta?

Nē, bet zāles klusumā varēja labi dzirdēt katru treneru un spēlētāju repliku, un tas ietekmēja komunikāciju.

Skatītāju nebija vispār?

Zālē varēja atrasties tikai dalībnieki, rīkotāji un akreditētie mediju pārstāvji. Tiesa, finālspēles laikā ar akreditācijas kartēm ienāca prāvs pulciņš Atēnu AEK krāsās ģērbtu skaļu cilvēku. Tomēr mājiniekiem uzvarēt tas nepalīdzēja – tituls tika Spānijas komandai “Burgos”.

Pašam trešo gadu pēc kārtas finālspēli tiesāt tomēr neiznāca?

Nē, šoreiz pēdējā dienā strādāju bronzas spēlē, bet programma bija ļoti piesātināta. Divās dienās divas ceturtdaļfināla spēles (Atēnu AEK “CEZ Nymburk” 92:84 un “Hapoel” – “San Pablo Burgos” 65:92), trešajā – pusfināls (AEK – “Zaragoza” 99:75). Atēnās bijām astoņi tiesneši, dažiem slodze bija mazāka.

Dzīvojāt izolēti no ārpasaules?

Jā, pieczvaigžņu viesnīcā. Kopā ar rīkotājiem un spēlētājiem, tomēr cilvēku plūsmas bija nodalītas tā, lai ikdienā nesatiktos pat pie pusdienu galda. Nekādu noviržu: viesnīca – autobuss – zāle – autobuss – viesnīca.

Runā gan, ka dažs spēlētājs esot ignorējis stingro izolācijas režīmu?

Varbūt pa kluso kāds izlavījās uz pilsētu. Īpaši, kad turnīrs jau bija beidzies. Bet tiesnešu korpuss bija ļoti disciplinēts. Tikām arī īpaši nobrīdināti par nepieciešamību uzmanīties, jo šajās dienās Atēnās bija infekcijas gadījumu uzliesmojums.

Cik testus vajadzēja taisīt?

Vienu pirms izlidošanas uz Atēnām, viens būs rīt Liepājā. Iepriekš kvalifikācijas turnīrā Bulgārijā vienu vajadzēja taisīt uz vietas, lai varētu doties mājup. Katrā valstī noteikumi citādi. Pats ceļošanas process gan pagāja bez aizķeršanās. Uz Atēnām devos ar tiešo reisu, mājās atgriezos caur Amsterdamu. Lidostas tukšas un klusas.

Kā izskatās Čempionu līgas jaunā sezona?

Spēļu skaits samazināts, kalendārs pārtaisīts. Viss tiek gatavots tā, lai oktobra beigās turnīrs varētu startēt, bet kā būs – kas to tagad var zināt. Katrā ziņā tiesneši ir nobrīdināti, ka var rasties vajadzība operatīvi reaģēt, ja būs kādi sarežģījumi ar ceļošanu. Nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīti tiesneši no tuvākajām kaimiņvalstīm vai pat tās valsts, kurā paredzēta spēle. Galvenais, lai spēles notiktu.

Guntis Keisels, basket.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!