Logo

Otrdien "Valmiera/ORDO" Tartu uzsāks Baltijas līgas pusfināla cīņas

Otrdien

Valmieras basketbolisti pirmo reizi vēsturē ir nonākuši līdz pozīcijām, lai cīnītos par Baltijas līgas medaļām. Regulārajā sezonā "Valmiera/ORDO" basketbolisti izcīnīja uzvaras 9 no 12 spēlēm, savukārt izslēgšanas spēlēs valmierieši līdz šim bijuši nepārspēti. Astotdaļfinālā, divu spēļu summā, vidzemnieki apspēlēja Tallinas komandu "TLU/Kalev" ar +37, bet ceturtdaļfinālā ar +12 divu spēļu summā tika apspēlēta FIBA Eiropas kausa komanda no Lietuvas - Pasvāles "Pieno Zvaigzdes". Par iekļūšanu Baltijas līgas finālā valmierieši cīnīsies ar citu FIBA Eiropas kausa komandu, Igaunijas čempionvienību Tartu "TU/Rock".

Slavenā Igaunijas basketbolista Gerta Kullamē trenētā Tartu "TU/Rock" FIBA Eiropas kausā iekļuva labāko 32 komandu pulkā, pārvarot sacensību grupu turnīra pirmo kārto, tomēr līdz iekļūšanai izslēgšanas spēlēs nedaudz pietrūka. Igaunijas čempionātā šobrīd Tartu basketbolisti ieņem otro vietu turnīra tabulā. "TU/Rock" ir aizvadītās sezonas Igaunijas čempioni - pērnajā sezonā Kullamē trenētie basketbolisti pārtrauca Tallinas "Kalev/Cramo" četru gadu dominanci Igaunijas Basketbola līgā. BBL turnīra play-off spēlēs igauņi pārliecinoši apspēlēja Kazahstānas komandu "Barsy" un "Liepāja/Triobet" basketbolistus. "TU/Rock" komandas sastāvā ir pieci Igaunijas izlases basketbolisti, kas spēlēja aizvadītajā Eiropas čempionātā Rīgā. Igauņu spēkus pastiprina divi lietuviešu basketbolisti un amerikānis.

Baltijas līgas četrās play-off spēlēs "Valmiera/ORDO" sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji 14 punktiem spēlē ir Armands Šķēle, ar 11 punktiem izcēlies Aigars Šķēle, bet pa 10 punktiem vidēji guvuši Lauris Blaus un Artūrs Bēziņš. "TU/Rock" sastāvā BBL play-off spēlēs rezultatīvākais ar vidēji 15 gūtajiem punktiem ir amerikāņu uzbrucējs Braiens Hārpers, lietuviešu aizsargs Ēvalds Žabs guvis 14,5 punktus, savukārt vidēji 10 punktu robežu pārsnieguši igauņi Gerts Dorbeks (13), Tanels Kurbas (12), Janars Talts (11,3), Kristens Meistars (11) un Tanels Soks (10).

"Valmiera/ORDO"
Aizsargi: Aigars Šķēle, Armands Šķēle, Jānis Kaufmanis, Kvameins Mičels,  Raimonds Gabrāns, Edgars Kaufmanis

Uzbrucēji: Mārtiņš Laksa, Ervīns Jonāts, Artūrs Bērziņš, Akselis Vairogs, Mārtiņš Vīņauds

Centri: Lauris Blaus, Dāvis Rozītis, Viktors Iļjins

Treneris: Roberts Štelmahers

"TU/Rock"

Aizsargi: Tanels Soks, Ēvalds Žabs, Gerts Dorbeks, Kents Karels Vene, Kristens Meisters

Uzbrucēji: Janars Talts, Brendans Hārpers, Tanels Kurbas, Timo Eichfuss, Mareks Doroņins, Saimons Sūts

Centri: Karolis Petrikonis, Reinars Halīks

Treneris: Gerts Kullamē

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!