Logo

Visockis-Rubenis: “Mūsu mērķis šajā turnīrā ir tikai un vienīgi uzvarēt!”

Visockis-Rubenis: “Mūsu mērķis šajā turnīrā ir tikai un vienīgi uzvarēt!”

Starptautiskā Studentu Basketbola līga (ISBL) ir spēcīgākais Austrumeiropas studentu basketbola čempionāts, kurā piedalās vairāku Eiropas valstu studentu komandas ar visplašāko Krievijas pārstāvniecību.  Šogad čempionāts tika izspēlēts ar vairākām kvalifikācijas kārtām, līdz finālturnīram nokļūstot Tallinas Tehnoloģiju universitātei, Lietuvas Sporta universitātei, Maskavas Valsts fiziskās kultūras institūtam un Latvijas Universitātei.

Latviešu un lietuviešu studentiem tā šosezon nebūs pirmā tikšanās reize. Abas komandas jau tikās aizvadītā gada septembrī Kaļiņingradā, kur pārāki izrādījās tieši Latvijas Universitātes basketbolisti (97-89). Jāpiebilst, ka kaimiņvalsts pārstāvjiem tas arī līdz šim vienīgais zaudējums šā turnīra ietvaros, jo pārliecinošas uzvaras tika izcīnītas gan pārējās spēlēs Kaļiņingradā, gan jau pavasarī, savā laukumā Kauņā aizvadot cīņas par iekļūšanu “Final 4”, kad tika pievarēta arī vēl viena finālturnīra dalībniece Maskavas Federālā fiziskās kultūras universitāte (102-95).

Tikmēr Latvijas Universitātes basketbolisti pēc trim uzvarām rudenī Kaļiņingradā martā ISBL nākamo posmu Jekaterinburgā sāka ar dramatisku zaudējumu Urālu Federālajai universitātei (67-70). Tam gan sekoja panākumi pret Maskavas Federālo universitāti (76-69) un Tallinas Tehnoloģiju universitāti (66-60), kas deva iespēju kopā ar ziemeļu kaimiņiem nodrošināt vietu “Final 4”.

ISBL ietvaros par Latvijas Universitātes līderi punktu gūšanas ziņā kļuvis Edgars Lasenbergs ar vidēji spēlē gūtiem 11,8 punktiem, savukārt Roberts Krūmiņš izcēlies ar 5,7 atlēkušajām bumbām. Savukārt izteikts lietuviešu līderis ir Šarūnas Beniušis, kurš spēlē vidēji atzīmējies ar 21,3 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

Kaujiniecisku noskaņojumu pirms gaidāmās vakara spēles pauž LU galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kurš neslēpj komandas mērķi uzvarēt šajā turnīrā: ""Turnīrs ir ļoti nozīmīgs, ar katru gadu tas kļūst arvien spēcīgāks, un šobrīd fināla četrinieks ir sapulcinājis ļoti spēcīgas komandas un prognozēt uzvarētāju ir ļoti grūti. Protams, mūsu mērķis šajā turnīrā ir tikai un vienīga uzvara, lai, pirmkārt, pierādītu sev un, protams, arī apkārtējiem, ka mēs spējam sacensties ar labākajām studentu komandām no visas Austrumeiropas. Šis turnīrs ir lieliska iespēja sacensties pret trim dažādiem basketbola stiliem – dažādiem treneriem, dažādiem spēlētājiem. Tā ir neatsverama pieredze. Spēļu aizvadīšana savu skatītāju priekšā vienmēr rada papildu atbildību, bet, ja mēs no tā baidītos, mums būtu jāmeklē cita nodarbe. Tā ir atbildība pret sevi, savu komandu, savu universitāti, taču tas nav nekas tāds, ar ko mēs iepriekš nebūtu saskārušies citās nozīmīgās spēlēs pirms tam.""

Atbildot uz jautājumu par gaidāmo pretinieku, treneris norādīja, ka priekšstats par to, ko LU komanda var sagaidīt vakarā, ir. ""Ir izanalizēta gan spēle, kurā uzvarējām, gan pēdējā posma spēles. Abas komandas ir nedaudz pamainījušas sastāvus, viņiem ir nācis klāt ļoti spēcīgs centra spēlētājs, kurš dominē šajā līgā. Tomēr spēles maniere gan mums, gan viņiem ir palikusi nemainīga. Lietuvieši spēlē agresīvu basketbolu. Reizēm varbūt viņu spēlētāji no malas neizskatās tik tehniski vai meistarīgi, bet patiesībā viņi tādi ir un spēj radīt rezultātu. Tāpēc ir jāuzmanās no katra spēlētāja, kas nāk laukumā. Kopumā domāju, ka Lietuvas komanda ir ļoti līdzvērtīga mums. Patiesībā jebkura no četrām komandām var uzvarēt. Sērijā būtu citādi, bet vienā spēlē var būt dažādi - kura komanda būs labāk sagatavojusies, labāk veiksies vai veiksmīgāk nostrādās taktika.""

Visbeidzot LU galvenais treneris komentēja arī vakar plašākai sabiedrībai atklātos komandas papildinājumus gaidāmajam turnīram – Renāru Magoni un Kristapu Pļavnieku. ""Renārs jau ir mūsu komandas sastāvdaļa, tādēļ gan emocionāli, gan psiholoģiski, gan taktiski iekļaujas komandā, zina, kā mēs spēlējam. Kristaps ir jauns spēlētājs, līdz šim esam spēlējuši pret viņu. Tagad mēs vienkārši cenšamies atrast veidu, kā izmantot viņa plusus. Ja esam ar viņu pastiprinājušies, tad arī centīsimies Kristapu maksimāli izmantot, ielikt pareizajā vietā.""

Starptautiskā Studentu Basketbola līga | FINAL 4 (Rīga, Latvija)

DatumsLaiksMājiniekiViesiRezultāts
28.04.15:30Tallinas Tehnoloģiju univ.MFFKI-
28.04.18:00Latvijas UniversitāteLietuvas Sporta universitāte-
29.04.14:30Par 3.vietu -
29.04.17:00Fināls -

Norises vieta: Elektrum Olimpiskais centrs. Ieeja apmeklētājiem uz visām spēlēm bez maksas.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!