Logo

VTB Vienotā līga: jaunā gada pirmajā spēlē Baltijas derbijs

VTB Vienotā līga: jaunā gada pirmajā spēlē Baltijas derbijs

2017. gadu vefieši sāks ar Baltijas derbiju, kurā principiāla tikšanās ar kaimiņu igauņu vadošo basketbola komandu Tallinas "Kalev/Cramo". Iepriekšējos gados Vefiņa un "Kalev/Cramo" spēles nereti bijušas ļoti spraigas un aizraujošas.

Šajā sezonā "Kalev/Cramo" sekmes VTB Vienotajā līgā gan nav bijušas labas: nospēlētas desmit spēles, kurās divas uzvaras un astoņi zaudējumi, dodot pirmspēdējo 12. vietu VTB Vienotās līgas kopvērtējumā. Tikmēr "VEF Rīga" komandai deviņās spēlēs četras uzvaras un 8. vieta turnīra tabulā.

Lai arī "Kalev/Cramo" ar uzvaru krāšanu nav veicies tik spoži, komanda ir itin konkurētspējīga. Piemēram, savā iepriekšējā VTB Vienotās līgas spēlē "Kalev/Cramo" 22. decembrī savā laukumā līdzīgi cīnījās ar spēcīgo Maskavas apgabala "Khimki", beigās gan zaudējot ar 77-84. Pēc šīs spēles "Kalev/Cramo" vēl divreiz spēlēja vietējā Igaunijas līgā. 28. decembrī ar 83-76 tika pieveikta "Valga/Valka", bet 30. decembrī tika pārspēta TTU (89-84). Igaunijas līgā "Kalev/Cramo" šosezon 18 spēlēs 15 uzvaras.

"Kalev/Cramo" galvenais treneris turpina būt igaunis Alars Varaks, kurš šajā pozīcijā atrodas kopš 2012. gada novembra. Tallinas komandas sastāvs gan ir pamainījies, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām. No pazīstamākajiem spēlētājiem ierindā palikuši igauņi Gregors Arbets, Rains Veidemans un Ēriks Kēduss, bet viesspēlētāju kodols ir nomainījies pilnībā. "Kalev/Cramo" līderis ir amerikāņu aizsargs Demonte Hārpers, kurš ir galvenais spēles veidotājs savā komandā, izceļoties gan ar punktu gūšanu, gan partneru apgādāšanu ar piespēlēm.

Hārperam piebalso vēl trīs amerikāņi - pirmo gadu Eiropā pavadošais spēka uzbrucējs Marks Tolefsens (pagājušajā sezonā šis snaiperis spēlēja pazīstamās Arizonas Universitātes basketbola komandā), kā arī divi centri ar NBA pieredzi. Pirmais ir ar ļoti spēcīgu miesasbūvi apveltītais Sedriks Simonss, kuram 3. janvārī apritēja 31 gads. Iepriekšējās sezonas Simonsam bijušas veselības problēmas, bet kopš novembra beigām viņš ir "Kalev/Cramo" ricībā. Pirmajās spēlēs ar Tallinas klubu Simonss, kurš guvis arī Eirolīgas rūdījumu, bijis itin produktīvs. Interesanti, ka pirms pievienošanās talliniešiem Simonss bija trenējies ar Itālijas "Capo d"Orlando", kur bija vienā komandā ar bijušo vefieti Jāni Bērziņu.

Otrs NBA pieredzi guvušais centrs Tallinas komandā ir Mikels Gledness. Vēl "Kalev/Cramo" ārzemnieku kodolu veido baltkrievu vieglais uzbrucējs Vitālijs Ļutičs. Savulaik "Kalev/Cramo" komandā leģionāra lomā vairākas sezonas pavadījis "VEF Rīga" aizsargs Armands Šķēle. Domājams, ka ceturtdienas spēle pret "Kalev/Cramo" Armandam būs īpaša.

Ceturtdienas spēlē varētu būt sagaidāms duelis starp diviem spēlētājiem, kuri atrodas VTB Vienotās līgas labāko punktu guvēju sešiniekā. "Kalev/Cramo" aizsargs Demonte Hārpers vidēji spēlē guvis 18,1 punktu (sestā vieta līgā), bet "VEF Rīga" kapteinis Jānis Blūms ir otrais rezultatīvākais ar vidēji 19,5 punktiem.

"VEF Rīga" komandai pēc Jaunā gada sagaidīšanas treniņi atsākās jau 1. janvārī, gatavojoties šīs nedēļas spēlēm, no kurām pirmā būs ceturtdienas vakarā. Starp citu, ceturtdien būs ne tikai "VEF Rīga" pirmā spēle Jaunajā gadā, bet ar to tiks atklāts arī kalendārais gads visā VTB Vienotajā līgā.

Informācija: vefriga.com

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!