Logo

VTB Vienotā līga: piektdien 19:30 Arēnā “VEF Rīga” pret “Himki”

VTB Vienotā līga: piektdien 19:30 Arēnā “VEF Rīga” pret “Himki”

Piektdien, 5. oktobrī, Rīgā, Krasnojarskā un Krasnodarā sāksies VTB Vienotās līgas desmitais čempionāts. Plkst.19:30 “Arēnā Rīga” sāksies spēle starp “VEF Rīga” un pērnās sezonas vicečempioniem “BC Himki”.

VEF Rīga” mērķi 2019. gada sezonā ir identiskie pērnajiem – VTB Vienotajā līgā jāiekļūst izslēgšanas turnīrā, tātad pamatturnīrā jāizcīna vieta starp astoņām labākajām komandām. “Paldies galvenajam trenerim Jānim Gailītim un pārējiem treneriem, kā arī kluba darbiniekiem par veiksmīgo komplektācijas darbu. Esam sasnieguši tuvu 100% no tā, ko vēlējāmies panākt,” “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups atzīst, ka komandas jaunā modeļa veidošana notikusi konstruktīvi.

No pērnā sastāva ierindā palikuši ārējās līnijas spēlētāji Kristaps Janičenoks, Andris Misters, Artis Ate un Eduards Hāzners, spēka uzbrucējs Mareks Mejeris (pagaidām vēl ārstē jūnija sākumā gūto savainojumu) un centrs Klāvs Čavars. Pievienojušies valstsvienības spēlētāji Artūrs Ausējs, Andrejs Gražulis un Artjoms Butjankovs, kā arī bijušais jaunatnes izlašu dalībnieks Roberts Stumbris. Ārzemnieku frakciju veido trīs amerikāņi – aizsargi Vinsents Konsils un Ostins Lūks, kā arī centrs Stīvens Zeks.

Oficiālo spēļu sezonu “VEF Rīga” komanda sākusi ar divām pārliecinošām uzvarām OlyBet Latvijas – Igaunijas līgā, nodemonstrējot ātru, agresīvu un kolektīvu basketbolu. Protams, Eirolīgas pērnās sezonas ceturtdaļfināliste “Himki” būs krietni bargāks pārbaudījums rīdzinieku jaunajam modelim.

Viesu komandas ierindā joprojām ir Aleksejs Šveds – pērnās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Eirolīgā (vidēji spēlē 21,8 punkts) un VTB Vienotajā līgā (23,6 punkti). Sastāvā ir Krievijas izlases spēlētāji Jegors Vjaļcevs, Andrejs Zubkovs un Pjotrs Gubanovs, bijušais Krievijas izlases kapteinis Sergejs Moņa, kā arī septiņi amerikāņi un serbs Stefans Markovičs. Komanda otro sezonu pēc kārtas vienlaikus cīnīsies VTB Vienotajā līgā un Eirolīgā. Lielais spēļu skaits “sola” pārslodzes problēmas sezonas gaitā, tiesa, pirmajos mačos noguruma, protams, nebūs.

Deviņās iepriekšējās sezonās “VEF Rīga” un “BC Himki” komandas savā starpā spēlējušas 19 reižu. Rīdziniekiem izdevies uzvarēt 2 spēlēs, turklāt abos gadījumos tas izdarīts izbraukumā – 2016. gada 8. oktobrī (76:73) un 2018. gada 12. februārī (77:73).

VTB Vienotās līgas desmitajā sezonā pamatturnīrā startē 14 komandas no sešām valstīm – deviņas no Krievijas, pa vienai no Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas, Latvijas un Polijas. Pēc divu apļu turnīra (katrai komandai pa 26 spēlēm) astoņas labākās komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā. VTB Vienotajā līgā tiek izspēlēta viena ceļazīme uz Eirolīgas turnīru (uz to nepretendē Maskavas CSKA, kam ir ilgtermiņa līgums ar Eirolīgu).

“VEF Rīga” VTB Vienotajā līgā spēlē kopš pirmā čempionāta 2010. gadā. Līdz šim trīs reizes izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā. Labākā bilance pamatturnīrā sasniegta 2013. gadā (11-7), visaugstākā pozīcija – 2017. gadā (7. vieta).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!