Efektivitāte: Ģirts Spēlmanis (Kursa MRU/Mārupe +35) - 56

Atlecošās bumbas: Edgars Krūze (Emerald/Zalaris) - 19

Rezultatīvas piespēles: Aldis Stivriņš (BK Stopiņi) - 12

Pārtvertas bumbas: Jānis Asups (Ūpis) – 8

3 punktu metieni: Guntars Dīķis (Latvijas Gāze) – 9/14

Soda metieni: A.Beitiņš (Krown), V.Pāvuls (Pārdaugava) - 8/8

TOP 3 notikumi

Ballzy Elites grupa

1. “Latvijas Gāze” pārliecinošajā uzvarā pret BA “Turība”-2 guva 96 punktus. Tomēr ievērības cienīgs fakts bija, ka uzvarētāji tā arī ne reizi nestājās uz soda metiena līnijas, visus grozus gūstot no spēles. “Latvijas Gāze” turpina sīvu cīņu ar trim konkurentiem par divām ceļazīmēm uz pusfinālu, savukārt BA “Turībai” triju uzvaru pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem par iekļūšanu play-off.

2. Nedēļas pārsteigumu sagādāja BK “Upesciems” komanda, viesos pieveicot top4 komandu “Cavendish”, kuriem nācās atkāpties uz trešo pozīciju. “Upesciemu” nākamajās divās nedēļās sagaida spēles ar galvenajiem konkurentiem tabulā, bet “Cavendish” nākošnedēļ viesosies Ķekavā.

3. “Kursa MRU/Mārupe” kārtējo reizi pieveica “Leifheit/LU”, ko izdarīt mārupiešiem pēdējos gados izdevās regulāri. Samērā mazrezultatīvā spēlē “Kursai” pie līdzīga rezultāta beigās izdevās veikt nelielu izrāvienu, ar ko šoreiz pietika uzvarai. Jau nākamajās trīs spēļu nedēļās “Kursu” gaida cīņas ar galvenajiem konkurentiem tabulā.

1.līga

1. “Wiseadvice.lv” atveda ārkārtīgi svarīgu uzvaru no Bulduriem pret tā brīža līderiem “Krown/LG”. Tas gan negarantē vieglāku dzīvi martā, jo atlikušajās četrās spēlēs būs pretinieki, kuriem play-off cerības ir dzīvas. Ar šo zaudējumu “Krown/LG” ļāva pietuvoties sekotājiem līdz vienas uzvaras attālumam. Nākamajā kārta pret “Karavīru” var izšķirties pirmās vietas liktenis.

2. BK “Salaspils” viesos spēja apturēt 1.līgas rezultatīvāko vīru Ģirtu Lediņu un pārvest no Ķengaraga ļoti svarīgu uzvaru, kas ļauj ierindoties pēc šīs nedēļas trešajā pozīcijā. Nākamajā nedēļā viesos jātiekas ar šonedēļ paklupušo Jūrmalas komandu. BK “Marels Būve” šis bija pirmais zaudējums šogad. Iekrātie zaudējumi no pirmā apļa komandu ir nostādījuši sarežģītā situācijā, jo katrs nākamais zaudējums var izrādīties liktenīgs cīņā par vietu izslēgšanas mačos.

3. Nedēļa sākās ar 12.vietā esošās “exNexum” uzvaru mājās pret ilgāku laiku bez spēļu prakses palikušo Jūrmalu. Jūrmalnieki līdz ceturtajai ceturtdaļai kontrolēja cīņas gaitu, esot pat vadībā ar 20 punktu pārsvaru. Tomēr viss ceturtajā ceturtdaļā sagriezās kājām gaisā, jo “exNexum” desmitminūti uzvarēja ar 26:9, svinot pārsteidzošu panākumu. “exNexum” vēl var pacīnīties par pēdējās pozīcijas atstāšanu, bet Jūrmalai priekšā 6 spēļu sērija 21 dienā.

2.līga

1. Pilnīga dominance soda laukumā “C4” komandai vainagojās ar uzvaru pret turnīra līderiem “Emerald/Zalaris”. Ādažniekiem otrais zaudējums neļāva vēl nodrošināt uzvaru regulārajā turnīrā. “C4” ir iepalikuši spēļu grafikā un, lai gan tuvākie konkurenti tabulā nav tālu, pakāpties pirms ceturtdaļfināla spēlēm tabulā nebūs viegli.

2. Ar vērienīgu izrāvienu ceturtajā ceturtdaļā “Pārdaugavas” komanda izglābās no zaudējuma viesos pret “LVM DOKS”. Mājnieku komanda beigās ar aizmestu garām soda metienu nepagarināja spēli līdz pagarinājumam. “Pārdaugavai” uzvaras atlikušajās divās spēlēs garantēs otro pozīciju, bet viena neveiksme var nobīdīt pat uz ceturto vietu. “Mežiem” izsgēšanas spēles visticamāk sāksies ar mājas spēli pret ceturtās vietas ieguvējiem.

3. Vēl neliela intriga saglabājās par pēdējo play-off vakanci. “Optibet Traktors” atzīstami cīnījās, tomēr galotnē piekāpās BK “Stopiņi”. Turpretī “Ūpis” pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pret SK “Babīte/Čiekurs”. Lai apsteigtu “Traktoru” kopvērtējumā, “Ūpim”’atlikušajās spēlēs ir jāizcīna par vienu uzvaru vairāk. Jāņem vērā, ka “Optibet Traktors” vēl ir viena spēle rezervē.