Logo

Ballzy Elitē pagarinājumos ceturtdaļfināla barjeru pārvar studenti

Pagājušā gada fināla atkārtojumā BK “Sonora” viesos bija uzvarējuši pēdējo divu gadu čempionu “Leifheit/Latvijas Universitāte” ar 12 punktu pārsvaru un atradās vadībā arī atbildes spēles sākumā savā laukumā ar pieciem punktiem. Otrajā spēles ceturtdaļā viesi sāka spēlēt rezultatīvāk uzbrukumā un samazināt kopējo rezultāta starpību jau līdz cerīgam attālumam. Otrā puslaika sākumā “Leifheit/LU” turpināja palielināt pārsvaru, līdz pirmo reizi izvirzījās vadībā arī divu spēļu summā. Tomēr atrauties neizdevās un abām komandām veicot nelielus izrāvienus rezultāts turējās līdzīgs. “Sonorai” izdevās atgūt pat 7 punktu pārsvaru summā, bet tikpat ātri šis pārsvars atkal izdzisa. Kulminācijas brīdis sērijai pienāca 23 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad “leifheitieši” ar tālmetienu panāca neizšķirtu summā un noveda spēli līdz “overtaimam”. Papildlaiku “Sonora” iesāka ar trim pēc kārtas gūtiem punktiem, kuri vēlāk izrādījās bija vienīgie papildus piecminūtē. “Leifheit/LU” ar diviem trejačiem izvirzījās vadībā un sērijā triumfēja ar četru punktu pārsvaru. Jau ceturto pavasari pēc kārtas viņi cīnīsies pusfinālā, bet BK “Sonora” sezona ir noslēgusies sestajā vietā.

Ne mazāk dramatiski notikumi risinājās otrajā pārī, kur “Cavendish” pēc neizšķirta pirmajā spēlē, otrajā cīņā mājās uzņēma BA “Turība”-2. Lielāko spēles daļu vadībā esot “turībniekiem”, nevienai no komandām lielu pārsvaru iegūt neizdevās. Pamatlaika izskaņā “Turībai” bija neliels pārsvars, kuru “Cavendish” regulāri dzēsa ar precīziem metieniem. Pie uzvaras pamatlaika pēdējā minūtē bija iespēja tikt abām komandām, taču neviena to neizmantoja. Arī papildlaikā turpinājās cīņa punkts punktā un visu izšķīra viens precīzs metiens. Par spēles galveno varoni kļuva Aigars Strēlis, kurš pēc minūtes pārtraukuma pie viena punkta deficīta guva grozu, atnenot “Turībai” uzvaru ar viena punkta pārsvaru. Strēlis šajā spēlē izcēlās ar 31 gūto punktu un 10 atlecošajām bumbām. “Turība” sesto reizi spēlēja Elites grupas ceturtdaļfinālā un pirmo reizi iekļuva pusfinālā.

Pusfinālos divu spēļu summā spēcīgāko noteiks “Latvijas Gāze” un “Leifheit/LU” (2015.gada fināla atkārtojums)un “Kursa MRU/Mārupe” – “Turība”-2.

Ballzy Elites grupas 1/4 fināli

Leifheit/Latvijas Universitāte – BK Sonora 49:61 (I.Ikstens 14; R.Freibergs 17, K.Felšs-Mīlbergs 10)

BK Sonora – Leifheit/Latvijas Universitāte 56:72 pag. (M.Rudmiezis 18, R.Freibergs 11, R.Upe 11; A.Arnītis 22, J.Gailītis 15+14AB)

BA Turība-2 – Cavendish 74:74 (A.Stikuts 15, A.Strēlis 14+14AB; R.Brenčs 20, E.Vīksna 18, R.Kolnejs 15)

Cavendish – BA Turība-2 88:89 pag. (A.Ošiņš 32+16AB, Benčs 26+10AB; A.Strēlis 31+10AB, R.Ikaunieks 17, N.Liepiņš 14)