Logo

"Ķepas" – 2016.gada Jelgavas čempioni basketbolā

Finālspēle noritēja ar tai piederošo auru Jelgavas sporta hallē. Skatītāju skaits tribīnēs bija pielīdzināms tam, kāds ierodas uz basketbola kluba "Jelgava" spēlēm, vai pat lielāks.

Lai arī pirmā ceturtdaļa pagāja samērā mierīgi, otrajā ceturksnī spēle kļuva krietni asāka, taču "Ķepas" kontrolēja spēles gaitu. Pēc puslaika 44:35 – vadībā "Ķepas". Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga spēkošanās, kas mijās ar nesportiskajām un tehniskajām piezīmēm, taču pēdējā ceturksnī "Doks" "noplīsa", neatrodot argumentus aizsardzībā pretinieku plašajam uzbrukuma arsenālam. Turklāt "Ķepu" basketbolisti teicami nosedza tālmetienu līniju, neļaujot 2015.gada čempioniem sākt uguņot.  Vienu brīdi jauno čempionu pārsvars sansiedza 19 punktu pārsvaru, bet spēle noslēdzās ar rezultātu 82:70.

 Juris Brūveris spēlē sakrāja 18 punktus, bet Artūrs Rudmiezis bija pārsteidzoši precīzs no tālās distances, visā spēlē realizējot sešus tālmetienus. Zaudētāju komandā Kaspars Neimanis izcēlās ar 20 punktiem.

Spēlē par trešo vietu abas komandas bija ieradušās nepilnos sastāvos un spēles gaita liecināja par to, ka šeit uzvarēs tā komanda, kurai būs lielāka motivācija un gribasspēks. Lai arī "Valauto" komandas pārsvars vienu brīdi sāka tuvoties 20 punktu robežai, tomēr spēles otrajā puslaikā "Ozols" basketbolisti pārņēma iniciatīvu un mača liktenis tika izšķirts tikai pēdējās pamatlaika sekundēs. Pēdējais uzbrukums piederēja "ozoliem", tācu sarežģītais Toma Broka metiens bija neprecīzs un "Valauto" svinēja laimīgu uzvaru, jau trešo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē tiekot pie Jelgavas čempionāta bronzas medaļām.

Lielākie uzvaras kaldinātāji uzvarētāju sastāvā bija Ģirts Hauks, kura kontā 21 punkts un Jēkabs Roziņš, kurš sakrāja 17. Savukārt "Ozols" komandā Toms Kārlis Broks izcēlās ar 23 ačiem.

Finālu dienā norisinājās cīņas arī par "mazajām" medaļām 2. grupā, kurā par uzvarētājiem kļuva "Kultūras" basketbolisti, finālā ar 84:74 sakaujot "Olaini", kas uz fināla maču bija izsaukuši ar LBL pieredzi bagāto saspēles vadītāju Vairi Pusaudzi. Šoreiz tas gan nepalīdzēja. Uzvarētāju rindās 24 punkti Jāņa Blauberga kontā, bet Jānis Šulcs izcēlās ar 18. Zaudētāju sastāvā Jēkabs Baško sakrāja 18 punktus.

2.grupā "mazo medaļu" bronzas spēlē "Brāļi Ilmāri" ar 76:72 pieveica "Rokijus". Lai arī pēdējā ceturtdaļā "rokiji" uzsāka pakaļdzīšanos, tomēr krietni pieredzējušākie "Ilmāru" basketbolisti spēja nosargāt uzvaru.  Lielākais uzvaras kaldinātājs ar 26 punktiem bija Uģis Kasparāns, bet "Rokiju" komandā Valdis Miķelsons guva 24 punktus.

 

Jelgavas čempionāts basketbolā 2016, komandu secība

1.       ĶEPAS

2.       DOKS

3.       VALAUTO

4.       OZOLS

5.       ARMETS

6.       JELGAVAS NĪP

7.       KULTŪRA

8.       OLAINE

9.       BRĀĻI ILMĀRI

10.   ROKIJI

11.   PLATONE

12.   VILKI

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!