Logo

Latvijas čempioni studentu basketbolā tiks noskaidroti 6.maijā

Latvijas čempioni studentu basketbolā tiks noskaidroti 6.maijā

Šīs būs jau 6.gads, kad Latvijas Universiāde basketbolā tiek apzīmēta ar vārdu ,,trakums’’, kas aizgūts no Ziemeļamerikā populārā NCAA studentu čempionāta pavasara izslēgšanas spēlēm, kur savukārt šis posms tiek apzīmēts ar ,,March Medness’’ jeb ,,Marta trakums’’. Lai arī Eiropā studentu basketbola tradīcijas pat tuvu nav tādas kā aiz okeāna notiekošajam, arī Latvijā augstskolām ir iespēja savā starpā spēkoties pašā basketbola sezonas kulminācijā.

Turnīru organizē biedrība ,,Latvijas Universitātes sports’’ sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību (LASS) un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Pērn ,,Studentu Basketbola trakuma’’ vīriešu grupu turnīrs pulcēja 10 komandas no dažādām valsts pilsētām, taču vēsturiski komandu skaits Latvijas Universiādē bijis arī krietni lielāks. Turnīra rīkotāji aicina studējošos basketbolistus uzrunāt savas augstskolas sporta funkcionārus par iespēju ņemt dalību ikgadējā pasākumā.

 

Vīriešu konkurencē aizvadītajos 5 gados uzvaru svinēja Latvijas Universitāte, tikai 2011.gadā sev priekšā palaižot Latvijas Lauksaimniecības universitāti (1.vieta) un Latvijas sporta pedagoģijas akadēmiju (2.vieta). Pērn interesantā finālspēlē LU svinēja uzvaru pār Rīgas Stradiņa universitāti un paredzams, ka šīs divas komandas arī šogad ņems dalību turnīrā kā vienas no galvenajām pretendentēm uz zelta medaļām. Sieviešu konkurencē pamatā tiek pārstāvētas Rīgas reģiona augstskolas, starp kurām favorītu lomā var izcelt LSPA, LU un RSU studentes.

Jāuzsver, ka Latvijas Universiāde basketbolā ir oficiālais turnīrs, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni studentu basketbolā.

 

Plašāka informācija, kā arī turnīra nolikums atrodams vietnē studentusports.lv. Augstskolu pārstāvjiem par līdzdalību turnīrā organizatori jāinformē līdz 20.aprīlim.

Seko līdzi jaunumiem:
facebook.com/studentutrakums
twitter.com/studentutrakums
draugiem.lv/studentutrakums

Kontaktinformācija:
Uģis Bisenieks
t.29333956
ugis.bisenieks@lu.lv

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!