Logo

Drīzumā tiks dots starts Liepājas basketbola čempionātam

Drīzumā tiks dots starts Liepājas basketbola čempionātam

Pēc nepilnām divām nedēļām, 17. un 18.oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā tiks dots starts 2020./21. gada Liepājas pilsētas basketbola čempionātam, kas šogad kopumā pulcēs 14 komandas, kuras savas spēles aizvadīs divās divīzijās.

Arī šī gada pilsētas basketbola čempionātu organizē Liepājas Amatieru Sporta spēļu aģentūra sadarbībā ar Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldi un spēles tiks aizvadītas Liepājas Olimpiskajā centrā.

Šis jau būs piektais gads pēc kārtas, kad pilsētas basketbola čempionāts norisināsies divās divīzijās. Pēc spēka augstākajā līgā jeb 1.divīzijā startēs sešas komandas – iepriekšējā gada čempioni “Oskara Transports”, vicečempioni “Nīca/BL Inženiertīkli”, kas šogad tikuši pie jauna atbalstītāja un mainījusi komandas nosaukumu, tāpat dalību turpinās iepriekšējās sezonas bronzas godalgas ieguvēji “Grobiņa”, “Ģeodēzists”, “Promenade Hotel” un “Kempings ODS”. Teorētiski vietu spēcīgāko saimē bija izpelnījušies arī 2.divīzijas čempioni “Lesjofors”, tomēr redzot komandas iespējas un sastāva komplektāciju, komanda apsvērusi palikt 2.divīzijā, lai spētu konkurēt un cīnīties visas sezonas garumā ar līdzvērtīgām komandām.

Savukārt 2.divīzijā spēkiem mērosies astoņas komandas, kas ir par vienu vairāk kā iepriekšējā sezonā. No iepriekšējās sezonas paliek visas esošās komandas – esošie čempioni “Lesjofors”, vicečempioni “Gavieze”, bronzas godalgas ieguvēji “LSSS”, kā arī “Fēnikss”, SK “Jumts”, “Kraukļi”, “Liepājas Universitāte” un šī čempionāta debitanti “Retro Garāža”, kuri savā ziņā pārstāvēs Grobiņas novadu, jo sastāvā būs praktiski visi Grobiņā dzīvojošie spēlētāji.

Spēles abās divīzijās norisināsies divos apļos un līdzīgi kā pirms gada, pirmās divas vietas abās divīzijās automātiski nodrošinās vietu pusfinālā, savukārt 3. līdz 6.pozīcijas ieguvējiem būs jāspēlē ceturtdaļfināls, kur uzvarētājs tiks noskaidrots līdz divām uzvarām. Pēc tāda paša principa notiks arī pusfināla spēles abu divīziju ietvaros un noslēdzošajā kārtā jeb Final 4 notiks cīņas par godalgotajām vietām vienas spēles ietvaros.

Čempionāta pirmās kārtas spēles norisināsies nedaudz agrāk kā ierasts, kas saistīts ar lielāku spēļu skaitu kopumā, kā arī šogad no Liepājas čempionāta ir vairākas komandas, kuras paralēli startēs arī “Reģionālajā basketbola līgā”, kas iepriekš bija pazīstama kā Latvijas Basketbola līgas 3.divīzija. Līdz ar to, kopējais spēļu skaits, īpaši 1.divīzijas pārstāvjiem, šajā sezonā solās būt līdzvērtīgs profesionālām basketbola komandām. Atgādinām, ka Reģionālajā Basketbola līgā šogad startēs divas Liepājas puses komandas “Grobiņa” un “Nīca/ BL Inženiertīkli”, kuru sastāvus veido praktiski visas Liepājas pilsētas basketbola čempionāta spēcīgāko komandu spēlētāji.

Pirmās kārtas spēles norisināsies jau 17. un 18.oktobrī, kur tiks aizvadītas pirmās sešas čempionāta spēles abu divīziju ietvaros. Plānots, ka čempionāts norisināties līdz pat marta mēneša beigām, līdz ar to, spēļu skaits vairāk kā piecu mēnešu garumā visām komandām būs gana liels. Arī šā gada čempionātā tiks pasniegtas individuālās balvas un līdzīgi kā iepriekšējā gadā, arī šoreiz balvas tiks pasniegtas simboliskajam pieciniekam jeb pieciem labākajiem čempionāta spēlētājiem. Tāpat čempionātā apbalvoti tiks katra mēneša vērtīgākie spēlētāji abās divīzijās, kurus noteiks visu komandu pārstāvju kopējais balsojums.

Komandu sadalījums pa divīzijām:

1.divīzija
“Oskara Transports”
“Nīca/BL Inženiertīkli”
“Grobiņa”
“Ģeodēzists”
“Kempings ODS”
“Promenade Hotel”

2.divīzija
“Lesjofors”
“Gavieze”
“LSSS”
“Fēnikss”
SK “Jumts”
“Kraukļi”
“Liepājas Universitāte”
“Retro Garāža”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!