Logo

“Oskara Transports” un “Lesjofors” kļūst par Liepājas čempioniem

“Oskara Transports” un “Lesjofors” kļūst par Liepājas čempioniem

Sestdienā, 4.jūlijā, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās izšķirošās spēles par medaļām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Par 2.divīzijas čempionu vienību kļuva “Lesjofors” komanda, savukārt 1.divīzijā spēcīgākās komandas statuss pēc divu gadu pārtraukuma atkal ticis “Oskara Transports” basketbolistiem.

Sestdiena tika gaidīta ar ļoti lielu interesi, jo kopumā tika aizvadītas četras noslēdzošās spēles 1. un 2.divīzijas ietvaros. Atgādinām, ka pilsētas basketbola čempionāts jau ceturto gadu pēc kārtas notika divās divīzijās un šogad tas kopumā pulcēja 13 komandas.

Kā pirmie izšķirošo fināla dienu iesāka 2.divīzijas bronzas medaļas pretendenti – “LSSS” un “Fēnikss”. Spēle lielā mērā izšķīrās jau pirmajā puslaikā, kuru laikā “LSSS” basketbolisti spēja iekrāt 22 punktu pārsvaru (48:26) un nekas būtisks nemainījās arī spēles turpinājumā. Intriga šajā mačā vairs nenotika un “LSSS” basketbolisti pārliecinoši izcīnīja bronzas godalgas, triumfējot mačā ar rezultātu 105:64. Uzvarētājiem rezultatīvu sniegumu nodemonstrēja Mārtiņš Kravcovs, kurš uzvaru kaldināja ar 27 gūtajiem punktiem, realizējot 7 tālmetienus ar 70% precizitāti! Savukārt “Fēnikss” komandā 18 punkti Imanta Mincenberga rēķinā.

Uzreiz pēc spēles par 3.vietu laukumā devās abi 2.divīzijas finālisti – “Lesjofors” un “Gaviezes” basketbolisti. Abas komandas arī regulāro čempionātu noslēdza līderu godā, līdz ar to, abu vienību iekļūšana finālā nebija nekāds pārsteigums. Spēle kopumā aizritēja līdzīgi, taču praktiski visu tā laiku nelielā vadībā atradās regulārās sezonas labākā komanda “Lesjofors”. Pēdējās 10 minūtēs rezultāta starpība tika palielināta līdz pat 10 punktiem un beigu beigās par 2.divīzijas čempioniem kļuva “Lesjofors”, triumfējot visā mačā ar rezultātu 71:61. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Uldis Veršelis. Savukārt “Gaviezes” komandā 16 punkti Toma Mackara un Kristapa Pričina rēķinā.

Uzreiz pēc 2.divīzijas fināla spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā suminātas tika ne tikai labākās komandas, bet arī čempionāta vērtīgākie spēlētāji jeb simboliskais piecinieks. Otrās divīzijas ietvaros par tiem kļuva Gundars Olbačevskis no „Kraukļiem”, Kārlis Mickāns no SK „Jumts”, Eduards Smiltnieks no „Gaviezes”, Hardijs Cebris no „LSSS”, kā arī Fēlikss Stončatis no “Lesjofors” vienības.

Sestdienas pēcpusdienā bija pienākusi kārta arī 1.divīzijas spēcīgākajām komandām un kā pirmie laukumā devās 1.divīzijas bronzas pretendenti – “Grobiņas” un “Ģeodēzists” basketbolisti. Šī spēle pagalam nepadevās mērniekiem, kuri nespēja gūt punktus arī no groza apakšas un tas ļāva “Grobiņas” komandai ātri vien izvirzīties vadībā un turēties samērā drošā attālumā līdz pat beigu fināla svilpei. Līdz ar to savā pirmajā atgriešanās gadā pēc vairāku 10 gadu pārtraukuma Liepājas pilsētas basketbola čempionātā, komandai izdevās tikt jau pie bronzas  medaļām. Galarezultātā grobiņnieki pārspēja savus pretiniekus ar rezultātu  71:56. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 gūtajiem punktiem bija Rihards Ozolnieks, bet “Ģeodēzists” rindās glābējs nebija arī komandas kapteinis Gatis Jagmins, kuram šoreiz 23 gūtie punkti.

Visu beidzot kārta bija pienākusi šī čempionāta saldajam ēdienam jeb 1.divīzijas finālam, kur spēkiem mērojās regulārā čempionāta spēcīgākās komandas - “LPPP/Nīca” un “Oskara Transports”. Šo abu komandu spēles vienmēr ir bijušas ļoti aizraujošas, turklāt šī bija ceturtā reize pēdējos piecos gados, kad abas vienības spēkiem mērojušās finālos. Iepriekšējās trijās reizēs nedaudz labāk bija veicies “LPPP/Nīca” komandai, kurai divas reizes bija izdevies triumfēt, piekāpjoties tikai 2017.gada finālā.

Spēles sākumu labāk iesāka “Oskara Transports” basketbolisti, pateicoties veiksmīgajiem uzbrukumiem no tālmetienu līnijas, taču ātri vien “LPPP/Nīca” spēja atgūties pēc sākuma šoka (5:19) un turpinājumā rezultāta starpība pamazām sāka sarukt. Lai arī pēc trijām ceturtdaļām “Oskara Transports” komandai piederēja 14 punktu pārsvars, tomēr baltais karogs no “LPPP/Nīca” puses netika izkārts un pēdējām 2 minūtēm sākoties rezultāta starpība tika sadeldēta jau vairs tikai līdz viena metiena atstatumam (60:63). Spēles pēdējās minūtes ritēja ļoti spraigi, taču “Oskara Transports” vadību šajā mačā tā arī neatdeva, beigu beigās triumfējot visā mačā un čempionātā ar rezultātu 73:65, tādējādi atgūstot ceļojošā kausa trofeju uz vienu gadu savā īpašūmā. Uzvarētājiem līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja Niks Lagzdiņš, kurš uzvaru kaldināja ar 19 gūtajiem punktiem, bet 18 punktus pievienoja komandas kapteinis Kristaps Kabiņeckis. Savukārt “LPPP/Nīca” komandā 20 punkti Raivja Kalēja rēķinā.

Pasākuma laikā norisinājās arī tālmetienu un meistarības konkursi. Tālmetienu finālā teicamu sniegumu nodemonstrēja “Oskara Transports” pārstāvis Ģirts Splīte, kurš finālā spēja gūt 18 punktus, apsteidzot savu tuvāko sekotāju Vairi Pusaudzi ar 14 punktiem. Savukārt meistarības konkursa finālā spēkiem mērojās “Liepājas Univeristātes” pārstāvis Sendijs Saldenieks un “Grobiņas” spēlētājs Miks Mizēns. Tajā precīzākais un meistarīgākais izrādījās grobiņnieks Miks Mizēns.

Līdzīgi kā 2.divīzijas ietvaros, arī šoreiz pēc fināla spēlēm notika apbalvošanas ceremonija ne tikai komandām, bet arī individuāli spēcīgākajiem čempionāta spēlētājiem jeb simboliskajam pieciniekam. Par 1.divīzijas labākajiem šī gada spēlētājiem tika atzīti Vairis Pusaudzis no “LPPP/Nīca”, Edgars Sviklis no “Oskara Transports”, Toms Malkevičs no “Promenade Hotel”, Dāvis Silenieks no “Kempings ODS” un Gatis Jagmins no “Ģeodēzists” komandas.

Līdz ar to 2020. gada pilsētas basketbola čempionāts ir noslēdzies un pēc tā noskaidrojās, ka 1.divīzijas saimi nākošajā gadā papildinās “Lesjofors” basketbolisti. Protams, izmaiņas čempionāta norisē vēl var notikt līdz nākošā gada sākumam, līdz ar to spriest par nākošā gada komandu izvietojumu divīzijās būtu stipri pāragri.

Organizatori ir cerības pilni, ka komandu skaits nākošajos gados tikai un vienīgi pieaugs un čempionāts būs tik pat interesants kā šogad. Liels paldies Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei, bez kura atbalsta šis čempionāts noteikti nebūtu tik notikumiem bagāts, turklāt jau kārtējo gadu pēc kārtas fināla spēles video translācijā tika nodrošinātas sportacentrs.com TV kanālā.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (2.divīzijas spēle par 3. vietu):

“LSSS” - “Fēnikss” 105:64 (24:14, 24:12, 21:16, 36:22)
“LSSS”:
Kravcovs 27, Cebris 23, Ābele 15, Vētra 14, Emīls Prokners 7, Briška 6, Kočetkovs 5, Pauls Prokners 4, Timbra 2, Brūveris 2
“Fēnikss”: Mincenbergs 18, Būčiņš 15, Viče 9, Gailītis 6, Plūme 5, Sudmalis 5, Fedotovs 4, Austers 2, Ellers.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (2.divīzijas fināla spēle par 1. vietu):

“Lesjofors” – “Gavieze” 71:61 (13:9, 25:23, 18:12, 15:17)
“Lesjofors”:
Veršelis 18, Stončaitis 17, Alksnis 15, Bauze 11, Ate 3, Eihvalds 3, Asars 2, Račis 2, Andris Zvirbulis
“Gavieze”:
Pričins 16, Mackars 16, Smiltnieks 9, Jankavs 6, Sviķkalns 4, Edgars Dūčis 4, Līnis 4, Šļoža 2, Pūris.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (1.divīzijas spēle par 3. vietu):

“Grobiņa” – “Ģeodēzists” 71:56 (22:11, 13:12, 9:12, 27:21)
“Grobiņa”:
Ozolnieks 16, Rolands Silnieks 15, Edijs Silnieks 15, Grigaļūns 10, Dejus 9, Mizēns 4, Lasmanis 2, Kalvāns
“Ģeodēzists”:
Jagmins 23, Freimanis 10, Nudiens 5, Spinga 5, Arturs Ķudis 5, Auznieks 4, Celms 2, Dejus 2, Muižnieks.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (1.divīzijas fināla spēle par 1. vietu):

“LPPP/Nīca” – “Oskara Transports” 65:73 (13:18, 20:25, 15:19, 17:11)
“LPPP/Nīca”:
Kalējs 20, Korps 11, Pusaudzis 10, Pīternieks 7, Ansons 5, Artūrs Malakausks 4, Fricbergs 3, Rusmanis 3, Leiteris 2, Herings, Petermanis, Kaspars
“Oskara Transports”:
Lagzdiņš 19, Kristaps Kabiņeckis 18, Zariņš 12, Raivis Kabiņeckis 9, Pirktiņš 7, Sviklis 4, Tiškus 4, Sils, Trofimovs, Pirtnieks, Splīte

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta galējais vietu sadalījums (2.divīzija):
1.vieta    “Lesjofors”
2.vieta    “Gavieze”
3.vieta    “LSSS”
4.vieta    “Fēnikss”
5.vieta    SK “Jumts”
6.vieta    “Kraukļi”
7.vieta    “Liepājas Universitāte”

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta galējais vietu sadalījums (1.divīzija):
1.vieta    “Oskara Transports”
2.vieta    “LPPP/Nīca”
3.vieta    “Grobiņa”
4.vieta    “Ģeodēzists”
5.vieta    “Kempings ODS”
6.vieta    “Promenade Hotel”

Tālmetienu konkursa uzvarētājs:
Ģirts Splīte (“Oskara Transports”)

Meistarības konkursa uzvarētājs:
Miks Mizēns (“Grobiņa”)

„Simboliskais piecinieks” jeb pieci labākie čempionāta 2.divīzijas spēlētāji:
Fēlikss Stončaitis (“Lesjofors”)
Kārlis Mickāns (SK „Jumts”)
Eduards Smiltnieks (“Gavieze”)
Hardijs Cebris („LSSS”)
Gundars Olbačevskis („Kraukļi”)

„Simboliskais piecinieks” jeb pieci labākie čempionāta 1.divīzijas spēlētāji:
Edgars Sviklis (“Oskara Transports”)
Gatis Jagmins („Ģeodēzists”)
Vairis Pusaudzis („LPPP/Nīca”)
Toms Malkevičs (“Promenade Hotel”)
Dāvis Silenieks („Kempings ODS”).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!