Logo

Wind Basket 2019: uzvar "Tsmoki Minsk", Ventspils ceturtā, Liepāja sestā

Wind Basket 2019: uzvar

“Tsmoki Minsk” basketbolisti svētdien, 8. septembrī, finālā uzvarēja Pasvales “Pieno žvaigždes” ar 87:66 un kļuva par četrpadsmitā “Wind Basket” turnīra uzvarētājiem. Ventspils spēlē par trešo vietu zaudēja Vladivostokas “Spartak Primorye” – 74:82. BK “Liepāja” spēlē par piekto vietu atzina “CSU Sibiu” pārākumu – 64:92. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts Minskas saspēles vadītājs Branko Mirkovičs.

Rostislava Verguna un Edmunda Valeiko trenētajai Minskas komandai 17. un 20. septembrī jāstartē Čempionu līgas kvalifikācijā, sacenšoties pret Somijas klubu “Karhu Basket”. Lai gan “pūķiem” nevarēja palīdzēt brāļi Ļutiči un Vladimirs Veremejenko, tieši viņi Liepājā izcīnīja trīs uzvaras.

Finālā “Tsmoki” apturēja Baltijas Basketbola līgas pēdējo čempioni “Pieno žvaigždes” ar latviešiem Edgaru Lasenbergu un Ivaru Žvīguru. “Pūķi” bija pārāki visās ceturtdaļās, jau pirmajā puslaikā panākot divciparu pārsvaru – 44:31.

Uzbrukumā lieliski spēlēja Branko Mirkovičs. Serbu saspēles vadītājs iemeta 6 no 11 trīspunktu metieniem – tikai par diviem mazāk nekā Pasvales komanda (8/22). Mirkovičs 24 punktiem pievienoja sešas rezultatīvas piespēles un nopelnīja vērtīgākā spēlētāja balvu.

Lasenbergs un Žvīgurs guva pa diviem punktiem katrs, kamēr Miha Laporņiks atzīmējās ar 18 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. “Pieno žvaigždes” sezonu sāks 21. septembrī, izbraukumā Viļņā tiekoties ar Daiņa Adomaiša un Uvja Helmaņa trenēto “Rytas”.

 

”Wind Basket” fināls, 8. septembris, Liepājas Olimpiskais centrs

Pieno žvaigždes – Tsmoki Minsk 66:87 (16:18, 15:26, 16:21, 19:22)

Pasvale: Laporņiks 18 (2p 1/3, 3p 5/6, 1p 1/3; 4rp, 4ip), Petrilevičs 11, Domarks 9, Kiseļs 8 (9ab), Pavlovs 7 (5ab), Balkūns 6, Šikšņus 3, Lasenbergs 2 (2p 1/2, 3p 0/3, 1p 0/2; 2ab, 3ip), Žvīgurs 2 (2p 1/3, 3p 0/1; 2ab, 1rp), Venclovs.

Minska: Mirkovičs 24 (2p 2/3, 3p 6/11, 1p 2/2; 6rp, +22, eff 26), Salašs 14, Gavrilovičs 13 (9ab), Pustahvars 10 (5ab), Beļaņkovs 7, Barnets 6 (4pb, 5ip), Mārtins 6 (6ab), Ābramss 5, Sitņiks 2, Trastiņeckis, Blizņuks; Stabrovskis.

Tiesneši: Ritvars Helmšteins, Kārlis Rutkovskis, Rafiks Misirovs.

 

Spēle par trešo vietu, 8. septembris, Liepājas Olimpiskais centrs

Spartak Primorye – Ventspils 82:74 (22:14, 20:19, 17:22, 23:19)

Spartak: Zaharovs 23 (2p 1/2, 3p 6/9, 1p 3/3), Kurcevičs 14, Vzdihalkins 12, Mičels 11 (8rp), Toropovs 10 (6ab), Pisklovs 9, Zverkovs 3, Mikuļskis; Šeleketo, Deņisovs.

Ventspils: Vašpuns 26 (2p 9/12, 3p 2/4, 1p 2/2), Teits 11, Vītols 8, Čavars 8, Ķilps 7, Jaunzems 6, Kaufmanis 4, Zaķis 4, Luters, Grīnbergs; Bērziņš, Vīksne.

Tiesneši: Einārs Tukišs, Andris Akmentiņš, Valters Čerņevskis.

 

Spēle par piekto vietu, 8. septembris, Liepājas Olimpiskais centrs

Liepāja – CSU Sibiu 64:92 (16:23, 14:23, 23:17, 11:29)

Liepāja: Pļavnieks 27 (2p 4/9, 3p 5/6, 1p 4/4; 3ab, 3rp, eff 26), Sīpoliņš 9 (11ab), Jansons 7, Hāzners 6, Šeļakovs 5 (8ab, 8ip), Kamarūns 3, Ate 3, Saprikins 2, Vārna 2, Miška, Miglinieks, Ķuze.

Sibiu: Toroks 23 (2p 1/3, 3p 6/9, 1p 3/4), Stjuarts 14 (6ab), Tohatans 13 (5rp), Četmens 11 (8ab, 4rp), Falkers 10 (8ab), Gavriloaja 10, Kūpers 8 (5ab), Džordans 3, Engi, Calins; Filmors, Stans.

Tiesneši: Edžus Mollers, Jānis Sudmalis, Tomijs Stašāns.

 

Čempioni un finālisti

Četras komandas turnīrā uzvarējušas divreiz: Dņipro (2011, 2012), Neptūnas (2012, 2018), Ventspils (2013, 2016) un Liepāja (2014, 2015). Pa vienam titulam ir: Tartu University (2009), Severstaļ (2010), Pieno žvaigždes (2015), Nizhny Novgorod (2016), Parma (2017) un Tsmoki Minsk (2019).

 

Finālā visbiežāk spēlējusi Ventspils (4x, arī 2012, 2014), Liepāja (3x, arī 2015), Pieno žvaigždes (2x, arī 2019), Tartu University (2x, arī 2013), Severstaļ (2x, arī 2009) un Parma (2x, arī 2016). Pa vienai reizei: Nevežis (2010), Sokhumi (2011), Šiauliai (2012), Dynamo (2015), Enisey (2016), VEF (2017) un Samara (2018).

 

KALENDĀRS

Ceturtdiena, 5. septembris

Ventspils – CSU Sibiu 74:67

Liepāja – Spartak Primorye 52:75

 

Piektdiena, 6. septembris

CSU Sibiu – Tsmoki Minsk 68:84

Spartak Primorye – Pieno Žvaigždes 82:85

 

Sestdiena, 7. septembris

Tsmoki Minsk – Ventspils 74:61

Pieno Žvaigždes – Liepāja 75:60

 

Svētdiena, 8. septembris

Liepāja – CSU Sibiu 64:92 (par piekto vietu)

Ventspils – Spartak Primorye 74:82 (par trešo vietu)

Pieno žvaigždes – Tsmoki Minsk 66:87 (fināls)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!