Logo

3x3 basketbols: jūlijā startēs “TOP GUN”

3x3 basketbols: jūlijā startēs “TOP GUN”

Latvijas Basketbola savienība izstrādājusi 3x3 basketbola attīstības plānu “Parīze 2024”. Mērķis – Latvijas basketbolistiem nodrošināt izaugsmes iespējas un pēctecību, sekmējot visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās un olimpisko medaļu izcīnīšanu.

“Parīze 2024” ietvaros tiks īstenoti vairāki projekti. Viens no tiem – profesionālas 3x3 basketbola līgas (turpmāk – “TOP GUN”) izveide –  tiks uzsākts jau šajā vasarā.

TOP GUN uzdevumi ir veicināt spēlētāju iesaisti 3x3 basketbola turnīros, konkurenci un masveidību, sekmēt  Nacionālo izlašu kandidātu gatavošanos un nodrošināt Nacionālo izlašu spēlētāju atlasi, kā arī nodrošināt FIBA 3X3 reitinga punktu akumulēšanu ziemas periodā.

TOP GUN dalībnieki būs pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību un vispārējās izglītības iestāžu komandu spēlētāji, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, treneri, oficiālie pārstāvji, tiesneši, kā arī 3x3 basketbola administrācija.

“TOP GUN” būs 3x3 basketbola turnīru seriāls, kas notiks no jūlija līdz maijam. Paredzēti 6 atlases posmi, 8 pamatturnīra posmi un finālposms. Katrs posms risināsies divas dienas.

Katrā no sešiem atlases posmiem divas labākās komandas kvalificēsies pamatturnīram. 12 labākās sieviešu un 12 vīriešu komandas astoņos pamatturnīra posmos cīnīsies par augstāku pozīciju turnīra tabulā un labāku starta pozīciju finālturnīrā. Visu pamatturnīra posmu laikā risināsies individuālie konkursi, atlasot labākos finālsacensībām.

TOP GUN finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3x3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Tāpat finālturnīrā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

Uzaicinājumi piedalīties 3x3 basketbola attīstības programmu realizēšanā izsūtīti  Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām. Prieks, ka daudzas vēlas iesaistīties Latvijas basketbola rītdienas veidošanā.

Paldies LOK, LOV, LSFP, IZM un iepirkšanās un izklaides centram “Akropole” par partnerību 3x3 basketbola attīstības programmu realizēšanā, paldies pašvaldībām par atsaucību.

Seko 3x3Latvija un uzzini jaunumus pirmais.

facebook.com/3x3Latvija

instagram.com/3x3Latvija

#padotiesaizliegts

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!