Logo

3x3: "Basketstudijā 2+1" viesojas Nauris Metnieks

3x3:

Lielais pārtraukums Latvijas oficiālo basketbola sacensību norisē beigsies 18. jūlijā, kad Ventspilī sāksies Latvijas profesionālās 3x3 basketbola līgas “TOP GUN” pirmais kvalifikācijas turnīrs.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis:

“Basketbola savienības jaunā 3x3 basketbola komisija aktīvi strādājusi, izstrādājot ilgtermiņa 3x3 basketbola attīstības programmu, profesionālās izglītības programmu sporta skolām, arī Latvijas 3x3 čempionāta projektu un ieinteresējot pašvaldības sadarboties turnīru rīkošanā. Latvijas profesionālās līgas turnīri paredzēti 14 pilsētās. Stabila sacensību sistēma Latvijas labākajiem 3x3 basketbolistiem nodrošinās regulāru spēļu praksi un iespēju progresēt, bet valsts izlases dalībniekiem palīdzēs sagatavoties 2021. gada pavasarī Austrijā, Grācā paredzētajai cīņai par olimpisko ceļazīmi. Paldies 14 pašvaldībām, kas atsaukušās, paldies tirdzniecības un izklaides centram “Akropole”, kas kļūs par Latvijas 3x3 čempionāta galveno norises vietu galvaspilsētā.”

T/C Akropole vadītāja Zane Kaktiņa:

“Patiess prieks, ka Latvijas sports atgriežas ierastajā ritmā, un “Akropolei” Ir liels gods kļūt par attīstības līdzdalībniekiem. Saviem apmeklētājiem solām jaunu pieredzi un tas attiecas ne tikai uz iepirkšanās paradumiem. Prieks paziņots, ka “Akropole” kļūs par pirmo tirdzniecības centru Baltijā, kas savās telpās uzņems lielu 3x3 basketbola sacensību dalībniekus. Novēlu visiem dalībniekiem sasniegt savus ambiciozos mērķus.”

Latvijas Basketbola savienības 3x3 basketbola koordinators Nauris Metnieks:

“Paldies “Akropolei” par atsaucību. Latvijas profesionālā līga – “TOP GUN” – būs 3x3 basketbola turnīru seriāls, kas notiks no jūlija līdz maijam. Jūlijā un augustā notiks 6 atlases posmi, katrā divas labākās komandas kvalificēsies pamatturnīram. Septembrī ar sacensībām “Akropolē” sāksies pamatturnīrs, kurā  paredzēti 8 posmi un finālturnīrs. Katrs posms risināsies divas dienas. 12 labākās sieviešu un 12 vīriešu komandas cīnīsies par augstāku pozīciju turnīra tabulā un labāku starta pozīciju finālturnīrā. Vienlaikus ar spēļu posmiem izglītojoši semināri par 3x3 basketbola  sacensību organizāciju, tiesāšanu utt., arī izklaides programma skatītājiem.”

Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībniece Baiba Eglīte:

“Esmu priecīga, ka šāds turnīrs izveidots. Tā būs laba iespēja basketbolistiem atgūt spēles garšu un izjust sacensību garu, kā arī  laba iespēja 3x3 basketbolam kļūt populārākam arī sieviešu sabiedrībā.”

Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībnieks, FIBA 3x3 basketbola ranga vicelīderis Nauris Miezis

“Ir grūti tikai trenēties un nejust spēles garšu, tāpēc prieks, ka tepat Latvijā varēsim spēlēt, sacensties ar jauniem konkurentiem un varēsim sagatavoties, lai uz olimpisko kvalifikāciju dotos labākajā sportiskajā formā. Uz pasaules 3x3 skatuves Latvija ir liels spēlētājs un prieks, ka speram nopietnu soli, lai attīstītu 3x3 basketbolu.”

TOP GUN finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3x3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Finālturnīra laikā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

**

Latvijas Basketbola savienības 3x3 basketbola koordinators Nauris Metnieks, viesojoties “Basketstudijā 2+1”, stāsta par Latvijas 3x3 basketbola čempionāta nosaukuma “Top Gun” rašanos, sadarbību ar 14 pašvaldībām un tirdzniecības centru “Akropole”, sezonas garumā paredzētajiem turnīriem un Latvijas izlašu cerībām rudens pusē piedalīties Pasaules un Eiropas kausa izcīņā.

 

Top Gun atlases posmi

Datumi Pilsēta
18.-19.07. Ventspils
25.-26.07.  Saldus 
1.-2.08.  Rēzekne 
15.-16.08.  Liepāja 
22.-23.08.  Ogre 
29.-30.08.  Jelgava 

Pieteikšanās informācija Ventspils atlases turnīram.

Top Gun pamatturnīrs posmi

Datumi Pilsēta
26.-27.09. Rīga, Akropole
17.-18.10.  Kandava 
21.-22.11.  Tukums* 
19.-.20.12.  Ādaži* 
16.-17.01.  Cēsis*
20.-21.02.  Valka*
20.-21.03. Jēkabpils*
17.-18.04. Gulbene*
22.-23.05. Rīga, Akropole

* Informācijal tiks precizēta. 

Seko 3x3Latvija un uzzini jaunumus pirmais.

facebook.com/3x3Latvija

instagram.com/3x3Latvija

#padotiesaizliegts

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!