Logo

3x3 Dāmu sērijas ievadā uzvar “Viņas”, sestdien otrais turnīrs Hanzas vidusskolā

3x3 Dāmu sērijas ievadā uzvar “Viņas”, sestdien otrais turnīrs Hanzas vidusskolā

Aizvadītajā sestdienā Mežaparka sporta centrā tika aizvadīts pirmais no astoņiem plānotajiem Dāmu sērijas posmiem 3x3 basketbolā. Turnīrs paliks atmiņā ar iespaidīgu rezultativitāti un kādu cēlu žestu no Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībnieču puses.

Turnīra laikā tika skaitīts arī katras spēlētājas individuāli gūto punktu skaits un, iespējams, tieši tas pamudināja meitenes spēlēt vēl rezultatīvāk nekā parasti. Rezultatīvāko spēlētāju trijniekā iekļuva Ieva Stefānija Jundase (41 punkts), Elizabete Zumenta (44 punkti), bet pogas visām pretiniecēm “izgrieza” Latvijas U-18 izlases dalībniece Laura Zambrāne, kura uguņoja ne pa jokam un kopumā sameta 56 punktus.

Pašās sacensībās favorītu statusu apliecināja “Viņas” (Baiba Eglīte, Ieva Stefānija Jundase, Elizabete Zumenta, Ieva Kūlīte), bet jau pirms sacensībām Latvijas izlases spēlētājas bija paziņojušas, ka Dāmu sērijas turnīros uz galvenajām balvām (ne katrā posmā atsevišķi, ne finālsacensībās) nepretendēs. Tātad pie gardām vakariņām un galvenās balvas tika komanda “No Sympathy” (Baiba Čevere, Sindija Pūre, Betija Rudzīte, Zane Madara Novikova).

Jau šo sestdien, 21. septembrī, Rīgas Hanzas vidusskolā notiks Dāmu sērijas otrais turnīrs. Sacensību sākums 12:00. Links uz reģistrēšanos turnīram: https://play.fiba3x3.com/events/a7b3f9a5-397d-4f1b-ba1c-662eb8e32f1f

Šīs sacensības tiek rīkotas, lai popularizētu 3x3 basketbolu sieviešu vidū un palīdzētu Latvijai federāciju rangā pakāpties augstāk. Ranga punkti ļautu Eiropas kausā bronzas medaļas izcīnījušajai Latvijas sieviešu izlasei pretendēt uz vietu Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā un dalību nākamā gada Pasaules kausā. Nepietiekams skaits FIBA 3x3 sistēmā reģistrēto sieviešu sacensību un nelielais komandu skaits reģistrētajos turnīros Latviju FIBA 3x3 basketbola sieviešu rangā bija nosviedis uz 38. pozīciju, bet nu – pēc Dāmu sērijas pirmā posma - esam nedaudz pakāpušies un šobrīd ieņemam jau 33. vietu.

Katras valsts ranga noteikšanā tiek ņemti vērā 100 labāko spēlētāju deviņas veiksmīgākās sacensības. Lai mainītu situāciju un Latvijas vietu rangā, ir nolemts tuvākajās nedēļas nogalēs rīkot 3x3 basketbola sacensības – 3x3 Dāmu sēriju – astoņu turnīru seriālu, kas noslēgsies ar finālsacensībām, kuru uzvarētājām būs iespējas laimēt braucienu uz Latvijas izlases un spāņu superkluba “Barcelona” uzbrucēja Rolanda Šmita mājas spēli Barselonā.

3x3 Dāmu sērija ir turnīrs bez dalības maksas, kas tiks aizvadīts basketbola zālēs un sacensību dalībnieki saņems vērtīgas balvas. Ne visām sacensībās spēlējošajām komandām būs mērķis cīnīties par uzvaru katrā mačā, ne visas dalībnieces būs profesionālās vai pusprofesionālas sportistes. Turnīrā piedalīsies arī komandas, kas centīsies apgūt 3x3 basketbolu, labi pavadīt laiku, tikt pie organizatoru sarūpētām balvām un palīdzēt Latvijas sieviešu 3x3 basketbolam.

Dalībnieku nosacījumi: reģistrēšanās turnīram notiek Play.fiba3x3.com lapā, katrā komandā jābūt reģistrētiem četriem spēlētājiem (sacensībās drīkst piedalīties arī trīs spēlētāji) ar apstiprinātiem FIBA 3x3 kontiem.

Mūsu kaimiņi igauņi ar līdzīgām sacensībām jau kopš pavasara pratuši pasaules rangā ielauzties pirmajā sešiniekā un praktiski garantēt sieviešu izlasei dalību Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Palīdzēsim arī mēs!

Neskaidrību gadījumā droši sazinieties ar rīkotājiem: Nauris Metnieks (27009600) un Kristaps Saulītis (29110957).

Foto: Sandis Leicis

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!