Logo

5. februārī startēs LBS 3x3 basketbola “Open Lite Quest” tūre ar sešiem turnīriem

5. februārī startēs LBS 3x3 basketbola  “Open Lite Quest” tūre ar sešiem turnīriem

Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotā sešu turnīru sērija “Open Lite Quest” sāksies 5. februārī Ulbrokā, bet 8. maijā Saldū tiks kronēti čempioni, labākajai vīriešu komandai saņemot ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres “Challenger” turnīru. Piecos no sešiem turnīriem sacentīsies arī sieviešu 3x3 vienības.

LBS sadarbībā ar pašvaldībām īstenos 3x3 basketbola sešu turnīru sēriju sporta zālēs, aizvadot spēles uz diviem laukumiem un maksimāli pietuvināti jaunā olimpiskā sporta veida starptautiskajiem standartiem. LBS “Open Lite Quest” sērija pieteikta FIBA uz Pasaules tūres kvalifikācijas turnīra statusu, labākajai vīriešu komandai saņemot apmaksātu braucienu uz “Challenger” (konkrēts galamērķis tiks noteikts vēlāk).

Turnīru sērija sāksies sestdien, 5. februārī Ulbrokas sporta kompleksā, kurā tikai vīriešu komandas sacentīsies Ropažu novada atklātajā čempionātā. “Open Lite Quest” tūre turpināsies ar turnīriem Jelgavā (27. februārī), Madonā (20. martā), Ventspilī (10. aprīlī), Kandavā (24. aprīlī), bet fināls iecerēts 8. maijā Saldū. Sākot no otra posma, paralēli notiks arī sieviešu komandu turnīri.

“Open Lite Quest” sērija reģistrēta FIBA 3x3 basketbola oficiālajā kalendārā, šādi dodot iespēju visiem spēlētājiem krāt pasaules ranga punktu sev individuāli un Latvijai kopumā. Dalība tikai spēlētājiem ar FIBA 3x3 basketbola profiliem, kurus dažu minūšu laikā var izveidot (play.fiba3x3.com/signup), pēc tam profilu izveidi apstiprinot savā e-pastā vēstulē no FIBA.

Komandu un spēlētāju reģistrācija uz katru no pirmajiem pieciem turnīriem sāksies trīs nedēļas pirms attiecīgā turnīra sākuma un ilgs līdz pirmsturnīra piektdienas plkst. 17:00 FIBA sacensību vietnē “play.fiba3x3.com”, izvēloties attiecīgo turnīru. Komandu skaits turnīros būs ierobežots, tādēļ ieteikums reģistrāciju neatlikt līdz pēdējam brīdim.

Komandas sastāvā uz katru no posmiem atļauts trīs vai četrus spēlētājus. Tūres laikā spēlētājiem atļauts mainīt komandas. Dalība finālā tikai spēlētājiem, kuri attiecīgo komandu iepriekš pārstāvējuši vismaz divos turnīros. Komandām obligāta dalība vienādas krāsas spēļu kreklos ar numuriem, lai sekretariātam būtu iespēja veikt protokola pierakstu.

Ropažu novada turnīrā dalība bez maksas, bet visos nākamajos turnīros dalības maksa noteikta 30 eiro apmērā no komandas.

Jautājumi par turnīru (pieteikšanās, spēlētāju profili) uzdodami e-pastā sacensību galvenajam tiesnesim Renāram Buividam (renars32@gmail.com vai WhatsApp 29466646).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!