Logo

RSU 3x3 basketbolistes izcīna Latvijai vienīgo medaļu komplektu SELL studentu spēlēs Rīgā

RSU 3x3 basketbolistes izcīna Latvijai vienīgo medaļu komplektu SELL studentu spēlēs Rīgā

Somijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas izveidoto SELL studentu spēļu 3x3 basketbola turnīrā, kas 21. un 22. maijā notika Rīgā, “Rimi” olimpiskajā centrā, sieviešu komandu konkurencē zelta medaļas izcīnīja RSU studentes, bet labāko rezultātu no mūsu valsts vīriešu vienībām sasniedza RTU 3x3 basketbolisti, ieņemot ceturto vietu.

“Rimi” olimpiskajā centrā pirmo reizi tika izvietots oficiālais 3x3 basketbola laukums, jaunajam olimpiskajam sporta veidam iekārtojoties bijušajā vingrošanas zālē. Uz Latvijas Basketbola savienības (LBS) nodrošinātā visiem starptautiskajiem standartiem atbilstošā “Enlio” 3x3 basketbola laukuma cīņā devās kopumā 11 vīriešu komandas no Latvijas un Lietuvas, kā arī četri sieviešu kvarteti, pārstāvot Latviju, Lietuvu un Slovākiju.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 3x3 basketbolistes – Alise Bruzinska, Anita Megija Miķelsone, Liza Čumika, Una Šteinharde – lieliski aizvadīja šo turnīru, izcīnot uzvaras visās trijās apakšgrupas spēlēs, kā arī pusfinālā un finālā.

Cīņā par zelta medaļām RSU sacentās ar Kauņas Vītauta Dižā universitātes (VDU) studentēm, kuru pulkā bija arī pagājušā gada Lietuvas U21 izlases 3x3 basketboliste Dominika Paliulīte. Savukārt viņas komandas biedrenes Gedvile Savostaite un Ema Januškevičūte pagājušajā sezonā spēlēja Kauņas “Aistes-LSMU”. Tikai fināla izskaņā RSU ieguva izšķirošo pārsvaru, uzvarot ar 18:11. Zelta spēlē pa pieciem punktiem guva Šteinharde, Čumika un Miķelsone, bet Bruzinskas rēķinā trīs punkti. Sāncensēm ar septiņiem punktiem izcēlās jau pieminētā Savostaite.

Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēja sešas komandas – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU, turnīrā 4. vieta), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU, 6.), Latvijas Universitāte (LU, 8.), Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte (LLU, 9.), Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā (SSE Riga, 10.) un Latvijas Sporta pedagoģijas augstskola (LSPA, 11.).

Ceturtdaļfinālā izdevās iekļūt RSU un RTU 3x3 basketbolistiem, kuri apakšgrupu turnīrā ieņēma otro vietu, tādēļ izslēgšanas turnīru uzsākot pret citas apakšgrupas labāko vienību. RSU spēlē pret Viļņas universitāti (VU) piedzīvoja zaudējumu ar 15:21, bet RTU 3x3 basketbolistiem izdevās sagādāt patīkamu pārsteigumu un ar 17:14 uzveikt par favorītu uzskatīto Kauņas Tehnoloģiju universitātes (KTU) kvartetu. Uzvarētājiem lielisku spēli aizvadīja Dāvis Žilde, kurš guva desmit punktus. Turnīra turpinājumā RTU spēlētājiem neizdevās tikt pie medaļām, jo pusfinālā ar 11:21 tika zaudēts VU, bet bronzas mačā Latvijas kvartets ar 8:21 piekāpās Viļņas Ģedimina tehniskajai universitātei (“Vilnius Tech”).

Vīriešu komandu finālā izvērtās īstena milžu kauja, tiekoties VDU un VU. Atbilstoši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola rangam tieši VDU tika izlikta ar pirmo numuru. Šo pozīciju nodrošināja Pasaules ranga 69. vietas īpašnieks Igns Labutis, kurš 3x3 basketbolista karjerā piedalījies arī Pasaules tūres posmā “Utenas” sastāvā. Otrs VDU spēlētājs Ernests Sederevičius rangā ieņem 93. vietu, lielāko daļu ranga punktu sakrājot Lietuvas U23 izlases sastāvā FIBA Nāciju līgā. Sederevičius kopā ar pārējiem diviem komandas biedriem Tomasu Zdanavičius un Justīnu Ramanausku spēlēja Lietuvas 5:5 basketbola spēcīgākajā līgā Jonavas “CBet” rindās. VU šajā turnīrā bija izlikta tikai ar astoto numuru, jo spēlētājiem ir maza pieredze 3x3 basketbolā, bet 5:5 basketbolā līdz Lietuvas elites divīzijas klubiem viņiem nav izdevies tikt.

SELL spēļu zelta mačā abas komandas demonstrēja augstu rezultativitāti, cīņai beidzoties vēl pirms tai atvēlētajām desmit minūtēm. VDU triumfēja ar 22:18. Šajā spēlē uzvarētājiem pa sešiem punktiem guva Sederevičius un Ramanauskas, bet sāncenšiem tikpat rezultatīvi bija Kiprs Urbanavičius un Dominiks Bučas.

Turnīrā kopumā vīriešiem rezultatīvākais bija Bens Aleliunas (“Vilnius Tech”), kurš sešos mačos sakrāja 53 punktus. Tikai par trijiem punktiem mazāk guva Bučas, bet trešo vietu šajā sarakstā ieņēma Ramanausks (36 punkti piecās spēlēs). Ceturto vietu dalīja labākie Latvijas pārstāvji – RSU students Ginters Ansis Blumbergs (35 punkti četros mačos) un RTU uzbrukuma līderis Žilde (35 punkti piecās spēlēs).

Sieviešu turnīrā Savostaite piecās spēlēs kopumā guva 42 punktus, ievērojami apsteidzot Bruzinsku (30 punkti) un Lietuvas Sporta universitātes 3x3 basketbolisti Urti Čižauskaiti (29 punkti).

Turnīra rezultāti!

Teksts: Renārs Buivids, foto: Signija Santa.

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!