Logo

“Top Gun” čempions Lasmanis: Atsaucos draugu uzaicinājumam!

“Top Gun” čempions Lasmanis: Atsaucos draugu uzaicinājumam!

Tokijas olimpisko spēļu čempions 3x3 basketbolā, Latvijas izlases dalībnieks Kārlis Pauls Lasmanis svētdien, 26. septembrī Rīgā, iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole” kļuva par vienīgo Latvijas 3x3 basketbola līgas “Top Gun” divkārtējo čempionu, divu dienu turnīrā triumfējot “Kudzhy/Anzāģe” sastāvā kopā ar Dāvi Kundratu, Agri Stankevicu un Māri Grenevicu.

Pirms gada Kārlis Pauls Lasmanis uzvarēja pirmajā “Top Gun” sezonā, izcīnot pirmo vietu “Ķekavas” rindās kopā ar diviem nākamajiem olimpiskajiem čempioniem Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu, kā arī ar Artūru Strēlnieku. Šogad cīņa par uzvaru “Top Gun” finālturnīrā noteikti bija grūtāka, jo 27 gadus vecais ventspilnieks Lasmanis startēja kopā ar draugiem, bet ne ar ikdienas treniņu biedriem.

“Ideja par dalību “Top Gun” finālturnīrā nāca no maniem draugiem. Tai uzreiz piekritu,” atklāj Kārlis Pauls Lasmanis. “Vairums sadarbību džeki jau bija paši iemācījušies, šovasar trenējoties un spēlējot brīvdabas laukumos Ventspilī. Man tikai atlika komandas saspēli papildināt ar savu 3x3 basketbola pieredzi.”

“Kudzhy/Anzāģe” šosezon “Top Gun” debitēja 17. jūlijā Ventspils posmā, vakarā pirms turnīra saņemot īpašo uzaicinājumu, lai aizvietotu pēdējā brīdī atsaukto komandu. Nākamie “Top Gun” čempioni Stankevics un Kundrats kopā ar Robertu Rozentālu un Dāvi Piusu lieliski izmantoja šo iespēju un izcīnīja otro vietu Ventspilī. “Kudzhy/Anzāģe” šajā turnīrā piedzīvoja divus zaudējumus, gan apakšgrupā, gan finālā ciešot neveiksmi cīņā ar “3x3 Jelgavu”.

“Top Gun” finālturnīrā “Kudzhy/Anzāģe”, pateicoties Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules ranga 11. vietas īpašnieka Lasmaņa lielajam punktu skaitam, bija izlikta ar pirmo numuru, nokļūstot favorītu pulkā kopā ar “3x3 Jelgavu”, “Mārupi/Bauerfeind” un “Evolution/Brasa”.

Pusfinālā “Kudzhy/Anzāģe” mērojās spēkiem ar apakšgrupā “Evolution/Brasu” apspēlējušo “LU” kvartetu – Albertu Putānu, Eduardu Avotiņu, Rihardu Aleksandrovu un Robertu Smildzēju. Cīņā par vietu finālā “Kudzhy/Anzāģe” bija pārāka ar 21:12. Uzvarētājiem pa desmit punktiem guva Lasmanis un Kundrats.

Finālā “Kudzhy/Anzāģe” turpināja panākumu sēriju, ar 20:19 pārspējot “3x3 Jelgavu” ar klasisko kvartetu – Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns, Armands Ginters, Roberts Pāže – sastāvā. Cīņas gaitā tika fiksēts neizšķirts (15:15), bet atlikušos piecus punktus līdz čempionu titulam ventspilniekiem guva tieši Lasmanis. Jāpiebilst gan, ka viss varēja beigties arī ar jelgavnieku panākumu, taču ne Ginters, ne Pāže nerealizēja savus potenciālos uzvaras tālmetienus.

“Pirms turnīra biju pārliecināts, ka mums izdosies tikt finālā. Izšķirošo spēli patiesi izbaudījām. Kas gan var būt labāk kā triumfēt kopā ar saviem bērnības draugiem no Ventspils,” uzsver Kārlis Pauls Lasmanis, kurš finālā guva desmit punktus, bet ar kopumā 52 punktu guvumu sešās spēlēs kļuva par “Top Gun” finālturnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Lasmanis tika atzīts par “Open” grupas vērtīgāko spēlētāju, taču balvu nodeva komandas kapteinim Dāvim “Kudzhy” Kundratam, kurš “Akropoles” turnīrā bija piektais rezultatīvākais – 37 punkti sešos mačos.

Lasmanis šogad tikai trīs reizes spēlējis turnīros Latvijā. 7. augustā Ventspilī viņš kopā ar Miezi, Šteinbergu un Seņkānu “Trī kameras” sastāvā uzvarēja Raita Silarāja kausa izcīņā, 23. un 24. augustā “Ghetto Basket Riga Challenger” Lasmanis, Miezis, Čavars un Strēlnieks izcīnīja otro vietu “Rīgas” sastāvā.

“Top Gun” finālturnīra komandas, rezultāti, tabulas, vietu sadalījums.

Teksts: Renārs Buivids.

Foto: Sandijs Leicis.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!