Logo

Matīss Rožlapa: “Jāuzlabo darbība spēlē viens pret vienu”

Matīss Rožlapa: “Jāuzlabo darbība spēlē viens pret vienu”

Latvijas U18 meiteņu izlases Baltijas jūras kausa izcīņas turnīru sāka ar aizraujošu atspēlēšanos cīņā ar Somiju (mīnus 17 pēdējās ceturtdaļas sākumā, bet beigās uzvara pagarinājumā ar 85:77), turpināja ar pēdējās minūtēs nodrošinātu uzvaru pār Zviedriju (69:62), bet pabeidza ar pārliecinošu panākumu pret Igauniju (74:52). Pirmā vieta un noderīga pieredze, kas palīdzēs labāk sagatavoties vasarā gaidāmajam Eiropas U18 čempionātam.

“Izdevās pārbaudīt spēlētājas un īsā laikā izveidot komandas spēles modeli. Tas būs ļoti svarīgi arī vasarā, jo uz Eiropas labāko komandu fona mums nav individuāli tik spilgtas zvaigznes un nav arī ļoti garu spēlētāju, tāpēc konkurēt varēsim tikai, cīnoties kopā. Kā komanda,” uzsver U18 izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa.

Kādas problēmas izgaismoja Baltijas jūras kausa spēles?

Ikdienā mūsu meitenes nav pieradušas spēlēt tādā ātrumā, kādu Tallinā jau pirmajā spēlē piedāvāja Somijas komanda. Netikām līdzi pretiniecēm, aizsargājoties viens pret viens, nācās meklēt iespējas pretinieces apturēt kopīgiem spēkiem – piemēram, izmantojot zonas presinga variantus.

Pārsteidza jūs?

Nē. Tāds ir somu jaunatnes komandu stils, tā viņiem spēlē visas komandas. Zinājām, gatavojāmies, tomēr tikai laukumā var īsti saprast, ko tas nozīmē. Arī Zviedrijas komanda centās spēlēt ļoti ātri. Mūsu pieaugušo līgā, kur piedalās daudzas U18 izlases meitenes, tik ātri nespēlē. Jā, meitenes pierādīja, ka spēj atrast pretlīdzekļus, spēj sadarboties un “lasīt” spēli, pieņemot pareizus lēmumus. Konkrētās spēlēs izdevās uzvarēt, bet ilgtermiņā iemaņas spēlē viens pret viens būs ļoti svarīgas. Tas nozīmē, ka pie ātruma īpašībām vēl vairāk jāstrādā ikdienā treniņos.

Vai atsevišķu spēlētāju sniegumā bija kādi pārsteigumi?

Nē, meitenes iepazītas jau iepriekš U16 izlasēs un ikdienā visas ir acu priekšā. Turnīra rīkotāji par labāko spēlētāju atzina Elizabeti Bulāni, mēs komandas balvu piešķīrām Nikolai Priedei. Abas nospēlēja stabili, Elizabete īpaši izcēlās mačā ar Somiju, Nikola – pret Zviedriju.

Vanesa Jasa  jau veiksmīgi debitējusi Eirolīgā…

Jā, bet jaunatnes izlase ir pavisam cits stāsts. “TTT Rīga” komandā viņai ir pieredzējušas partneres ar kurām, piemēram, pick n’roll sadarbības izspēlēt vieglāk, nekā junioru izlasē. Te ir cits stils un pienākumi. Vanesa nospēlēja labi, bet, tāpat kā partneres, arī viņa noteikti ir iespējas spēlēt vēl labāk.

Kādas rezerves palika mājās?

Dažādu iemeslu dēļ Tallinā nespēlēja Līna Loceniece, Paula Mauriņa, Vika Altrofa, Madlēna Ģērķe, Ance Zeidaka… Vasarā konkurence uz vietu sastāvā būs nopietna.

Visās pozīcijās, izņemot centra spēlētājas…

Jā, izteikti gara auguma meiteņu šajā vecumā nav. Tātad meitenēm būs jāspēlē ātri un mums, treneriem, jādomā taktiski risinājumi, lai mīnusus pārvērtu plusos. Lai kopīgiem spēkiem kompensētu auguma centimetru trūkumus ar ātrumu, veiklību un taktisko gudrību.

Guntis Keisels

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!