Logo

U18 meitenes: no Polijas ar pieredzi un rūdījumu

U18 meitenes: no Polijas ar pieredzi un rūdījumu

Latvijas U18 izlases kandidātes (1999./2000. dzimšanas gads) galvenā trenera Aināra Čukstes vadībā Polijas pilsētā Žirardovā četru komandu pārbaudes turnīrā, piedzīvoja trīs zaudējumus cīņās ar Beļģijas, Polijas un Lietuvas juniorēm. Visas komandas gatavojas Eiropas junioru čempionātam, kas augusta sākumā notiks Ungārijā.

Latvijas komanda Polijā spēlēja bez sešām līderēm, kuras jaunnedēļ Itālijā startēs pasaules U19 čempionātā. Pēc neveiksmes mačā ar Beļģijas U18 komandu (42:76) nācās atzīt arī Polijas (44:72) un Lietuvas (47:72) vienību pārākumu.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Visās spēlēs aina bija līdzīga – pret agresīvu aizsardzību pietrūkst individuālās meistarības, prasmes pieņemt pareizus lēmumus un uzņēmības. Pārliecinājos, ka pareizi izraudzījāmies spēlētājas, kuras dosies uz U19 pasaules čempionātu, jo neviena no meitenēm, kuras spēlēja Polijā, laukumā nepierādīja, ka esam nopietni kļūdījušies. Tomēr vairākas spēlētājas vismaz mazliet mainīja viedokli par savu varēšanu – gan uz labo, gan slikto pusi.

Ceru, ka šis turnīrs būs devis vērtīgu pieredzi, jo no šī sastāva nopietnā starptautiskā līmenī līdz šim daudz bija spēlējusi tikai Nikola Ozola.

U19 izlase jau rīt dodas uz Itāliju, kur pirms pasaules čempionāta vēl piedalīsimies vērtīgā pārbaudes turnīrā ar mājiniecē, kā arī Spānijas un ASV izlasēm. Savukārt U18 izlases kandidātes turpinās darboties trenera Aigara Neripa vadībā un no 21. līdz 23. jūlijam šādā pat sastāvā Tallinā piedalīsies Baltijas kausa izcīņas turnīrā.”

U18 Eiropas čempionāts Ungārijas pilsētā Šopronā sāksies 5. augusta. Latvijas komandas pretinieces grupas turnīrā būs Grieķijas, Ungārijas un Turcijas vienības.

Foto: Gints Jankovskis (Pēda Latvijā)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!