Logo

Aigars Nerips: “Pārliecinājāmies, cik svarīga ir aizsardzība”

Aigars Nerips: “Pārliecinājāmies, cik svarīga ir aizsardzība”

Kolektīvais cīņasspars un līderu rezultativitāte Latvijas U16 meiteņu izlasei deva iespēju Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā uzvarēt visās trijās spēlēs, nodrošinot pirmo vietu. “Turnīra trijās dienās bija acīmredzami uzlabojumi komandas darbībā aizsardzībā,” galvenais treneris Aigars Nerips norāda uz panākuma stūrakmeni. Somijas komandu izdevās uzvarēt ar 71:64, Zviedriju – ar 83:62, Igauniju ar 90:65.

Astoņus gadus pēc kārtas U16 izlase spēlēja Latvijas – Igaunijas līgā, iegūstot gan spēļu praksi, gan arī iespējas periodiski kopā patrenēties. Kā šādas prakses trūkums šosezon ietekmē U16 izlases veidošanu?

Daudzām izlases kandidātēm bijusi Baltijas līgas spēļu prakse savu komandu sastāvos, tomēr, veidojot izlases komandu, īsā laikā vajadzēja tikt skaidrībā par daudzām lietām. Produktīvi pastrādājām trīs dienu treniņnometnē Ķeizarmežā, bija noderīga pārbaudes spēle ar U18 izlasi. Protams, komandas veidošana vēl ir tikai sākuma stadijā, bet dinamika ir pozitīva un to varēja redzēt arī turnīra laikā.

Uz Tallinu aizbrauca optimālais sastāvs?

Vēl trīs dažādu iemeslu dēļ mājās palikušas spēlētājas varēs konkurēt cīņā par vietu divpadsmitniekā.

Kas sagādāja lielākās grūtības?

Lomu sadalīšana. Šī gadugājuma izlasē ir vairākas izteiktas savu komandu līderes, kuras pieradušas daudz spēlēt ar bumbu un negrib vai neprot dalīties. Izlasē lomas mainās un šai ziņā bija un vēl būs daudz jāpastrādā. Jo augstāks būs pretinieču līmenis, jo grūtāk būs risināt problēmas pa vienai, lai cik augsta būtu individuālā meistarība. Tas jāsaprot un jāpieņem.

Kas pārsteidza pozitīvā nozīmē?

Meitenes ātri novērtēja, cik svarīga ir aizsardzība. Sporta skolu komandu līderi bieži ir pieraduši visu enerģiju likt lietā uzbrukumā, bet izlases spēlēs ar pilnu atdevi jāstrādā abos laukuma galos. Prieks, ka meitenes to saprata un pieņēma. Arī spēļu gaita apliecināja šī spēles aspekta svarīgumu un, piemēram, no rezervistu soliņa varēja labi novērtēt, cik efektīvi komanda spēlē, ja labi pastrādā aizsardzībā.

Vai kāda spēlētāja pārsteidza labā vai ne tik labā nozīmē?

Nebija milzīgu pārsteigumu, bet bija patīkamas iezīmes. Daudzas meitenes nospēlēja labāk, nekā esmu redzējis ikdienā. Turnīra vērtīgākās spēlētājas balvu rīkotāji piešķīra Luīzei Silai, komandā par labāko atzinām Eniju Vīksni. Prieks, ka Enija labi darbojās arī aizsardzībā un Luīze nospēlēja stabili. Bija spēlētājas, kas iepriecināja atsevišķās epizodēs un pat spēlēs. Bet visām ir iespēja gan progresēt dažādos basketbola aspektos.

Kāds būs izlases darba režīms turpmāk?

Līdz klubu sezonas beigām periodiski pulcēsim meitenes kopā uz divu dienu nometnēm. Meklēsim iespējas aizvadīt pārbaudes spēles, jau ievadītas sarunas ar Lietuvas izlases vadību. Laiku pa laikam atsvaidzināsim iegūto pieredzi, lai vasaras darbā varētu startēt no augstāka punkta, nekā sākām decembrī.

Guntis Keisels

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!