Logo

U14 meitenes: no Slovēnijas ar 6. vietu un vērtīgām atziņām

U14 meitenes: no Slovēnijas ar 6. vietu un vērtīgām atziņām

Latvijas U14 meiteņu izlase Slovēnijas pilsētā Slovenjgradecā desmit komandu turnīrā “Slovenia Ball” sešās spēlēs izcīnīja 3 uzvaras un finišēja 6. vietā.

Visas spēles ritēja 40 minūtes, bet pirmajā puslaikā spēlē bija jāiesaista visas basketbolis6tes (pirmajā ceturtdaļā 6, otrajā – citas 6).

Grupas turnīrā Latvijas komanda pirmajā dienā zaudēja Izraēlas komandai (50:54) un Slovēnijas vienībai (62:71), bet otrajā dienā pieveica Maķedoniju (92:28) un Horvātiju (71:69), piecu komandu konkurencē izcīnot 3. vietu. Pusfinālā par 5./8. vietu uzvara pār Ukrainas basketbolistēm (58:49), mačā par 5. vietu zaudējums Horvātijai (58:57).

Vietu kārtība noslēgumā: Itālija, Slovēnija, Ungārija, Izraēla, Horvātija, Latvija, Serbija, Ukraina, Bulgārija un Maķedonija.

Latvijas komandas statistika

Latvijas U14 izlases galvenā trenere Diāna Kuzina:

“Gatavojāmies tikai divas dienas, meitenes bija ļoti atšķirīgā kondīcijā – dažas tikko no fiziskās sagatavotības nometnes, dažas vairākas nedēļas nebija trenējušās. Sastāvu vajadzēja nosaukt laikus, tāpēc nebija iespēju rīkot atlasi un, iespējams, mājās palika kāda, kura būtu varējusi palīdzēt. Tas, protams, ietekmēja rezultātus.

Pirmā diena pagāja, iejūtoties spēļu ritmā un stilā. Izrādījās, ka mājās sagatavotās sadarbības neiet cauri. Jāspēlē brīvāk, viens pret vienu ar bumbas atmešanu.

Pret Izraēlu sākumā izvirzījāmies vadībā pat ar 17 punktu pārsvaru, taču otrais piecnieks ļāva pretiniecēm atspēlēties un galotnē zaudējām. Arī pret mājiniecēm neveiksme piemeklēja pēdējā ceturtdaļā. Turpinājumā veicās labāk. Ja ar Izraēlas komandu nebūtu bijusi pirmā spēle, reāli varējām iekļūt pirmajā četriniekā, jo šīs pretinieces noteikti bija uzveicamas.

Ļoti vērtīgs turnīrs. Visās spēlēs augsts temps, agresīva segšana pa visu laukumu. Tiesneši ļāva spēlēt diezgan asi, nesvilpa pirmā kontakta brīdī. Tas bija iemesls daudzām kļūdām. Nebija viegli izturēt šādu ritmu. Mums bija 13 spēlētājas un tā, kura rīta spēlē palika malā, parasti deva lielu pienesumu vakarā.

Vērtīga pieredze gan meitenēm, gan mums, treneriem. Lai cīnītos par augstākām vietām, jāgatavojas nopietnāk, jo daudzas komandas bija trenējušās visus vasaru. Svarīgi, ka redzējām, kā spēlē Eiropā – uz kādu stilu un izpildījumu jātiecas.”

Latvijas komandu vadīja galvenā trenere Diāna Kuzina (BJBS “Rīga/Jugla”), kā arī Ingūna Markūne (Rīgas 3. BJSS) un Andris Steļmahs (Jūrmala).

Spēlēja Enija Vīksna, Katrīna Ozola (abas BJBS “Rīga/TTP-1”), Līva Kristiāna Gode, Luīze Anna Sila, Endija Sedliņa (visas Rīgas 3. BJSS), Amanda Bagucka (BJBS “Rīga/Rīdzene”), Valērija Baranovska (Daugavpils), Anastasija Černova, Paula Madara Purmale, Paula Pētersone (visas Jūrmala), Līva Laura Liniņa (BJBS “Rīga/Jugla”), Kate Zarumba (BK “Kolibri”/47.vsk.) un Franciska Treiliha (Berģu skola).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!