Logo

Jaunatnes izlases: vasaras darba grafiki

Jaunatnes izlases: vasaras darba grafiki

Latvijas Basketbola savienības Nacionālo vīriešu izlašu koordinators Emīls Toms iepazīstina ar jaunatnes izlašu vasaras plāniem. U20, U18 un U16 izlašu kandidātu sarakstus paredzēts publiskot maija vidū – pēc Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīriem.

U20 izlase (1998./1999. dzimšanas gads; galvenais treneris Agris Galvanovskis): Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrs Sofijā no 13. līdz 22. jūlijam.

Gatavošanās sāksies 11. jūnijā, treniņi lielākoties paredzēti Rīgā.

18. un 19. jūnijā Kauņā spēlēsim ar Lietuvas U20 izlasi, 3. un 4. jūlijā uzņemsim Krievijas komandu, 7. un 9. jūlijā būs divas pārbaudes spēles ar Gruzijas izlasi. Vēl tiek meklēti pretinieki divām pārbaudes spēlēm jūnija beigās.

Turpinās kandidātu apzināšanas process. Komandas potenciālie līderi ir spēlētāji, kuri pirms četriem gadiem Eiropas U16 čempionātā Rīgā deva lielāko ieguldījumu otrās vietas izcīnīšanā. Kristers Zoriks ir atveseļojies pēc pagājušā gada sākumā piedzīvotā ceļgala krustenisko saišu plīsuma, bet šogad izmantojis iespēju paņemt “medicīnisko pauzi” un nepiedalās spēlēs, lai varētu būt augstskolas komandas ierindā četrus nākamos gadus. Robertam Blumbergam pirmā sezona studentu basketbolā bijusi veiksmīga. Eiropā Rodions Kurucs un Artūrs Strautiņš lielākoties spēlē attiecīgi Spānijas un Itālijas otrajās līgās. Visi apstiprinājuši vēlmi spēlēt Eiropas čempionātā, kur uzdevums būs viens – atgriezties A divīzijā. Vairāki spēlētāji – vefieši Nikolajs Zotovs un sezonas pirmo pusi “Valmiera/ORDO” aizvadījušais Niks Jansons, ogrēnietis Dāvids Atelbauers – ieguvuši pieredzi Latvijas līgās.

Trūkst kadru centra pozīcijā. Kārlis Garoza nevarēs spēlēt veselības problēmu dēļ, iepriekš nezināmi jaudīgi virsdivmetrinieki nav pieteikušies. Centimetru trūkums būs jākompensē ar citām kvalitātēm.

U18 izlase (2000./2001. dzimšanas gads; galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis): Eiropas čempionāts Ventspilī, Liepājā un Rīgā no 28. jūlija līdz 5. augustam)

Oficiālā treniņnometne sāksies 18. jūnijā Rīgā, iespējams, pirms tam tiks noorganizēti dažu dienu treniņi tālākajiem kandidātiem. Gatavošanās laikā paredzētas treniņnometnes Liepājā un Ventspilī.

Pirmās pārbaudes spēles plānotas 7. un 8. jūlijā Liepājā ar Lielbritānijas komandu. 13. un 14. jūlijā Rīgā viesosies Vācijas juniori, no 18. līdz 20. jūlijam Ventspilī notiks Baltijas kausa izcīņa, kurā bez Lietuvas un Igaunijas junioru izlasēm piedalīsies arī Spānijas U18 komanda. Visas trīs vienības spēlēs Eiropas čempionāta A līgas turnīrā, turklāt pirms diviem gadiem Eiropas U18 čempionātā šā gadugājuma konkurencē spāņi bija pirmie, bet lietuvieši – otrie.

Pēdējā pārbaudes spēle pirms Eiropas čempionāta sākuma būs 25. jūlijā Ventspilī ar Francijas junioriem.

Kandidātu sarakstu publicēsim maija vidū. Vairāki potenciālie U18 izlases basketbolisti šosezon jau spēlējuši LBL 1. divīzijā, trīs spēlē ārzemēs – Artūrs Žagars un Artūrs Kurucs Spānijā, Jēkabs Beks Vācijā. Visi ir gatavi pievienoties komandai no pirmās dienas.

U16 izlase (2002. dzimšanas gads un jaunāki; galvenais treneris Mārtiņš Gulbis): Eiropas čempionāts Novisadā no 10. līdz 18. augustam

Galvenais treneris Mārtiņš Gulbis divreiz mēnesī svētdienā rīko brīvprātīgos treniņus, lai vasarā spēlētāji būtu labāk gatavi prasībām jau no koptreniņu pirmās dienas. Apmeklējums – brīvprātīgs, atkarībā no jaunatnes turnīru spēļu grafika uz nodarbībām ierodas dažāds spēlētāju skaits.

Oficiālā treniņnometne sāksies 2. jūlijā. 14. un 15. jūlijā Rīgā viesosies Izraēlas kadetu izlase, 21. un 22. jūlijā Ventspilī paredzētas divas spēles ar Ukrainas izlasi, no 30. jūlija līdz 1. augustam piedalīsimies Baltijas kausa izcīņā Tallinā, spēlējot ar Lietuvu, Igauniju un Somiju.

U15 izlase (2003. dzimšanas gads) otro gadu pēc kārtas no 15. līdz 17. jūnijam piedalīsies Ramūna Šiškauska kausa izcīņas turnīrā Kauņā.

U14 izlase (2004. dzimšanas gads) no 7. līdz 9. jūnijam Anīkščos (Lietuva) piedalīsies tradicionālajā Baltijas kausa izcīņā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!