Logo

U14 izlasēm dubultuzvara Baltijas kausa izcīņā

U14 izlasēm dubultuzvara Baltijas kausa izcīņā

Latvijas U14 izlases Baltijas kausa izcīņas izšķirošajās spēlēs pārspēja Lietuvas komandas: meitenes ar 60:35, puiši ar 68:63. Latvijas komandām pirmā dubultuzvara pēdējo astoņu gadu laikā.

Meiteņu turnīra izšķirošajā mačā Latvijas basketbolistes bija vadībā no pirmās minūtes, tiesa, izšķirošo pārsvaru izdevās iegūt tikai pēdējās sešās minūtēs, no 44:40 aizmūkot līdz 60:45. Par Latvijas komandas labāko spēlētāju atzīta Vanesa Jasa.

U14 meiteņu izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Pirmajā komandā sapulcējām labākās, lai cīnītos par uzvaru katrā spēlē un turnīrā. Otrajā pārbaudījām tuvākās rezerves, bet atšķirība bija pārāk liela. Iespējams, vēl labāk būtu bijis, ja otrās komandas statusā startētu U13 izlase.

Sešos treniņos izdevās salikt kopā spēli uzbrukumā. Spēlētājas bija pietiekami apķērīgas, īpaši pirmajā komandā. Aizsardzību sakārtot bija grūtāk, jo katrs treneris māca mazliet savādāk. Atradām, ko kura labāk māk un pēdējā spēlē varējām piekoriģēt, kurā pozīcijā katra meitene var dot lielāko ieguldījumu.

Šai komandai nozīmīgs pluss bija tas, ka daudzas meitenes var precīzi uzbrukt no distances. Ir meistarīgas mazās spēlētājas, kuras var gan trāpīt, gan saasināt spēli ar garāmgājieniem. Tas arī noteica taktiku. Varējām spēlēt ar četrām basketbolistēm uz perimetra, izbrīvējot telpu darbībām viens pret viens. Spēlē ar Lietuvu metienu precizitāte varēja būt labāka, toties izraustījām pretinieču aizsardzību ar caurgājieniem.

Izteikts centrs šajā starp 2003. gadā dzimušajām ir tikai Nikola Priede, bet arī citi “piektie numuri” – Kolīna (Kārtere) un Sandija (Bukava) nospēlēja lietderīgi, iederoties izraudzītajā spēles modelī. Perspektīvas garās ir starp 2004. gadā dzimušajām.”

Puišu turnīra izšķirošā cīņa bija finālspēles cienīga. Vadībā ar dažu punktu pārsvaru lielākoties bija latvieši, tomēr pēdējā minūte sākās ar 62:63. Pusminūti pirms beigām Rihards Teirumnieks atguva vadību un atlikušo laiku prātīgāk un precīzāk nospēlēja latvieši – 68:63. Par mūsu komandas labāko spēlētāju atzīts Kristaps Arbidāns.

U14 puišu izlases galvenais treneris Jānis Butāns:

“Nedēļu ilgajā sagatavošanās posmā soli pa solim gājām uz priekšu. Bija svarīgi, lai katrs spēlētājs saprot savu vietu komandā un laukumā. Pirmajā spēlē ar igauņiem bumba sākumā bija kā karsts kartupelis - ka tik ātrāk uzmest pa grozu vai kādam atdot. Kad čaļi saprata, ka jānospēlē ar vēsāku galvu, aina kļuva labāka.

Bija daudz jārunā par lomu sadalījumu komandā. Daži akceptēja, daži, iespējams, ne līdz galam. Vajadzīgs nepārtraukts darbs, jo visi spēlētāji nevar gūt vairāk par 20 punktiem – vajadzīgas arī rezultatīvas piespēles, melnais darbs aizsardzībā.

Visizteiksmīgākā spēle iznāca caur Kristapu (Arbidānu). Tomēr gribējās, lai viss notiktu stabilāk. Bija kritumi brīžos, kad Kristaps nosēdās malā, arī viņš pats brīžiem kaut ko sasteidza. Bet īstajā brīdī viņš bija savā vietā.

Šodien lietuviešiem devām pārāk daudz iespēju atkārtotiem uzbrukumiem un pašiem nesanāca ātrie uzbrukumi. Acīmredzot lietuvieši bija izpētījuši, ka mums patīk skriet, un šodien neizdevās tikt pie vieglajiem punktiem.

Kopā ar kolēģiem puišiem iedosim sarakstu ar vismaz trim lietām, pie kurām vasarā piestrādāt, lai sasniegtu nākamo līmeni. Galvenais, lai visiem būtu kārtīga spēļu prakse. Īpaši tiem, kuri līdz šim spēlējuši otrajā divīzijā. Lai progresētu, vajadzīgas spēles ar līdzvērtīgiem konkurentiem un treniņi ar līdzvērtīgiem partneriem.”

Datums Laiks Grupa Komanda Komanda Rezultāts
9,jūnijs 13:00 Meitenes Latvija-2 Lietuva 48:94
  15:00 Puiši Latvija-2 Lietuva 42:66
  17:00 Meitenes Latvija-1 Igaunija 77:34
  19:00 Puiši Latvija-1 Igaunija 85:56
10.jūnijs 12:00 Meitenes Igaunija Lietuva 46:48 
  14:00 Puiši Igaunija Lietuva 56:67 
  16:00 Meitenes Latvija-1 Latvija-2 76:16 
  18:00 Puiši Latvija-1 Latvija-2 85:59 
11.jūnijs 10:00 Meitenes Latvija-2 Igaunija 57:58 
  12:00 Puiši Latvija-2 Igaunija 64:67 
  14:00 Meitenes Latvija-1  Lietuva 60:45 
  16:00 Puiši Latvija-1 Lietuva 68:63 

Attēlā: Latvijas U14 puišu izlase

Foto: Kristīne Bērziņa

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!