Logo

Juniores sāk gatavoties pasaules un Eiropas čempionātiem

Juniores sāk gatavoties pasaules un Eiropas čempionātiem

Svētdien, 11. jūnijā, Strenčos sākas Latvijas jaunatnes izlašu treniņnometne, kurā piedalīsies U18, U19 un U20 izlašu kandidātes. Latvijas basketbolistes gaida karsta vasara – jūlijā jāstartē Eiropas U20 (8.-16. jūlijs, Matusinju) un U18 čempionātā (5.-13.augusts, Šoprona), kā arī pasaules U19 meistarsacīkstēs (22.-30.jūlijs, Udine).

Latvijas U18 un U19 izlašu galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Šovasar vienlīdz liela nozīme būs gan treniņdarbam, gan mūsu, treneru, spējai pareizi sadalīt spēlētāju spēkus starp komandām, lai meitenes nepārslogotu, pēc iespējas veicinātu viņu individuālo izaugsmi un sasniegtu iespējami augstāko komandas rezultātu.

Uz Strenčiem uzaicinātas 29 spēlētājas (vēl divas U20 izlases kandidātes – Paula Strautmane un Anna Dreimane – ir valstsvienības sastāvā). Paredzēti “ieskriešanās” treniņi ar individuālu pieeju. Pēc nedēļas, kad atgriezīsimies Rīgā, U20 izlase jau trenēsies patstāvīgi Gunta Endzela un Anitas Mikāles vadībā. 24l un 25.jūnijā Rīgā paredzētas pirmās pārbaudes spēles ar Baltkrievijas U20 izlasi. Galvenais treneris Aigars Nerips komandai pievienosies pēc Eiropas čempionāta.

Gan sezonas laikā, gan iepriekšējos gados iekrāts pietiekami daudz informācijas par spēlētājām un arī to, kas mūs sagaida lielajos turnīros, tāpēc vīzija par U18 un U19 komandu optimālo sastāvu un taktiskajiem modeļiem ir diezgan skaidra. Protams, treniņprocesā kaut kādas korekcijas tiks ieviestas, bet, galvenais, lai tās nevajadzētu veikt piespiedu kārtā – savainojumu dēļ. Dažas meitenes veselības problēmu dēļ no kandidātu sarakstiem jau nācies svītrot, bet ir arī tādas, kam rehabilitācija rit straujāk, nekā iepriekš prognozēts.”

Ar Latvijas jaunatnes izlašu kandidātu sarakstiem var iepazīties attiecīgo komandu sadaļās:

U20

U19

U18

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!