Logo

2019. gada Eiropas sieviešu čempionāts: prezentēts logo, Rīgā būs svarīga pietura ceļā uz Tokiju’2020

2019. gada Eiropas sieviešu čempionāts: prezentēts logo, Rīgā būs svarīga pietura ceļā uz Tokiju’2020

2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīra norises pilsētās Rīgā un Belgradā 8. martā pirmo reizi publiskots turnīra logo.  “16 mēnešiem, kas patlaban šķir no 2019. gada jūnija beigās startējošā turnīra, nepiešķirsim oficiālu nosaukumu, tomēr sieviešu basketbols šajā laikā būs uzmanības un LBS darbu centrā,” sola Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins.

37. Eiropas čempionāts Rīgā un Belgradā sāksies vēlāk nekā parasti. Pirmkārt tāpēc, ka 2018. gada septembra beigās notiekošā Pasaules kausa dēļ vēlāk sāksies un arī beigsies arī klubu sezona. Otrkārt, EBW’2019 norise vēl par nedēļu pārcelta, lai priekšsacīkstes nesakristu ar Latvijas nacionālajiem svētkiem Jāņiem.

Tiesības spēlēt finālturnīrā jau ir abu rīkotājvalstu komandām Latvijai un Serbijai. Pārējās pretendentes cīnās par 14 ceļazīmēm un kvalifikācijas turnīrs beigsies novembrī. “Esam oficiāli vērsušies FIBA ar priekšlikumu rīkotājiem ļaut izvēlēties pa vienai partnervalstij, kā tas vīriešu turnīrā tiek darīts kopš EuroBasket2015. Tas dotu iespēju mērķtiecīgi piesaistīt arī kādas kaimiņvalsts līdzjutējus, lai “Arēnā” svētku sajūta būtu ne tikai Latvijas valstsvienības spēļu laikā,” informē LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Protams, uzmanības centrā būs Latvijas sieviešu valstsvienība, kura pēdējos gados atguvusi pozīcijas starptautiskajā reitingā un popularitāti Latvijā.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins: “Pirmo reizi vienā sezonā divas sieviešu komandas – valstsvienība un U17 izlase – piedalīsies Pasaules kausa izcīņā, ir labas izredzes uz veiksmīgu startu Eiropas jauniešu čempionātos un arī šomēnes notiekošajās klubu reģionālo turnīru izšķirošajās spēlēs. Svarīgs būs ne tikai sportiskais aspekts. Rīkosimies, lai par sieviešu basketbolu runātu visā Latvijā – sākot ar skolām,  sporta skolām un augstskolām. Prieks, ka mūsu komanda oficiāli kļūst stiprāka – šodien parakstām līgumu ar sieviešu valstsvienības galveno treneri Mārtiņu Zībartu. Jau bijusi laba pieredze divu sezonu  garumā un ceram, ka nākamās sezonas būs tikpat veiksmīgas – esam vienojušies par sadarbību līdz Tokijas olimpiskā cikla beigām.”

Sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts iezīmēja komandas tuvākos plānus. Maija beigās sāksies divu nedēļu treniņnometne, kuru 10. jūnijā noslēgs Rozā lentītes spēle ar Somijas izlasi. Uz šo spēli tiks aicinātas ASV studējošās basketbolistes, arī spēlētājas, kuras sevi labi pieteikušas Latvijas čempionātā. Gatavošanās Pasaules kausa izcīņai sāksies jūlija beigās, bet oficiālā treniņnometne sāksies 6. augustā. Procesa laikā paredzētas pārbaudes spēles Rīgā, kā arī līdzdalība pārbaudes turnīrā Spānijā un Francijā. “Darbi runā skaļāk par vārdiem. Pirmo reizi startējot Pasaules kausa izcīņā mērķis ir soli pa solim tikt pēc iespējas tālāk – astotdaļfinālā, tad ceturtdaļfinālā. Tā būs lieliska pieredze, kas daudzām spēlētājām noderēs arī Eiropas čempionātā, kur jau būs priekšā nākamais mērķis – ceļazīme uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.”

Sieviešu valstsvienības kapteine Gunta Baško: Šogad mūs gaida ļoti interesants Pasaules kausa izcīņas turnīrs, uz kuru visas komandas brauks labākajos sastāvos ar visnopietnākajiem nodomiem. Arī mēs centīsimies sagatavoties, lai nospēlētu veiksmīgi, kā tas izdevās pērn EuroBasket turnīrā.

Iespēja spēlēt Eiropas čempionātā Rīgā bija ļoti motivējoša. Vēl tagad skudriniņas skrien pa ķermeni, atceroties 2009. gadu. Ieej pilnajā zālē, skan himna –  tā ir milzīga sirdi sildoša papildus motivācija. Turklāt Latvija 2009. gadā parādīja piemēru, kā jārīko šādi turnīri. Esmu lepna, ka mums dota šāda iespēja – tas būs neaizmirstams pasākums.”

Sieviešu valstsvienības spēlētāja Ieva Krastiņa: “Jau astoto gadu sieviešu valstsvienība piedalās krūts veselības informatīvajā kampaņā. Šajā laikā krasi uzlabojusies sabiedrības informētība par šo tēmu, bet darāmā vēl daudz. Šogad tradicionālais gājiens un spēle ar Somijas izlasi notiks 10. jūnijā.  

LBS Nacionālo sieviešu izlašu koordinators Edijs Eglītis informēja, ka FIBA izstrādājusi jaunu projektu olimpiskās kvalifikācijas sistēmai. Tas paredz, ka 2019. gada Eiropas  čempionāta 12 labākās komandas 2019. gada novembrī cīnīsies īpašos Eiropas zonas olimpiskajos kvalifikācijas turnīros, no kuriem sešas labākās vienības 2020. gada februārī pasaules kvalifikācijā cīnīsies par ceļazīmēm uz Tokijas spēlēm. Ja projekts tiks apstiprināts, vēl vairāk pieaugs Rīgā paredzēto divu grupu turnīru vērtība, jo sešas no astoņām komandām iegūs tiesības turpināt cīņu par olimpiskajām ceļazīmēm.  

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!