Logo

ECW2017: Latvija noņem kroni Eiropas čempionēm serbietēm

ECW2017: Latvija noņem kroni Eiropas čempionēm serbietēm

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas čempionātā Prāgā otrdien, 20. jūnijā, astotdaļfinālā noņēma čempioņu kroni Serbijas izlasei – 75:70 (24:12, 34:32, 53:51), piekto reizi vēsturē iekļūstot ceturtdaļfinālā. Ceturtdien spēle ar Spānijas izlasi. Turpinās cīņa par medaļām un vienu no piecām ceļazīmēm uz 2018. gada Pasaules kausa izcīņu!

Latvijas komandas sākuma ofensīvu, ko raksturoja enerģiska un gudra aizsardzība pret sāncenšu līderēm, kā arī daudzveidīgs uzbrukums, nenobremzēja pat Elīnas Babkinas noklibošana malā jau otrajā minūtē pēc pirmajiem diviem caurgājienā gūtajiem punktiem. Pirmās 11 minūtes Latvijas komandas izpildījumā bija labākās šajā čempionātā, Eiropas čempionu godā joprojām esošās serbietes atstājot tālu atpalicējos (27:12).

Visas 40 minūtes šādā ritmā nav pa spēkam izturēt pat vīru superklubiem ar daudzmiljonu budžetiem un visdrošākā aizsardzība nespēj neitralizēt visus meistarīgu pretinieču ieročus. Otrajā ceturtdaļā Serbijas izlase samazināja punktu starpību (34:32), bet otrajā puslaikā vadības grožus uz īsu brīdi pat nācās atdot (34:37 – 34.minūtē, 49:51 – 30.).

“Vērtīgākais šodien bija tas, ka lūzuma punktos mēs bijām vienotas un turpinājām cīnīties kā komanda,” uz vienu no izšķirošajiem argumentiem norādīja Anete Šteinberga, kurai izdevās kārtējā veiksmīgā spēle (18 punkti, 11 atlēkušās bumbas, 7 izprovocētas piezīmes.”

Izšķirošais izrāviens Latvijas komandai izdevās ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad Kristīne Vītola ar 7 un Kitija Laksa ar 3 punktiem noslēdza komandas pūliņus uzbrukumā, bet viss piecnieks aizsardzībā apturēja Serbijas izlases līderes. Pēc 63:53 pretinieces vēl panāca 65:63 (38.), bet galotnē ieva Krastņa un Anete Šteinberga nospēlēja aukstasinīgāk par slavenajām pretiniecēm – 75:70.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Esmu lepns par savu komandu, kas šodien paveica izcilu darbu. Meitenes spēlēja ne tikai agresīvi un pašaizliedzīgi, bet arī gudri, atrodot pareizākos lēmumus. Cīnījās kā vienota komanda – gan viena par otru, gan arī par Eīnu (Babkinu), kas tomēr nevarēja spēlēt, par Ditu (Rozenbergu), kas savainojuma dēļ palika mājās.

Pirms nepilna mēneša turnīrā Karlovivaros ar Serbiju cīnījāmies kā līdzīgi un zaudējām tikai pašā galotnē. Bija pārliecība, ka varam nospēlēt labi. Protams, cerējām uz Elīnas līdzdalību, bet, zinot, ka rīta treniņā viņa nevarēja izpildīt visus vingrinājumus, laikus brīdināju Ilzi (Jākobsoni), lai viņa būtu gatava iet laukumā jau spēles sākumā. Šādā situācijā jau bijām pēdējās pārbaudes spēlēs Turcijā, kur bez Elīnas un Arī Anetes nospēlējām pietekai veiksmīgi. Šī pieredze noderēja.

Bija svarīgi, lai palielinās to spēlētāju pienesums, kuras piraijās spēlēs nebija tik veiksmīgas. Runājām, piemēram, ar Kristīni (Vītolu), centāmies iedrošināt un milzīgs prieks par to, ko vīna šodien parādīja laukumā gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Ieva (Krastiņa) vienmēr deva milzīgu ieguldījumu aizsardzībā, bet šoreiz guva svarīgus punktus uzbrukumā. Arī tāpēc, ka Ilze (Jākobsone) viņu atslogoja no saspēles vadītājas pienākumiem. Ievu, Aneti, Kristīni pazīstu jau kopš U16 izlases – zinu, ko viņas var izdarīt. Prieks par Guntu (Baško-Melnbārdi), kas šodien nospēlēja tā, kā ceram sagaidīt katrā spēlē – bez liekām avantūrām, bet ļoti agresīvi un lietderīgi.

Serbijas komanda ir ļoti bīstama, ja tai sokas trīspunktu metieni, tāpēc aizsardzībai uz perimetra bija īpaša nozīme. Statistika liecina, ka šajā elementā pārsvars bijis mums (9/22 – 6/17). Īpaši vērtīgi bija tas, ka izdevās nobremzēt viņu līderi Jelenu Miilovanoviču (1/6 no tālienes; tikai 13 punkti). Savukārt uzbrukumu bieži virzījām caur viņu kā vājāko punktu Serbijas komandā. Tāpēc ļoti vērtīgas bija Anetes Šteinbergas aktīvā darbība. Bet galvenais, ka meitenes pacietīgi meklēja un bieži atrada labākās izdevības uzbrukumiem.

Sākam domāt par nākamo spēli. Spānijas izlasei ir labākā ārējā līnija Eiropā un nešaubos, ka ūsu “mazās” gaida smaga cīņa ar presingu. Domāsim, ko likt pretī.”

Anete Šteinberga: “Esmu lepna par mūsu komandu. Parādījām, ka mūsu sirdis ir lielākas par auguma centimetriem. Spēļu grafiks nav bijis viegls, tomēr ar fanu atbalstu spēka pietika. Gatavosimies cīņai ar Spāniju.”

Citās astotdaļfināla spēlēs: Krievija - Grieķija 58:62, Ukraina - Slovākija 68:82, Itālija - Ungārija 49:48.

22. jūnijā ceturtdaļfinālā: 19:00 Spānija - Latvija, 13:30 Beļģija - Itālija (pusfinālā šo pāru uzvarētājas un zaudētājas spēlēs savā starpā), 16:00 Turcija - Grieķija, 21:30 Francija - Slovākija.   

Foto: FIBA.com

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!