Logo

Latvijā notiks 2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta spēles

Latvijā notiks 2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta spēles

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļas valde tiesības rīkot 2019.gada Eiropas sieviešu čempionātu piešķīrusi Serbijai (divu grupu turnīri un izslēgšanas spēles) un Latvijai (divi grupu turnīri un divas astotdaļfināla spēles.

Latvijas kandidatūru klātienē prezentēja Anete Jēkabsone-Žogota un LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, bet sagatavotajā videosižetā FIBA Eiropas valdi uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Rīgas mērs Nils Ušakovs, pasaules basketbola leģenda Uļjana Semjonova un Latvijas valstsvienības kapteine Gunta Baško-Melnbārde.

Piesakot Latvijas kandidatūru, Basketbola savienība Eiropas čempionāta rīkošanu saskaņoja Nacionālajā sporta padomē, kā arī saņēma nepieciešamās garantijas no Iekšlietu ministrijas, Rīgas dome un “Arēna Rīga” vadības.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins

“Sieviešu basketbols pēdējās dienās sagādājis daudz patīkamu emociju, un tiesības piedalīties nākamā Eiropas čempionāta rīkošanā palīdzēs to turēt uzmanības centrā turpmākajos gados. FIBA Eiropas nodaļas valdes lēmums apliecina Latvijas autoritāti starptautiskajā basketbola sabiedrībā, ko esam ieguvuši ar daudzu iesaistīto cilvēku darbu vairāk nekā desmit gadu garumā kvalitatīvi rīkojot Eiropas un pasaules čempionātus. Nešaubos, ka ar valsts un Rīgas pašvaldības atbalstu 2019. gadā izdosies sarīkot īstus sieviešu basketbola svētkus. Un ceru, ka Latvijas valstsvienības veiksmīgais sniegums Prāgā, kā arī Rīgā gaidāmais Eiropas čempionāts ne tikai atvedīs jaunas audzēknes uz sporta skolām, bet arī motivēs pašvaldības un uzņēmējus palielināt atbalstu sieviešu basketbolam.”

Eiropas sieviešu basketbola čempionāts 2019. gadā risināsies jūnijā. Piedalīsies 16 komandas, izspēles sistēma būs tāda pati, kā šogad: vispirms četri grupu turnīri un astotdaļfināla spēles starp grupu 2. un 3.vietu ieguvējām, bet noslēgumā ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēles. Komandas cīnīsies ne tikai par medaļām, bet arī ceļazīmēm uz Tokijas olimpiskajām spēlēm un olimpisko kvalifikācijas turnīru.

Tiesības piedalīties finālturnīrā garantētas tikai abu rīkotājvalstu pārstāvēm. Pārējās 14 komandas tiks noskaidrotas kvalifikācijas turnīrā, kas sāksies 2017. gada novembrī. Latvijas valstsvienībai izlašu spēlēm atvēlētajos logos būs iespēja aizvadīt koptreniņus un pārbaudes spēles, gatavojoties astotajam startam finālturnīrā pēc kārtas.

Eiropas sieviešu čempionāts Latvijā risināsies otro reizi. 2009. gadā Liepājā, Valmierā un Rīgā tika aizvadīts viss turnīrs.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!