Logo

Sieviešu basketbola valstsvienību vadīs Gundars Vētra

Sieviešu basketbola valstsvienību vadīs Gundars Vētra

Latvijas Basketbola savienības valde sieviešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprinājusi Gundaru Vētru, kura kandidatūru šim amatam iepriekš atbalstījusi LBS Treneru komisija. Līgums noslēgts uz 2023. gada Eiropas čempionāta ciklu. Pirmais oficiālais pārbaudījums būs kvalifikācijas turnīrs, kas startēs 2021. gada novembrī.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis:

“Izvērtējot sieviešu valstsvienības rezultātus un tuvākās perspektīvas, Treneru komisija un LBS valde atbalstīja pieredzējuša latviešu speciālista virzīšanu galvenā trenera amatam. Gundars Vētra daudzus gadus vadījis FIBA Eirolīgas klubus, kā arī izcīnījis titulus Krievijas un Polijas čempionātos un kausa izcīņās, apliecinot starptautiska līmeņa profesionāļa kvalifikāciju. Esmu pārliecināts, ka viņa pieredze un darba stils palīdzēs apvienot Latvijas sieviešu basketbola resursus, lai valstsvienība atgrieztos Eiropas labāko komandu sabiedrībā.”

Gundars Vētra:

“Iespēja vadīt Latvijas valstsvienību ir pagodinājums, iespēja un jauna pieredze. Priecājos, ka saņēmu šādu piedāvājumu un varu to pieņemt. Īpaši tādēļ, ka lielāko daļu valstsvienības spēlētāju labi pazīstu jau kopš viņas trenējās un spēlēja kopā ar manām meitām.

Turpināšu strādāt arī Gdiņas klubā, ar kuru tikko pagarinājumu līgumu. Mani pienākumi Latvijas valstsvienībā ir saskaņoti ar “Arka Gdynia” vadītājiem, kuriem patīk, ka viņu darbinieks ir novērtēts.

Esmu piedāvājis valstsvienības darbā iesaistīties treneriem Ainaram Zvirgzdiņam, Mārtiņam Zībartam un Matīsam Rožlapam, kuri piekrituši nākt talkā.

Tuvākie darbi – komunikācija ar spēlētājām. Paredzams, ka jūnijā nodrošināsim individuālo treniņu iespējas basketbolistēm, kuras vēlēsies tās izmantot. Jūlija otrajā pusē rīkosim treniņnometni un divas pārbaudes spēles. Ieliksim pamatus komandas taktikai, lai novembra sabraukumā darbs nebūtu jāsāk no baltas lapas.

Pirmais mērķis – kvalificēties 2023. gada Eiropas čempionāta finālturnīram.”

Gundars Vētra dzimis 1967. gada 22. maijā. Basketbolista karjeras laikā pārstāvējis Rīgas VEF un ASK, bijis pirmais Latvijas basketbolists NBA (“Minnesota Timberwolves”), spēlējis “Ādaži/Interlatvija”, “SWH/Brocēni”, Maskavas CSKA (Krievija), Stambulas “Galatasaray” (Turcija) un “Fabriano Basket” (Itālija). PSRS izlases sastāvā kļuvis par pasaules vicečempionu (1990) un izcīnījis bronzas medaļu Eiropas čempionātā (1989).

Kopš 2002. gada strādā par treneri. Vadījis Latvijas vīriešu komandas “Barons” (2002-2005, 2006-2007) un BK “Ventspils” (2011-2012), kā arī Krievijas vīriešu komandas “Spartak-Primorje” (2012-2013) un Sanktpēterburgas “Spartak” (2013-2014). Bijis Latvijas vīriešu valstsvienības galvenā trenera asistents (2002-2003).

Sieviešu basketbolā debitējis 2007. gada rudenī, kļūstot par Maskavas CSKA galveno treneri (līdz 2008. gada rudenim). No 2009. līdz 2011. gadam Jekaterinburgas UGMK galvenais treneris (trīskārtējs Krievijas čempions), 2014.-2016. gadā Kurskas “Dynamo” (visas – Krievija) galvenais treneris, kopš 2017. gada rudens Gdiņas “Arka” (Polija) galvenais treneris (valsts čempionu tituls 2020. un 2021.gadā). 2010. gadā bijis Latvijas U20 sieviešu izlases galvenā trenera Mārtiņa Zībarta konsultants (komanda izcīnīja 3. vietu Eiropas U20 čempionātā).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!