Logo

Sieviešu valstsvienība: gatavas pārbaudes spēlēm un Rozā lentītes pasākumiem

Sieviešu valstsvienība: gatavas pārbaudes spēlēm un Rozā lentītes pasākumiem

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Paldies Latvijas Basketbola savienībai, kas nodrošināja iespēju pastrādāt, lai arī oficiālas spēles tuvākajā laikā nav paredzētas. Ir iespēja pārbaudīt kādu laiku neredzētas spēlētājas, dažas debitantes un basketbolistes, kuras atgriežas ierindā pēc savainojumiem. Paldies spēlētajām, kuras atsaucās uzaicinājumam, atliekot atvaļinājuma plānus.

Mūsu “amerikānietēm” patlaban vēl rit aklimatizācijas process, bet piemēram, Asnāte Fomina, kura atbrauca pirmā, ar katru treniņu iejūtas aizvien labāk. Ir mikrotraumas, kas jāņem vērā. Patiesībā darba režīms ir tāds pats, ka sezonas laikā, kad pirms kvalifikācijas spēlēm arī jāpagūst sakārtot veselība un komandas taktika.

Svarīgi, ka komandā ir arī tāda pieredzējusi spēlētāja kā mūsu kapteine Aija Putniņa, kura ar savu piemēru palīdz jaunajām. Pret Baltkrieviju un Jaunzēlandi vairākām meitenēm būs pirmās spēles izlasē, tāpēc vajadzēs tikt galā ar debijas stresu. Noteikti meklēsim iespēju pastrādāt arī augustā, pirms jaunās sezonas, jau mērķtiecīgi gatavojoties novembra spēlei ar Slovēnijas izlasi.

Latvijas valstsvienības kapteine Aija Putniņa:

“Pēc klubu sezonas bija iespēja nedēļu atpūsties, tāpēc uzaicinājumam patrenēties valstsvienībā atsaucos ar prieku. Būt par kapteini ir liels pagodinājums, ceru, ka ar savu pieredzi varu palīdzēt debitantēm. Spēles ar Baltkrieviju un Jaunzēlandi būs interesantas gan mums pašām, gan skatītājiem, kuriem būs iespēja redzēt jaunās spēlētājas. Aicinu mūs atbalstīt spēles laikā un arī piedalīties Rozā lentītes pasākumā pie Brīvības pieminekļa un gājienā uz Arēnu.”

Krūšu veselības dienā, ko organizē krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “Vita” un Latvijas Basketbola savienība, pulcējas cilvēki, lai svinētu dzīvi, labi pavadītu laiku un piedalītos aktivitātēs, aicinot sievietes rūpēties par savu veselību. Šogad, 28. maijā, ikvienam interesentam būs iespēja sacensties ar Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājām Guntu Baško-Melnbārdi, Zani Teilāni un Aiju Putniņu, metot soda metienus, kā arī aprunāties ar leģendāro sieviešu NBA spēlētāju, basketbola treneri un ASV sporta vēstnieci Sjūzenu Viksu. Tāpat Krūšu veselības dienā šogad varēs sastapt pacientu organizācijas, kas sniedz atbalstu sievietēm, kuras skāris krūts vēzis.

Notiks arī par tradīciju kļuvušais rozā lentītes gājiens „Ejam kopā, lai dzīvotu” uz “Arēna Rīga”, kur notiks labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Jaunzēlandes komandām.

Pie Brīvības pieminekļa ikvienam būs iespēja satikt pacientu atbalsta organizācijas – krūts vēža pacienšu atbalsta biedrību „Vita”, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību „Dzīvības koks” un Rozā vilciena labdarbības fondu, kas sniedz neatsveramu psiholoģisku un arī praktisku palīdzību gan vēža pacientiem, gan viņu tuviniekiem.

Jau no plkst.13.00 pie Brīvības pieminekļa paredzēta atraktīva iesildīšanās pirms oficiālās pasākuma atklāšanas, ko vadīs kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” vēstnese Vija Tirzmale.

No plkst. 14.00 līdz 15.30 pasākuma oficiālo daļu vadīs kampaņas patronese Baiba Sipeniece. ogad mūs priecēs grupa Elektrofolk, dziedātājas Elza Rozentāle un Elizabete Zagorska, mākslinieks Andris Kivičs, kā arī mūziķe Guna Pūcīte.

No plkst. 13.00 līdz 15.30 norisināsies sportiskās aktivitātes sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju. Būs pieejami vairāki fizisko aktivitāšu punkti ar iespēju uzstādīt rekordu, piemēram, lēkšanā ar lecamauklu, vingrošanā ar riņķi, nūjošanā un citos jebkuram vecumam draudzīgos sporta veidos.

Darbosies arī pacientu organizāciju teltis, krūšu pašpārbaudes punkts, kurā speciālistu pavadībā būs iespēja iemācīties pareizi veikt krūšu pašpārbaudi, bet sievietēm no 50 līdz 69 gadu vecumam būs iespēja pārbaudīt krūtis mobilajā mamogrāfā. Tāpat varēs nosūtīt pastkarti sev svarīgai sievietei mobilajā pasta stacijā, kā arī paviesoties Happy bērnu stūrītī, kurā bērniem būs iespēja rotaļāties un vecākiem pārtīt mazuli tam piemērotos apstākļos.

Plkst. 15.30 dosimies gājienā „Ejam kopā, lai dzīvotu” (Brīvības piemineklis – “Arēna Rīga”), priecājoties un novērtējot ikvienas sievietes rūpes par krūšu veselību. Pēc gājiena kopīgi vērosim labdarības spēli starp Latvijas un Jaunzēlandes sieviešu basketbola izlasēm „Arēna Rīga”. Spēles sākums plkst. 17:15.

Krūšu veselības diena 28. maijā tiks atzīmēta jau sesto reizi. Visos pasākumos ieeja ir bez maksas. Lai piedalītos gājienā „Ejam kopā, lai dzīvotu”, aicinām ikvienu dalībnieku reģistrēties pie Brīvības pieminekļa esošajā teltī, kas ļaus piedalīties balvu izlozē basketbola spēles starplaikā.

Plašāka informācija par kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” www.pārbaudikrutis.lv

Latvijas komandas statistika: Sieviešu izlase

Latvijas sieviešu valstsvienība 

Katrai spēlētājai pēdējās ailēs minēts valstsvienības sastāvā aizvadīto spēļu un gūto punktu skaits, spēles un punkti oficiālajos FIBA turnīros, līdzdalība olimpiskajā turnīrā un Eiropas čempionātu finālturnīros

 
Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.KlubsIzlasēFIBA
Asnāte Fomina1.1751994Fordham Rams (NCAA)  
Ilze Jākobsone1.1681994Vega 1/Liepāja  
Kate Krēsliņa1./2.1841996Fordham Rams (NCAA)9/346/34
Baiba Eglīte1./2.1751989TTT Rīga15/1026/46
Liene Priede2.1801990TTT Rīga40/10116/32
Dita Rozenberga3.1801992Vega 1/Liepāja25/796/19
Paula Strautmane3.1851997Quinnipiac Bobcats (NCAA)  
Luīze Šepte3.1821999Ventspils  
Aija Putniņa4.1921988Nantes Reze (FRA)101/61945/213
Rūta Veidere4.1861994TTT Rīga7/6 
Ieva Kūlīte4.1881988TTT Rīga15/847/25
Digna Strautmane4.1881998TTT Juniores  
Kristīne Vītola5.1961991Perfumerias Avenida (ESP)40/15311/40
Zenta Meļņika5.1961991TTT Rīga27/10110/34
Vadība 
Mārtiņš ZībartsGalvenais treneris
Aigars NeripsTreneris
Artūrs Visockis-RubenisTreneris 
Ēriks VisockisFiziskās sagatavotības treneris
Līga Folkmane-EglīteFizioterapeite
Edijs EglītisMenedžeris
Māris JučmanisDirektors

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!