Logo

Par U19 Pasaules kausa logo pamatu izvēlēts OZOLS. Tematiku apspēlē MESA un ZELTIŅŠ

Par U19 Pasaules kausa logo pamatu izvēlēts OZOLS. Tematiku apspēlē MESA un ZELTIŅŠ

No 3. līdz 11. jūlijam Latvijā – Rīgā un Daugavpilī – notiks prestižākais jauniešu basketbola turnīrs –  2021. gada FIBA U19 Pasaules kausa izcīņa. Sacensībās piedalīsies 16 valstu komandas, apakšgrupu turnīri norisināsies trijās sporta bāzēs – “Arēnā Rīga”, Olimpiskajā sporta centrā un Daugavpils Olimpiskajā centrā. Latvijas komanda pirmajā posmā Daugavpilī spēlēs B grupā ar Puertoriko, Irānas un Serbijas izlasēm.

Veidojot pasākuma logo, FIBA un Latvijas Basketbola savienības sadarbības rezultātā par tā pamata elementu  izvēlēts Latvijas dižākais koks – ozols.

Ozols kā spēka un varenības simbols redzams Latvijas ģerbonī. Tas ieņem īpašu vietu latviešu mitoloģijā un kultūrā. Ozols tiek izmantots nosaukumos, uzvārdos, māju nosaukumos, tas tiek apdziedāts daudzās latviešu tautas dziesmās, izmantots labi zināmos simbolismos., piemēram, „vīrs kā ozols”, „stalts kā ozols”. Ozola vainagus izmanto Jāņu svētkos, ar ozolzariem pušķo mājas un automašīnas. Ozola lapa Latvijā ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju simbols.

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas logo centrā redzama Pasaules kausa čempionu trofeja, kas atgādina ozola stumbru. Zaros redzamas gan ozolam raksturīgās formas lapas, gan stilizēti Latvijas rakstu elementi. Iekļauts arī basketbola grozs, spēlētājs un bumba. Logo pamata krāsa ir Latvijas karmīnsarkanā. Papildus elementu zaļā krāsa simbolizē Latvijas mežus, zeltainā krasa norāda gan uz trofejas un čempionu zelta medaļu vērtību, gan Baltijas valstu dārgakmeni dzintaru.

Par FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas vēstnešiem kļuvuši TV personība Renārs Zeltiņš un mūziķis Gatis Irbe (Gacho, Mesa), kuri čempionāta logo reklāmas klipā apspēlē ozola tematiku. Tuvojoties čempionātam, vēstneši iesaistīsies dažādās aktivitātēs un aicinās tajās iesaistīties arī līdzjutējus.

U19 Pasaules kausa izcīņa notiks 15. reizi un otro reizi šo turnīru rīko Latvijas Basketbola savienība. Turnīrs tiks rīkota saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem, kā arī FIBA izstrādāto Covid-19 protokolu.

Latvijas U19 izlase Pasaules kausa izcīņā spēlēs ceturto reizi. Līdz šim labākais panākums gūts 1999. gadā – 9. vieta, turklāt Raitis Grafs tika atzīts par turnīra labāko centra spēlētāju. 2011. gadā Latvijas komanda savā laukumā finišēja 10. vietā, 2019. gadā tika iegūta 12. vieta.

 

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!