Logo

U19 izlase: otrajā pārbaudes spēlē Lietuvā uzvara divās ceturtdaļās

U19 izlase: otrajā pārbaudes spēlē Lietuvā uzvara divās ceturtdaļās

Latvijas U19 izlase otrajā pārbaudes spēlē Ķēdaiņos zaudēja Lietuvas U19 izlasei – 67:79 (9:20, 29:44, 47:61). Abas komandas gatavojas FIBA U19 Pasaules kausa izcīņai, kas no 3. līdz 11.jūlijam notiks Rīgā un Daugavpilī.

Latvijas komandai Freds Bagatskis guva 24 punktus, Noa Viljamsons 9, Rodijs Mačoha 8+9 atl., Kristians Šulcs 8+7 piesp., Ričards Kļanskis 6, Kristians Feierbergs 5, Dāvis Denafs 4, Toms Skuja 3,  

Pirmajā mačā latvieši zaudēja ar 64:76.

Divos mačos tika izmēģināti 14 basketbolisti. No treniņos iesaistītā sešpadsmitnieka savainojumu dēļ malā palika Dāvids Grīnbergs un Rihards Vāvers, otrā mača otrajā minūtē potīti savainoja viens no komandas līderiem Krišs Helmanis.

Latvijas U19 izlases galvenais treneris Nikolajs Mazurs:

“Ļoti vērtīga spēku pārbaude, kas deva priekšstatu par to, kas mūs sagaida Pasaules kausa izcīņā. Lietuvieši piespieda spēlēt asu, fizisku basketbolu uz sodu robežas. Izdevās izmēģināt spēlētājus dažādās pozīcijās. Pagaidām vēl esam tālu no labākās sportiskās formas, strādāsim, lai uzlabotu darbību kā aizsardzībā, tā uzbrukumā.”

20. jūnijā Latvijas U19 izlase spēlēs ar Igaunijas U20 izlasi, 22. jūnijā – ar komandu, ko veidos Latvijas U20-U21 vecuma grupas spēlētāji, 27. jūnijā ar Kanādas U19 izlasi un 29. jūnijā ar Austrālijas U19 izlasi.

Pārbaudes spēles notiks bez skatītāju klātbūtnes. Tuvākajā laikā tiks precizēti noteikumi skatītāju klātbūtnei tribīnēs U19 Pasaules kausa izcīņas laikā.

U19 Pasaules kausa izcīņā Latvijas komanda pirmajā posmā Daugavpilī spēlēs B grupā ar Puertoriko, Irānas un Serbijas izlasēm. Pēc grupu turnīriem visas komandas spēlēs astotdaļfinālā (A1-B4, A2-B3 utt.), kas sadalīs dalībniekus divos astoņniekos. Labākās ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, pārējās – par 9. vietu.

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas vēstneši Gatis Irbe (Mesa) un Renārs Zeltiņš, kopā ar Latvijas U19 basketbola izlasi aicina piedalīties labdarības akcijā “Stiprs kā ozols!” Tās mērķis – palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem kļūt stiprākiem. Akcijā tiek vākti līdzekļi bērniem, kuri gaida rindā uz finansējumu rehabilitācijai centrā "Poga". Ziedojumu var veikt Latvija Basketbola savienības mājas lapas sadaļā http://basket.lv/ozols. Ziedojot 10 EUR, katrs ziedotājs saņems unikālu atlaižu kodu 10 EUR vērtībā, kuru varēs izmantot, iegādājoties biļeti uz jebkuru Latvijas vīriešu, sieviešu vai jauniešu valstsvienības mājas spēli līdz 2022. gada beigām.

Foto: ltu.basketball

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!